NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Igra 1 na 1

Čitao sam da se i ovde planira igranje 1 na 1 ? To je sjajno, a za kada tačno se planira? Konačno nešto i osim fb slagalice...

19 za
3 protiv
Terminator
2012-06-01
???

To bi bilo super,ono na fejsu je ok ali ograniceno. Zato Vi resite  to pa da se igra do mile volje, a i stana ce biti posecena.

10 za
1 protiv
seceranac65
2012-06-05
???

Slagalica na facebok-u nije baš ok. Sve je preuzeto odavde osim baze sa rečima koja nije javno dostupna. To je već raspravljeno na ovom forumu. Jedini plus je igra 1 na 1 što će od jeseni biti moguće i ovde. Ali treba uvesti igranje jedne ili maksimum dve partije dnevno (ukoliko ima dovoljno pitanja u bazi). U suprotnom će doći do ponavljanja pitanja i što je značajnije (i praćeno bodovima vrednije) i spojnica i asocijacija pa će kao što smo utvrdili pobedjivati ljudi koji su već imali zadatu asocijaciju. I na fb slagalici je to redovna pojava. 40 poena razlike pred asocijacije se očas pretvori u minus 20. Kad krene igra 1 na 1 i ovde, moj predlog je da se ograniči učešće novim, tek registrovanim igračima, koji su u preko 90% duplirali svoje naloge da bi praktično sebe varali pobedjivanjem drugih igrača i to tako što znaju rešenja, jer su, jelte već odigrali igru sa tom asocijacijom, spojnicom... Dok sam igrao fb slagalicu dešavalo mi se da igram (ili odbijem pa čekam sutrašnji dan) protiv Ali Rize, Biksenta Lizarazua, Djokice Tvrdog i ostalih ljudi sa pravim profilima. Sam pogled na listu najboljih igrača sve ukazuje, retko koje pravo ime je u vrhu.

Da ne dužim dalje, odoh na drugu stranu. Elem, od igre 1 na 1 ovde očekujem napredak u odnosu na fb slagalicu.

15 za
0 protiv
Bokan
2012-06-05
???

Ne slazem se da mozemo odigrati  jednu ili dve slagalice na dan. Sto se tice pitanja ,spojnica i asocijacija trebali bi i sami da se potrudimo. Moj predlog je da mozes odigrati onoliko partija koliko i posaljes .Npr za jednu slagalicu poslati 10 pitanja, 10 spojnica i 1 asocijaciju, time dobivamo mnogo novih pitanja,spojnica i asocijacija.Mislim da je predlog ok  jer smo i sami realizatori igara.

 

 

8 za
5 protiv
seceranac65
2012-06-05
???

Može i tako, meni to nije problem. I tako sam do sad poslao po 50-ak i spojnica i asocijacija, plus pitanja. Po neko pitanje mi je i bilo u igri a za asocijacije i spojnice postoji algoritam da igrač koji je poslao ne može da ih dobije u igri, ili da je ta mogućnost vrlo, vrlo mala.

7 za
2 protiv
Bokan
2012-06-05
???

Bokan napisa...

Može i tako, meni to nije problem. I tako sam do sad poslao po 50-ak i spojnica i asocijacija, plus pitanja.

... nije problem slanje, problem je pregledati poslato. "Ko zna zna" i Spojnice su u redu, ali svega oko 5% poslatih asocijacija može da prođe u igru, a ni jedna bar da nema neku malu ispravku.

9 za
0 protiv
Supervizor
2012-06-07
???

Igranje će biti moguće na jesen, doduše malo drugačije nego na facebook slagalici. Broj partija će biti standardno ograničen na jednu dnevno za sve igrače, ali će se moći igrati više na 4 moguća načina:

  • kupovina tokena (kao na FB slagalici)
  • pozivanje prijatelja (kao što je zamišljeno na FB slagalici, s' tim što će ovde to stvarno i da radi)
  • slanje asocijacija
  • ocenjivanje/ispravka poslatih asocijacija

Za ove poslednje 2 stavke će se praviti poseban algoritam koji će ocenjivati kvalitet poslatih asocijacija i na osnovu toga dodeljivati broj tokena za igranje igara. Na taj način ćemo privoleti igrače da šalju kvalitetne asocijacije.

Jeste da ovako dajem ideju momcima što prave FB slagalicu kako da poprave stvari kod sebe, ali nema veze, pokazali su do sada koliko im je u stvari stalo do igrača, a koliko do para. no

20 za
2 protiv
Supervizor
2012-06-07
???

A kada tačno tokom jeseni će biti omogućeno igranje 1 na 1? U septembru ili kasnije? I da li će biti pravljeni neki pojedinačni turniri ili rang liste povodom toga?

