NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

kviz visoki napon

Da li neko moze nesto vise da mi kaze o testiranju za kviz Visoki Napon?

22 za
6 protiv
mracni
2010-08-22
???

Do sada je testiranje bilo u amfiteatru PMF-a, u Beogradu. Generlano se prijavljivao veliki broj za svaku sezonu, pa posto pretpostavljam da ce tako biti i za narednu, verovatno ce podeliti ljude u odgovarajuci broj grupa. Prosle godine je bilo cini mi se tri grupe, svaka po sat-sat i po vremena nakon prethodne. Na samom testiranju postoje dve grupe sa, naravno, razlicitim pitanjima. Pitanja ukupno ima 60. Prvih 30 nose po jedan, sledecih 20 po dva i poslednjijh 10 po tri poena. Negativnih poena nema, a ukupan zbir je dakle 100 poena. Logicno, prvih trideset pitanja su lagana, sledecih dvadeset nesto teza, a poslednjih deset najteza, uz neke izuzetke kod nekih pitanja. Formulisana su tako da imate svega 15 minuta za resavanje, ali to je i vise nego dovoljno. Ako se dobro secam vecinom su to bila pitanja na koja treba dati kratak odgovor, ali je bilo i nekih na zaokruzivanje. Sto se tice selekcije pitanja - od svega po malo, dakle ima istorije, knjizevnosti ( uglavnom domace ako se dobro secam ), geografije, sporta, umetnosti itd, i ne mogu bas da kazem da je iz neke oblasti bilo vise pitanja nego iz drugih. Ekipa RTS-a informise takmicare da ce ih u slucaju da prodju test pozvati u dogledno vreme i javiti im kada da dodju na snimanje, ali se ne secam bas da su rekli koliko je to dugo vremena.

Eto, toliko se secam od prosle godine, nadam se da sam malo pomogao, pitajte ako vam trebaju jos neke informacije.

14 za
3 protiv
Kalimist
2010-08-23
???

Hvala na iscrpnom obavestenju. Zanima me jos kad ti kazu da li si prosao testiranje?

10 za
0 protiv
mracni
2010-08-23
???

Mene su zvali posle mesec dana, cini mi se. Tad su mi rekli samo da sam prosao, a naknadno su me zvali da mi jave za termin snimanja.

9 za
0 protiv
Kalimist
2010-08-23
???

Ja sam bio pre 4 godine na testiranju i tada je bilo 36 pitanja, 12 lakih, 12 osrednjih i 12 teskih. Kasnije su se ta pitanja pojavljivala u kvizu. Ona laka su bila pitanja za 10000, srednja za 50000, a teska za 100000. Tada nije bilo pitanja od 200000. Ostalo je isto kao sto je Kalimist i rekao. Zovu one koje su prosli posle jedno mesec dana i obaveste o terminu snimanja. I da, testiranje je na PMF.

Ove godine su me opet zvali, pa cemo 18.09. videti sta ce biti.smiley

7 za
1 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-08-26
???

E da se pohvalim. Zvali su me na snimanje 07.10. u 12 sati. Tacnije zvali su me za 04.10, ali posto zbog posla ne mogu tada, pomerili su mi termin. Nadam se da ce biti jos igraca sa ovog sajta tamo, pa se mozda i sretnemo!

9 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-09-27
???

Meda i ja smo cetvrtog oktobra.

4 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-27
???

Kalimist -kakvi su tvoji utisci sa kupa Srbije.Vidim na sajtu  Ace Brajkovica da si imao odlicnih114 poena,sto je sjajan rezultat sobzirom na tezinu pitanja.

Mislim da su oblasti SPORT MUZIKA I FILM previse zastupljene .Nabrojao sam 24 pitanja iz navedenih oblasti.Sto cini 40% od svih pitanja.Malo mi je to neuravnotezeno

2 za
0 protiv
crni
2010-09-27
???

crni napisa...

Kalimist -kakvi su tvoji utisci sa kupa Srbije.Vidim na sajtu  Ace Brajkovica da si imao odlicnih114 poena,sto je sjajan rezultat sobzirom na tezinu pitanja.

Mislim da su oblasti SPORT MUZIKA I FILM previse zastupljene .Nabrojao sam 24 pitanja iz navedenih oblasti.Sto cini 40% od svih pitanja.Malo mi je to neuravnotezeno

...Crni, sto se tice utisaka, bili su sjajni. Krenula su troja kola iz Bg, ukupno jedanaest ljudi, uz jos Zelimira Lalica koga smo pokupili u Cacku, i za koga mi je jako drago da sam ga upoznao. Trojica od tih jedanaest su resili da se igraju zivotom i sednu u kola koja sam ja vozio, i mogu ti reci da je to zaista moglo skupo da kosta buduceg pobednika, Zokija Radisavljevica, koji je sedeo na mestu suvozaca kad sam pri brzini od oko 80 km/h resio da jednim okom trazim vozacku, a drugim da gledam na put. Naravno, zakacio sam ivicu puta, izuzetno malo je faillo da Zoran zavrsi zalepljen za znak, srecom sam dobro reagovao, pa smo prosli bez posledica. Neverovatno je cak i to da autu skoro nista ne fali, jedva malo stete na ratkapni i to je sve.

U Cajetini je bilo sjajno. Pitanja sa testa su bila bas fina, bilo je teskih, lakih, ali i zanimljivih i poucnih. U polufinalnim borbama pitanja su bila jako, jako teska, i mada su sva cetvorica polufinalista pokazali lepo znanje, ipak me je nekim kvalitetnim odgovorima odusevio Nesa Jovanovic ( jedan od ljudi koji su otvorili petnaesto pitanje na Milioneru, mozda poznatiji po "BBC" taktici na teskim pitanjima ). Tu je Bojan Savic, organizator, postavio pitanje koje me je odusevilo, koje cu postaviti ovde, placam pice onome ko da tacan odgovor, naravno uzdam se u vase postenje i to da necete googlati odgovor, ili traziti pomoc od ljudi koji su bili u Cajetini. Pitanje glasi: sta povezuje "Rat i mir", "Zbogom oruzje", "Za kim zvona zvone" i "Gluvi barut"?

Sto se mog ucesca tice, strasno lose sam odradio, ali nisam vise ni ocekivao. Da budem iskren, ne secam se da mi je trebalo manje vremena ( oko 3-4 minuta ako se ne varam ) da nadjem dva tacna broja i cetiri najduze reci. Na pitanjima suvog znanja sam bio ocaj, upisao sam odmah neke odgovore koje sam znao, ili za koje sam imao neku pretpostavku, a onda proveo blizu deset minuta razmisljajuci kako se zove zrtvovana cerka Agamemnona i Klitemnestre. Kad sam se konacno setio da je Ifigenija, ostavio sam papire i izasao napolje. Da sam se malo vise potrudio uzeo bih jos nesto poena, ali sigurno ne dovoljno da bilo sta promenim u plasmanu. Dakle, moj najgori Kviz kup do sad, ali daleko od toga da sam nezadovoljan, jer sam pre svega isao dole da se lepo provedem, u cemu sam i uspeo.

Za kraj, svima koji misle da bi nesto ovog tipa moglo da im prija, ili pomogne na bilo kakav nacin, toplo preporucujem da pocnu da ucestvuju od naredne godine, jer je u ovoj godini ostalo da se odigraju jos samo finalne borbe osmorice najboljih. Prosle godine je u jako zanimljivoj partiji pobedio Omer Ekic, ove godine ja se kladim na Marka Obradovica.

P.S. Ako tamicenje sledece godine bude negde u unutrasnosti, i neko bude hteo da se vozi sa mnom, nek se smatra upozorenim :)

7 za
1 protiv
Kalimist
2010-09-27
???

Da nije Baja Mali Knindza!smiley

4 za
1 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-09-27
???

Kalimist-Hvala ti na iscrpnom odgovoru.Ti uvek izadjes u susret kada te neko nesto upita.Kvalifikaciona pitanja su bila vise nego neugodna.Meni izgledaju vise kaoi neke zanimljivosti za rubriku verovali ili ne a manje kao pitanja iz opste kulture.Pogotovo sto kao sto sam vec jednom rekao pretezu na stranu humanistickih nauka zabave opste informisanosti koja se stice citanjem novina .Nisam video ni jedno pitanje iz TEHNICKE KULTURE NAUKE FIZIKE ili ASTRONOMIJE.