5 za
3 protiv
Paun93
2012-06-15
???

Paun93 napisa...

A kada tačno tokom jeseni će biti omogućeno igranje 1 na 1? U septembru ili kasnije?

... čim bude spremno.

Paun93 napisa...

II da li će biti pravljeni neki pojedinačni turniri ili rang liste povodom toga?

... još ne znam.

8 za
0 protiv
Supervizor
2012-06-16
???

Ajde bre supervizore pozuri sa tim, vec mi se smucili ovi sa FB juce mi se ponovila asocijacija odmah u drugoj igri , spojnice se ponavljaju , u KZZ pitanje je samo ko ce brze da obelezi tacan odgovor jer svi vec znaju napamet  posto su se ponovila nebrojeno puta , ubedjen sam da ce te vi to deset puta bolje da odradite, i jos jedna sugestija ne pocinjite sa igrom 1 na 1 dok ne budete sigurni da imate perfektnu verziju iste, nemojte u hodu da ispravljate greske kao oni i za kraj ZIVEO SUPERVIZOR !!!!!

10 za
2 protiv
Gale Djordjevic
2012-06-18
???

Ja baš i ne igram fb slagalicu (nemam profil), ali koliko sam video igrajući povremeno preko poznanikovog naloga, stvarno su se ponavljala pitanja i asocijacije, a sad su se pojavili i neki programi za varanje, što umnogome devalvira Slagalicu kao igru. Nadam se da će ovde to bolje biti napravljeno, a i treba privući igrače.

8 za
2 protiv
Paun93
2012-06-18
???

I meni se smučila, već nekoliko dana mi ne dodaju pera, kada pobedim povećaju mi rejting za 10, a kad izgubim smanje 50 (ukoliko ne izađem na vreme wink)

4 za
6 protiv
.
2012-06-19
???

the_Stefy napisa...

I meni se smučila, već nekoliko dana mi ne dodaju pera, kada pobedim povećaju mi rejting za 10, a kad izgubim smanje 50 (ukoliko ne izađem na vreme wink)

... zavisi od toga da li si izašao?! surprise

Komedija. Ne znam kako su oni pravili, ali kod nas će cela logika igre biti na serveru, a browser samo treba da prikaže trenutno stanje sa istog.

5 za
1 protiv
Supervizor
2012-06-19
???

da li ste utvrdili hoce li biti turnira ili ne

kada bi uveli turnire sajt bi bio mnogo poseceniji

2 za
1 protiv
Luka Knezic1
2012-08-05
???

Biće igra 1-na-1 od jeseni, najverovatnije oktobra.

7 za
1 protiv
Supervizor
2012-08-05
???

Mozda ovo nije mesto,ali da pitam.Kako mogu da znam da li su mi orihvacena pitanja,spojnice i asocijacije koje sam vec poslao?I da li ce one da se racunaju za dobijanje tokena ili samo nove?

5 za
3 protiv
neshha
2012-08-18
???

neshha napisa...

Da li ce one da se racunaju za dobijanje tokena ili samo nove?

...??

2 za
3 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-08-28
???

Jedva čekam igru 1 na 1.Do skoro sam provodio dosta vremena ,na sajtu i slao sam dosta igara,sada sam malo stao,ali kada počne igra 1 na 1 biću aktivniji nego pre.

5 za
1 protiv
jaleeee
2012-08-28
???

Ne znam da li ste videli sajt ludara.com, ali sve ovo polako gubi smisao.

2 za
0 protiv
Supervizor
2012-09-03
???

Ma šta, to je samo za 3 igre... wink

1 za
4 protiv
.
2012-09-03
???

Teško da će oni moći da ugroze opstanak ovog našeg sajta. Ali baš zbog toga treba da se neprestano unapređuje sajt.

4 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-09-03
???

Uuff, upravo sam pogledao neke stvari i došao do zaključka da je ludara.com jako loše urađen sajt, posebno sa tehničke strane gledano.

0 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-09-03
???

Ako i ovde bude kao na FB, gde je Ludara uništila duh igre, neće valjati. Nadam se da će biti više igara koje zahtevaju znanje i u kojima ne može tako lako da se vara. I raspodela bodova bi trebalo da ide na stranu znanja.

Na FB, otkako sam prešao 1200 bodova, dobijam uglavnom varalice i gubim volju da igram.sad

7 za
1 protiv
Dane Dan
2012-09-03
???

Šta gubi smisao? Ovaj sajt će tek tobiti smisao,kada se bude igralo 1 na 1.

4 za
0 protiv
jaleeee
2012-09-03
???

Hvala svima na komentarima. Uverili ste me da ipak treba napraviti igru 1-na-1. Počinjemo da radimo na tome od danas...

11 za
1 protiv
Supervizor
2012-09-04
???

 

Supervizor napisa...

Hvala svima na komentarima. Uverili ste me da ipak treba napraviti igru 1-na-1. Počinjemo da radimo na tome od danas...

 

Pozz... :)

Verujem da ce ovo ovde biti mnogo kvalitetnije uradjeno, za razliku od slagalice sa fejsbuka.

Kako bi sto vise smanjili uticaj ludare i varanja, uvedite vise logickih igara za multiplayer igranje, klasicne igre zamenite njima, a klasicne igre neka ostanu za single igranje, kao i do sada, samo bih ostavio ipak za najduzu rec u multiplayer-u, ili pak bih osmislio neku drugu igru recima, a ludara ne verujem da ce odreagovati na to i praviti i za tu igru, oni se iskljucivo na fejsbuk slagalicu fokusiraju.

0 za
7 protiv
Milos Samardzija
2012-09-07
???

Mozda bi se trebalo pozabaviti i igracima koji na pola igre (kad gube sa velikom razlikom) odustaju. Naravno, ozbiljan igrac odigra sve posteno do kraja, ali ima ih koji odustaju i onda sve gubi smisao. Moj predlog je da se takvom igracu zabrani igranje na odredjeno vreme, dva-tri dana ili vise. 

12 za
2 protiv
Rastislav Spevak
2012-09-08
???

Mislim da ne treba menjati igre, to kest da ova Slagalica treba da bude што сличнија правој.

Ovde ćete verovatno imati problem sa prevarantima koji će igrati sami protiv sebe kako bi sigurno uvek pobeđivali na jednom nalogu.

Mogli bi ste organizovati i turnire, kao cikluse u pravoj slagalici, koji će se igrati u novac, s tim što će se od svih učesnika uzeti što više pdataka, koji moraju biti tačni kako bi im mogao biti isplaćen potencijalni dobitak. Na primer svako uloži na početku cikusa po 200 dinara, a na kraju prvih deset to podele. Tako bi se izbegli prevaranti jer bi morali da ostave pravi jmbg, ime, prezime, adresu i telefon kako bi im bilo isplaćeno na žiro račun koji takođe ostave.

Toliko predloga i predviđanja potencijalnih probklema od mene! Srećan rad želim celom timu!

8 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-09-11
???

BODA TAJSON, DOŽIVOTNA napisa...

Ovde ćete verovatno imati problem sa prevarantima koji će igrati sami protiv sebe kako bi sigurno uvek pobeđivali na jednom nalogu.

To moze biti reseno tako sto ce se proveravati ip adrese oba povezana igraca...

 

$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
0 za
1 protiv
Milos Samardzija
2012-09-12
???

A sto se varanja tice, neizbezno je, jedino da igracima zabranite da se fokusiraju na bilo koji drugi prozor...

2 za
1 protiv
Milos Samardzija
2012-09-12
???

Supervizore,da li je sigurna igra 1 na 1 od  prvog oktobra,nemojte da odustanetesmiley

1 za
2 protiv
jaleeee
2012-09-13
???

Neće od oktobra, kasniće najavljeni početak ali će svakako biti igre 1 na 1.

2 za
5 protiv
Bokan
2012-09-14
???

Jel odlučeno???

5 za
3 protiv
.
2012-09-24
???

Supervizore,ja sa nestrpljenjem,čekam igru 1 na 1. Da li će uskoro?

3 za
2 protiv
jaleeee
2012-10-02
???

~Stefy. napisa...

Jel odlučeno???

3 za
3 protiv
.
2012-10-04
???

Ja čekam odgovor.

3 za
4 protiv
jaleeee
2012-10-04
???

Ja stvarno mislim da zaslužujem odgovor na pitanje,da li će biti igre 1 na 1,bila je najavljena u oktobru.Ako će biti ,kada će biti? Dva dana čekam odgovor.

2 za
2 protiv
jaleeee
2012-10-04
???

Zbog problema sa drugim projektima se sve pomerilo. Sigurno neće biti pre decembra.

1 za
7 protiv
Supervizor
2012-10-05
???

Pa onda u decembru neće biti pre februara, u februaru pre aprila... o_o

7 za
2 protiv
.
2012-10-05
???

Kada počinje igra 1 na 1?

5 za
1 protiv
Milan
2012-12-05
???

Supervizore,da li će konačno od januara,početi igra 1 na 1.Očekujem odgovor.

2 za
1 protiv
jaleeee
2012-12-08
???