Zivo me interesuje sta ostali takmicari na sajtu misle o tome.

U svakom slucaju sada ce ti biti mnogo lakse na visokom naponu cetvrtog oktobra

2 za
0 protiv
crni
2010-09-27
???

Rasim Veličanstveni napisa...

E da se pohvalim. Zvali su me na snimanje 07.10. u 12 sati. Tacnije zvali su me za 04.10, ali posto zbog posla ne mogu tada, pomerili su mi termin. Nadam se da ce biti jos igraca sa ovog sajta tamo, pa se mozda i sretnemo!

...

Alal vera!!!

Kalimist napisa...

Meda i ja smo cetvrtog oktobra.

...Alal alal vera!!!!

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-27
???

Rasim Veličanstveni napisa...

Da nije Baja Mali Knindza!smiley

...Sta da ti kazem - imas pivo od mene! Nas dvadesetak u Cajetini je lupalo i lupalo glavu - sta bi to moglo da bude, a onda je Bojan negde iz prikrajka, sasvim tiho, rekao bas taj odgovor ( inace gore su navedeni nazivi albuma ), na sta su se svi smejali bar dva minuta bez prestanka!

crni napisa...

Kalimist-Hvala ti na iscrpnom odgovoru.Ti uvek izadjes u susret kada te neko nesto upita

...i ostali ljudi ovde su korektni, samo ne vole izgleda da pisu koliko i ja smiley

crni napisa...

pretezu na stranu humanistickih nauka zabave opste informisanosti koja se stice citanjem novina .Nisam video ni jedno pitanje iz TEHNICKE KULTURE NAUKE FIZIKE ili ASTRONOMIJE.

Zivo me interesuje sta ostali takmicari na sajtu misle o tome.

...dok smo se vozili nazad ( prvi put sam vozio dugu deonicu nocu, mislim da niko ne bi seo u auto da je to znao smiley ), Zoran Radisavljevic je spavanjem savladavao strah od moje voznje, a Nesa Jovanovic i ja smo malo komentarisali kvizove, i zakljucak je evidantan - upravo ovaj koji si i ti izneo. Dakle, uvek ce u kvizovima tipa Visokog napona najvise biti forsirane drustvene nauke, nesto manje umetnost, zatim opsta informisanost, i tek negde na kraju, u mizernom procentu, prirodne nauke. Istina, ima rezona u tome. Gledaocu je interesantnije da cuje neku lepo srocenu pricu o nekom istorijskom dogadjaju, nego o tome koja je sedma jedinica SI sistema. Ovo mi, na zalost, ne ide na ruku, ali se jednostavno covek mora privici na to, ili ne ici na kvizove ovog tipa. S druge strane, u kvizovima poput Sam protiv svih, zbog specificne forme, mnogo je lakse uspostaviti balans. Na zalost, nasa kviz scena je jadna, postoje svega dva-tri znacajna TV kviza, a nikad mi nece biti jasno zasto ama bas niko ne uzima tu licencu za People versus, kad je to kviz koji obecava visoku gledanost, uz pretpostavku korektnog ponasanja onih koji emituju taj kviz. Inace, mogu da se opkladim i da bi Najslabija karika dobro prosla, ako nista drugo, ono bar jednu ili dve sezone u Srbiji.

7 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-27
???

Kalimist-Na brzinu sam danas prebrojao na sajtu Ace brajkovica koliko koja tema ima pitanja.

Izgleda ovako;

MUZIKA- 8 PITANJA

Sto je mnogo mnogo je VOLIM MUZIKU ALI U KAFANI ILI KLUBU

FILM-8 PITANJA

Takodje VOLIM FILM ALI KOD KUCE ILI U BIOSKOPU

SPORT-6-PITANJA

VOLIM I SPORT ALI SE SANJIME BAVIM REKREATIVNO

ISTORIJA-5 PITANJA

KNJIZEVNOST -6 PITANJA

Ne bih dalje proverite sami mozda sam malo i pogresio.

I onda dodje na kviz profesor Istorije koji voli muziku  i razbije kviz.

nastavicu ovu temu.za sad ovoliko

0 za
1 protiv
crni
2010-09-27
???

Ако смем да додам, веома опуштено коло квиз купа, зезање сјајно, екипа одлична, позив свима да се одазову кад год могу, ипак је то само пар пута годишње а понешто ново се и научи, као рецимо сабрана дела Баје малог Книнџе, после тог питања сам почео другачије да гледам на живот, отворили су ми се нови хоризонти smiley

6 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-09-27
???

Dusan Ivanovic-Danas sam testirao sebe na pitanja iz kviz kupa.

Imao bih 22 tacna odgovora.Koliko bi to bilo otprilike poena?

1 za
1 protiv
crni
2010-09-27
???

Црни, одговор носи 3 поена, значи имао би 66 поена, ту су и остале игре, које носе доста поена па у зависности како би њих урадио такав би ти био и пласман, ипак, питања су могла бити разноврснија али тако је то, не може се ни свима угодити...
 

3 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-09-27
???

Evo moj predlog za sastavljace buducih pitanja.

Sezdeset pitanja podelite ravnomerno na sve oblasti opste kulture.

Na primer:ISTORIJA- 4 PITANJA   GEOGRAFIJA 4-PITANJA-MUZIKA -4 PITANJA(a ne 8 pitanja)

ASTRONOMIJA-dovoljna su dva pitanja MEDICINA-opet 2 pitanja   NAUKA -4 PITANJA

FIZIKA-dovoljna su dva pitanja i tako dalje i tako dalje niz nastavite sami sve dok ne popunimo

sezdeset pitanja.mislim da bi to bio test opsteg znanja i kulture.

Ajd dajte primedbe ko procita naravno

0 za
1 protiv
crni
2010-09-27
???

Kalimist napisa...

crni napisa...

 

 Tu je Bojan Savic, organizator, postavio pitanje koje me je odusevilo, koje cu postaviti ovde, placam pice onome ko da tacan odgovor, naravno uzdam se u vase postenje i to da necete googlati odgovor, ili traziti pomoc od ljudi koji su bili u Cajetini. Pitanje glasi: sta povezuje "Rat i mir", "Zbogom oruzje", "Za kim zvona zvone" i "Gluvi barut"?

 

... E, stvarno sam se dala u tesko razmisljanje: Te koji su glavni likovi ovih romana, kad su napisani, da nije to da su im se ubili autori? Hemingvej i Copic jesu, ali Tolstoj nije. Jel bio mozda neki Pjer u svim romanima? I onda odem na Google. Pa stvarno!

3 za
2 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-29
???

... E, i mene danas pozvase na snimanje, 7. okotobra u 12. Ide li jos neko od vas? Javite se, obavezno.

5 za
1 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-29
???

Nadalina napisa...

... E, i mene danas pozvase na snimanje, 7. okotobra u 12. Ide li jos neko od vas? Javite se, obavezno.

...Svaka cast,eto,dzabe ono nerviranje oko planeta/lutalica nakon testiranja :)...

I jel zaista B.M.Knindza resenje???? Phah,no comment ako je tako!!!!

1 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-29
???

Nadalina napisa...

... E, i mene danas pozvase na snimanje, 7. okotobra u 12. Ide li jos neko od vas? Javite se, obavezno.

...Kao sto rekoh idem  ja tada.

Vojni klan opet u akciji!cool

1 za
1 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-09-29
???

Mene zvali 6.10. Ko bi rekao :D
 

3 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-09-29
???

Evo jos dokaza koliko je ovaj sajt kvalitetan.Ko bi rekaolaugh

Jesi i ti Rasime vezan za vojsku.Znam da je Nadalina rekla da je Vojni psiholog.

A vidim pominjes vojni klan

1 za
0 protiv
crni
2010-09-29
???

Ima li jos nekoga poput mene koga NISU pozvali crying...?

6 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-29
???

crni napisa...

Jesi i ti Rasime vezan za vojsku.Znam da je Nadalina rekla da je Vojni psiholog.

A vidim pominjes vojni klan

...Jesam. A Nadalina mi drzala vezbe iz psihologije na akademiji!smiley

2 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-09-29
???

NeparniValjak napisa...

Ima li jos nekoga poput mene koga NISU pozvali crying...?

...

Evo ni mene nisu pozvali.Ali to je tebi slaba uteha.

3 za
0 protiv
Mikser
2010-09-30
???