Pre marta neće sigurno.

1 za
2 protiv
.
2012-12-09
???

Zašto sada ne pre marta.Prvo je bilo oktobar,pa novembar,pa decembar,pa januar,a sada kažete ne pre marta.Ja kao bivši aktivni igrač koji sam provodio sate na ovom sajtu sam duboko razočaran,a mislim da nisam jedini.

3 za
3 protiv
jaleeee
2012-12-09
???

pre da ce to biti za 1. april, tj aprilili

4 za
1 protiv
klasicna budala
2012-12-10
???

Da prodje 21. 12., za svaki slucaj. Zasto bi se mucili... ako ne moraju?!

4 za
1 protiv
Milan
2012-12-10
???

Milan napisa...

Da prodje 21. 12., za svaki slucaj. Zasto bi se mucili... ako ne moraju?!

...a  supervizora  nema  da  se  javi ?

2 za
0 protiv
danaana
2012-12-12
???

Odloženo je do daljnjeg.

Napisao sam "sigurno ne pre decembra" a ne "biće u decembru" tako da nije ništa obećano. Kako sada stoje stvari, sigurno neće biti ništa pre jula 2013, a negde u junu ću znati da kažem.

2 za
6 protiv
Supervizor
2012-12-15
???

Supervizor napisa...

Odloženo je do daljnjeg.

Napisao sam "sigurno ne pre decembra" a ne "biće u decembru" tako da nije ništa obećano. Kako sada stoje stvari, sigurno neće biti ništa pre jula 2013, a negde u junu ću znati da kažem.

...E kako sada stvari stoje,blizu je jun,znate li šta ćete da kažete,hoće li biti šta od  igre 1 na 1.Molim supervizora da odgovori.

5 za
4 protiv
jaleeee
2013-05-11
???

Znamo. Nažalost neće biti. Nije u planu da bude uskoro.

Za sada smo rešili problem pregleda sadržaja i odgovaranja na primedbe igrača tako da to ponovo funkcioniše kako treba. Igra 1-na-1 se odlaže do daljnjeg...

2 za
8 protiv
Supervizor
2013-05-15
???

Supervizor napisa...

Znamo. Nažalost neće biti. Nije u planu da bude uskoro.

Za sada smo rešili problem pregleda sadržaja i odgovaranja na primedbe igrača tako da to ponovo funkcioniše kako treba. Igra 1-na-1 se odlaže do daljnjeg...

...Predpostavljao sam,da nema ništa od igre 1 na 1,ali bilo bi dobro kada biste vi supervizore,bar u nečemu poslušali savete igrača na forumu.Silno sam vreme provodio ovde,sada sam dosta slabije na sajtu.Neko je predlagao da promenite pozadinu sajta,ja sam predlagao da se prilikom sastavljanja asocijacija ostavi prostor za objašnjenje,rekli ste da nije loša ideja,ali da mnogi šalju prazne asocijacije,a kamoli da pišu objašnjenja.Pravi autori asocijacija koji znaju šta sastavljaju,će sigurno napisati objašnjenja,ko neće ne mora,tako bi vam bilo lakše i pregledati asocijacije.Prvi ja imam često potrebu da objasnim sastavljenu asocijaciju.

6 za
0 protiv
jaleeee
2013-05-16
???

jaleeee napisa...

Supervizor napisa...

Znamo. Nažalost neće biti. Nije u planu da bude uskoro.

Za sada smo rešili problem pregleda sadržaja i odgovaranja na primedbe igrača tako da to ponovo funkcioniše kako treba. Igra 1-na-1 se odlaže do daljnjeg...

...Predpostavljao sam,da nema ništa od igre 1 na 1,ali bilo bi dobro kada biste vi supervizore,bar u nečemu poslušali savete igrača na forumu.Silno sam vreme provodio ovde,sada sam dosta slabije na sajtu.Neko je predlagao da promenite pozadinu sajta,ja sam predlagao da se prilikom sastavljanja asocijacija ostavi prostor za objašnjenje,rekli ste da nije loša ideja,ali da mnogi šalju prazne asocijacije,a kamoli da pišu objašnjenja.Pravi autori asocijacija koji znaju šta sastavljaju,će sigurno napisati objašnjenja,ko neće ne mora,tako bi vam bilo lakše i pregledati asocijacije.Prvi ja imam često potrebu da objasnim sastavljenu asocijaciju.

...Pa dobro Supervizore,može te bar napisati ne želim da menjam pozadinu, ne želim objašnjenja prilikom slanja asocijacija.

1 za
3 protiv
jaleeee
2013-05-20
???