NeparniValjak napisa...

Ima li jos nekoga poput mene koga NISU pozvali crying...?

...

Pozvace te, sigurno. Treba im takmicara za celu godinu. Ti si bio u poslednjoj grupi. Verovatno ne stizu sve da pregledaju. Nije to vojskasmiley

3 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-30
???

Nadalina napisa...

Pozvace te, sigurno.... Nije to vojskasmiley

... pa i vojska isto sigurno zove. smiley

Osim ako ne ukinu vojni rok kao što se priča u poslednje vreme.

7 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-30
???

Mikser napisa...

NeparniValjak napisa...

Ima li jos nekoga poput mene koga NISU pozvali crying...?

...

Evo ni mene nisu pozvali.Ali to je tebi slaba uteha.

...

Naprotiv - lakse mi je kad znam da nisam jedini cheeky...

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-30
???

Zamolio bih sve one koji su pozvani na snimanje TV slagalice da mi jave kada će te emisije biti emitovane jer ne stižem da gledam baš sve. Adresa je: jagodinsky@gmail.com. pozzz i mnogo sreće  svima (znanje imate)!

4 za
4 protiv
jagodinsky
2010-10-02
???

Svima sa ovog sajta koji sutra idu na snimanje - samo napred!

Kalimist,Meda - vi se dokopajte stolice,ja placam pice!

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-03
???

NeparniValjak napisa...

Svima sa ovog sajta koji sutra idu na snimanje - samo napred!

Kalimist,Meda - vi se dokopajte stolice,ja placam pice!

...hvala, Nebojsa. Ja se nesto ne nadam puno da cu sesti, ne voli me sreca nesto preterano kad je ovaj kviz u pitanju. Ako pak sednem - sta god bude, ja cu biti zadovoljan, mada se nadam da se necu osramotiti :)

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-03
???

Srecno i od mene svima koji odu sutra!

0 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-10-03
???

Hvala Neparni i Rasime. Za razliku od Kalimista ja se nadam da necu sesti u stolicu. Voleo bih prvo da malo izvidim i osetim atmosferu a ako bas sednem, prvi cilj je, opet sto rece Kalimist - ne osramotiti se :)

0 za
0 protiv
Meda
2010-10-03
???

Meda napisa...

Hvala Neparni i Rasime. Za razliku od Kalimista ja se nadam da necu sesti u stolicu. Voleo bih prvo da malo izvidim i osetim atmosferu a ako bas sednem, prvi cilj je, opet sto rece Kalimist - ne osramotiti se :)

... Ne stigoh juce da vas obodrim obojicu. Zelim vam puno srece, tj. da vas odaberu da sednete na elektricnu stolicu i da vam pitanja budu po meri. Ako i ne budete znali odgovore na pitanja tipa: - Iz kog sela je rodom STOJA? to ce vam biti samo kmpliment. Za drugo ne brinem. Samo napred!

1 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-04
???

Nadalina napisa...

 Ne stigoh juce da vas obodrim obojicu. Zelim vam puno srece, tj. da vas odaberu da sednete na elektricnu stolicu i da vam pitanja budu po meri. Ako i ne budete znali odgovore na pitanja tipa: - Iz kog sela je rodom STOJA? to ce vam biti samo kmpliment. Za drugo ne brinem. Samo napred!

...pa sad nisam baš siguran da imaju veliku želju da sednu na ELEKTRIČNU STOLICU laugh

3 za
0 protiv
Слађан
2010-10-04
???

SLAKI82 napisa...

Nadalina napisa...

 Ne stigoh juce da vas obodrim obojicu. Zelim vam puno srece, tj. da vas odaberu da sednete na elektricnu stolicu i da vam pitanja budu po meri. Ako i ne budete znali odgovore na pitanja tipa: - Iz kog sela je rodom STOJA? to ce vam biti samo kmpliment. Za drugo ne brinem. Samo napred!

...pa sad nisam baš siguran da imaju veliku želju da sednu na ELEKTRIČNU STOLICU laugh

...a ja nisam bas siguran da je rec OBODRITI ispravna  wink

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-04
???

Nadalina napisa...

Iz kog sela je rodom STOJA?