Supervizore,evo ideja kako da smanjite citere....

Ako igrac otvori novi prozor,igra ce se zaustaviti sa poenima koje je neko dobio.

Tako ce biti dobar nacin za izbegavanje citera i tako bi uklonili citere,ne potpuno,jer neki imaju Ludaru na Androidu ili nekom drugom uredjaju.Ali neverujem da ce stici da sve te kolone,brojeve i stvari ukucaju brzo.Tako da nadam se da ce te upotrebiti moju ideju.

BTW.Samo pogledajte milionera na FB-u,kratko je vreme,nemas dovoljno vremena da pogledas na gugl za odgovore,takav sistem vama treba

1 za
5 protiv
lazargrmusa
2013-06-03
???

onblur event za window i resen problem. Ako se fokusira na drugi prozor, izbaci mu upozorenje da klikne na ok za 10 sekundi, ukoliko to ne ucini, gubi partiju. Ukoliko mu se 2 puta u partiji ponovi da se fokusira na drugi prozor, automatski gubi partiju. Ja taj sistem koristim za moju igricu, i nema nikakvih problema.

2 za
4 protiv
Milos Samardzija
2013-06-15
???

Milos Samardzija napisa...

onblur event za window i resen problem. Ako se fokusira na drugi prozor, izbaci mu upozorenje da klikne na ok za 10 sekundi, ukoliko to ne ucini, gubi partiju. Ukoliko mu se 2 puta u partiji ponovi da se fokusira na drugi prozor, automatski gubi partiju. Ja taj sistem koristim za moju igricu, i nema nikakvih problema.

... sasvim lako zaobići sa virtuelnom mašinom ili 2 računara ili Android telefonom, itd.

4 za
1 protiv
Supervizor
2013-07-12
???

A, da se skrati vreme za "slagalicu" i "moj broj"? Tako bi se, ako ne sasvim, onda bar donekle smanjila mogucnost za varanje. 

 

 

3 za
3 protiv
Milan
2013-07-17
???

Supervizor napisa...

Milos Samardzija napisa...

onblur event za window i resen problem. Ako se fokusira na drugi prozor, izbaci mu upozorenje da klikne na ok za 10 sekundi, ukoliko to ne ucini, gubi partiju. Ukoliko mu se 2 puta u partiji ponovi da se fokusira na drugi prozor, automatski gubi partiju. Ja taj sistem koristim za moju igricu, i nema nikakvih problema.

... sasvim lako zaobići sa virtuelnom mašinom ili 2 računara ili Android telefonom, itd.

...Slazem se u potpunosti, ali ne verujem da ce to vecini pasti na pamet, a varanje bi opalo bar za 50-60% kada bi ugledali takav vid zastite. Nema svako 2 racunara, a ne verujem da je dosta njih sa tolikim znanjem da se snadju sa VM. Naravno to je bio samo predlog, ne zamerite :)

3 za
0 protiv
Milos Samardzija
2013-08-10
???

Miloše, slažem se ali ipak, ako bi to uveli onda bi oni koji se razumeju iole u računare i umeju da podese VM imali ogromnu prednost nad onima koji ne umeju. Uostalom, videćeš i sam vremenom da je pokušaj da se to reši stvarno borba sa vetrenjačama. Jedino rešenje koje bi po meni vredelo je da oba igrača imaju uključenu web kameru za vreme igre i da može da se vidi ko šta radi. Naravno, nemaju svi web kameru, tako da je to teško ostarivo.

2 za
1 protiv
Supervizor
2013-09-01
???

Kakvo je trenutno slanje igara od strane igraca trenutno.Zamolio bih super vizora da odgovori

0 za
0 protiv
jaleeee
2014-02-24
???

jaleeee napisa...

Kakvo je trenutno slanje igara od strane igraca trenutno.Zamolio bih super vizora da odgovori

... Ima svega, samo je jako puno poslatog (spojnice, pitanja) već bilo tako da se dosta toga briše pa je teško proceniti koliko imamo "upotrebljivog" sadržaja.

0 za
0 protiv
Supervizor
2014-02-28
???

Supervizor napisa...

jaleeee napisa...

Kakvo je trenutno slanje igara od strane igraca trenutno.Zamolio bih super vizora da odgovori

... Ima svega, samo je jako puno poslatog (spojnice, pitanja) već bilo tako da se dosta toga briše pa je teško proceniti koliko imamo "upotrebljivog" sadržaja.

...Ja,necu slati pitanja i spojnice,slacu asocijacije,znam kakve sam slao,imam na profilu sta sam slao.

0 za
0 protiv
jaleeee
2014-02-28
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0132 sec.

Copyright © 2024