...Stojanka Novakovic - Stoja rodjena je u Perlezu,Zrenjanin,4. VI 1972... U ranom detinjstvu vrlo nestasna i nemirna puna energije bila je vrlo primecena u drustvu... Smisao za pevanje je pokazala od malih nogu,a talenat nasledila od oca Milana...

Vise na www.stoja.net

2 za
1 protiv
BuridanovMagarac
2010-10-04
???

Evo vam izvestaj mog ucesca.

Prvo pitanje mi je bilo od 50k, po mom skromnom misljenju, ovakvo pitanje trebalo je da vredi bar duplo vise. Glasilo je otprilike ovako: "koji termin povezuje krvne sudove, rudarstvo i jos nesto ( ne secam se sta )". Odgovorio sam "zila", i iako se cini da je odgovor lak, vodite racuna da imate svega 15 sekundi, i da je ovo pitanje na koje treba misliti, a ne dati suv odgovor. Pitanje koje sam video za 200k - "kako se zove pevac Van Gogha" je po meni daleko lakse.

Drugo je bilo za 10k - "sta je po zanimanju bio Alija Sirotanlic". Izuzetno lako, dakle - rudar.

Trece, takodje za 10k - "kog srpskog kralja je krunisao papa", opet lako - Stefan prvovencani.

I tu dodje cetvrto pitanje. Uzeo sam pitanje od 50k, koje je glasio: "koji dijalekt u Kini je zvanicni". Moj odgovor je glasio: "da moram da odgovorim, rekao bih mandarinski, ovako cu reci - zamena". Rezon mi je bio, posto su vec trojica ispala bez novca, da je u pitanju koska, da su zavrnuli ventil za davanje para, i da je bolje da uzmem bar nesto nego nista. Voditelj rece: "logika je losa, posto je odgovor koji ste dali tacan". Sta da kazem - bilo mi je malo krivo, ali sam pre kviza rekao sebi da ne zelim da ne rizikujem dok bar nesto ne uzmem. Zamena je bila iz sporta "ko je prvak Srbije u odbojci", tako da mi je Radnicki Kg doneo drugi krug i, ispostavice se kasnije, konacnih 70k.

U drugom krugu sam uzeo pitanje od 10k, odgovorio, ali se ne secam kako je glasilo.

Drugo pitanje je bilo "u pesmi Jove Zmaja "Leptiricu sarenicu" cega se plasi leptir", nisam znao odgovor, iskoristio sam zamenu iz geografije, trazilo se stao ime Etiopije, odgovorio sam tacno - Abisinija.

Trece, i poslednje pitanje je bilo od 100k. Mozda sam ovde napravio gresku, jer sam znao gde je Visoki napon, mozda sam trebao da ga koristim, da osiguram ucesce u sledecoj epizodi, sa dve sacuvane pomoci ( tender mi u ovoj nije znacio nista, jer ih je ostalo samo dvojica ), posebno zato jer je bonus na male sume smesan. Pitanje je bilo "ko je komponovao Vostani Serbie", nisam znao odgovor, iskoristio slova, koja mi nisu pomogla, i ispao. Odgovor je bio Baronijan. Objektivno, mislim da je ovo pitanje za vise od 100k.

Na kraju, mislim da sam mogao bolje, ali sta da se radi. Nisam se obrukao, ali mislim da bas i nisam imao srece, pre svega jer sam bio peti, pa sam prakticno bio uskracen pomoci tendera, a i pitanja me bas nisu nasla. Jedno iskustvo vise, koje cu nadam iskoristiti i naplatiti na narednim kvizovima.

8 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-04
???

Kalimist je imao bar o cemu da pise, a mene ko trepne nece ni videti :)

Upadoh ko s neba prvi u stolicu. Uopste nisam ocekivao, mislio sam da cu jednu-dve emisije odsedeti i eventualno uzeti nesto na tenderu. Elem sedoh odmah u stolicu. Prvo pitanje: "Marseljeza je prvo bila himna koje armije?". Nikad cuo! Po glavi vrtim jakobince i sankilote ali nemam pojma. Zamena. Pitanje na zameni: "Kako se zove mesto na povrsini zemlji iznad zarista zemljotresa?". I sada dilema epicentar ili hipocentar? Ili mozda zamena posto nisam siguran. Ali ako zamenim potrosih obe zamene a da nisam ni poceo. Rekoh hipocentar mada mi je epicentar bilo verovatnije, mislio sam da je trik posto je epicentar poznatiji pojam i tu je bio kraj.

Tako da je moja preporuka Rasimu, Nadalini i ostalima koji ce tek da nastupe: Ako niste sigurni bar 90%, ako imate dilemu pola-pola, nemojte se kockati - koristite pomoc!

5 za
0 protiv
Meda
2010-10-04
???

Interesuje me da li postoji broj telefona preko kojeg bi mogao da saznam kako sam uradio testiranje. Ovo pitam pošto su na testiranju rekli da ćemo ukoliko smo prošli biti obavešteni za dve nedelje, a ako nismo da o tome kako smo prošli možemo saznati za četiri nedelje. Pošto je prošlo dve nedelje, i pošto vidim da su snimanja već počela očigledno je da nisam prošao testiranje, ali me interesuje kako sam uradio test.  Takođe, interesuje me koliko je Vama bilo potrebno bodova za prolazak ili koliki je bio minimum za prolazak. Takođe, interesuje me da li imate informaciju koja su pitanja na testu vredela 1, koja 2 i koja 3 boda.  wink

Evo vam izvestaj mog ucesca.

Prvo pitanje mi je bilo od 50k, po mom skromnom misljenju, ovakvo pitanje trebalo je da vredi bar duplo vise. Glasilo je otprilike ovako: "koji termin povezuje krvne sudove, rudarstvo i jos nesto ( ne secam se sta )". Odgovorio sam "zila", i iako se cini da je odgovor lak, vodite racuna da imate svega 15 sekundi, i da je ovo pitanje na koje treba misliti, a ne dati suv odgovor. Pitanje koje sam video za 200k - "kako se zove pevac Van Gogha" je po meni daleko lakse.

Drugo je bilo za 10k - "sta je po zanimanju bio Alija Sirotanlic". Izuzetno lako, dakle - rudar.

Trece, takodje za 10k - "kog srpskog kralja je krunisao papa", opet lako - Stefan prvovencani.

I tu dodje cetvrto pitanje. Uzeo sam pitanje od 50k, koje je glasio: "koji dijalekt u Kini je zvanicni". Moj odgovor je glasio: "da moram da odgovorim, rekao bih mandarinski, ovako cu reci - zamena". Rezon mi je bio, posto su vec trojica ispala bez novca, da je u pitanju koska, da su zavrnuli ventil za davanje para, i da je bolje da uzmem bar nesto nego nista. Voditelj rece: "logika je losa, posto je odgovor koji ste dali tacan". Sta da kazem - bilo mi je malo krivo, ali sam pre kviza rekao sebi da ne zelim da ne rizikujem dok bar nesto ne uzmem. Zamena je bila iz sporta "ko je prvak Srbije u odbojci", tako da mi je Radnicki Kg doneo drugi krug i, ispostavice se kasnije, konacnih 70k.

U drugom krugu sam uzeo pitanje od 10k, odgovorio, ali se ne secam kako je glasilo.

Drugo pitanje je bilo "u pesmi Jove Zmaja "Leptiricu sarenicu" cega se plasi leptir", nisam znao odgovor, iskoristio sam zamenu iz geografije, trazilo se stao ime Etiopije, odgovorio sam tacno - Abisinija.

Trece, i poslednje pitanje je bilo od 100k. Mozda sam ovde napravio gresku, jer sam znao gde je Visoki napon, mozda sam trebao da ga koristim, da osiguram ucesce u sledecoj epizodi, sa dve sacuvane pomoci ( tender mi u ovoj nije znacio nista, jer ih je ostalo samo dvojica ), posebno zato jer je bonus na male sume smesan. Pitanje je bilo "ko je komponovao Vostani Serbie", nisam znao odgovor, iskoristio slova, koja mi nisu pomogla, i ispao. Odgovor je bio Baronijan. Objektivno, mislim da je ovo pitanje za vise od 100k.

Na kraju, mislim da sam mogao bolje, ali sta da se radi. Nisam se obrukao, ali mislim da bas i nisam imao srece, pre svega jer sam bio peti, pa sam prakticno bio uskracen pomoci tendera, a i pitanja me bas nisu nasla. Jedno iskustvo vise, koje cu nadam iskoristiti i naplatiti na narednim kvizovima.

...

0 za
0 protiv
Novakov
2010-10-04
???
Nije valjda da nisi znao da je Marseljeza Borbena pesma Rajnske armije.
1 za
6 protiv
vkrnac
2010-10-04
???

vkrnac napisa...

Nije valjda da nisi znao da je Marseljeza Borbena pesma Rajnske armije.

...Nisam, tek sam kasnije saznao da je to pitanje bilo na kvizovima, jednostavno nikad nisam na to naleteo.

2 za
0 protiv
Meda
2010-10-04
???

Kalimist napisa...

Evo vam izvestaj mog ucesca.

Prvo pitanje mi je bilo od 50k, po mom skromnom misljenju, ovakvo pitanje trebalo je da vredi bar duplo vise. Glasilo je otprilike ovako: "koji termin povezuje krvne sudove, rudarstvo i jos nesto ( ne secam se sta )". Odgovorio sam "zila", i iako se cini da je odgovor lak, vodite racuna da imate svega 15 sekundi, i da je ovo pitanje na koje treba misliti, a ne dati suv odgovor. Pitanje koje sam video za 200k - "kako se zove pevac Van Gogha" je po meni daleko lakse.

Drugo je bilo za 10k - "sta je po zanimanju bio Alija Sirotanlic". Izuzetno lako, dakle - rudar.

Trece, takodje za 10k - "kog srpskog kralja je krunisao papa", opet lako - Stefan prvovencani.

I tu dodje cetvrto pitanje. Uzeo sam pitanje od 50k, koje je glasio: "koji dijalekt u Kini je zvanicni". Moj odgovor je glasio: "da moram da odgovorim, rekao bih mandarinski, ovako cu reci - zamena". Rezon mi je bio, posto su vec trojica ispala bez novca, da je u pitanju koska, da su zavrnuli ventil za davanje para, i da je bolje da uzmem bar nesto nego nista. Voditelj rece: "logika je losa, posto je odgovor koji ste dali tacan". Sta da kazem - bilo mi je malo krivo, ali sam pre kviza rekao sebi da ne zelim da ne rizikujem dok bar nesto ne uzmem. Zamena je bila iz sporta "ko je prvak Srbije u odbojci", tako da mi je Radnicki Kg doneo drugi krug i, ispostavice se kasnije, konacnih 70k.

U drugom krugu sam uzeo pitanje od 10k, odgovorio, ali se ne secam kako je glasilo.

Drugo pitanje je bilo "u pesmi Jove Zmaja "Leptiricu sarenicu" cega se plasi leptir", nisam znao odgovor, iskoristio sam zamenu iz geografije, trazilo se stao ime Etiopije, odgovorio sam tacno - Abisinija.

Trece, i poslednje pitanje je bilo od 100k. Mozda sam ovde napravio gresku, jer sam znao gde je Visoki napon, mozda sam trebao da ga koristim, da osiguram ucesce u sledecoj epizodi, sa dve sacuvane pomoci ( tender mi u ovoj nije znacio nista, jer ih je ostalo samo dvojica ), posebno zato jer je bonus na male sume smesan. Pitanje je bilo "ko je komponovao Vostani Serbie", nisam znao odgovor, iskoristio slova, koja mi nisu pomogla, i ispao. Odgovor je bio Baronijan. Objektivno, mislim da je ovo pitanje za vise od 100k.

Na kraju, mislim da sam mogao bolje, ali sta da se radi. Nisam se obrukao, ali mislim da bas i nisam imao srece, pre svega jer sam bio peti, pa sam prakticno bio uskracen pomoci tendera, a i pitanja me bas nisu nasla. Jedno iskustvo vise, koje cu nadam iskoristiti i naplatiti na narednim kvizovima.

...Vrlo nezgodna pitanja! Zaista,ovo koje si pomenuo za 200k ispade lakše od svih koje si imao.

Da li se samo meni čini da su počeli da daju mnogo lakša pitanja za 200k?? Prošli put ono za monom,sad čujem ovo za Van Gog... blush

3 za
0 protiv
limes5
2010-10-04
???

Реално, Калимиста су развалили са веома незгодним питањима а Меда се залетео. Невероватно како знаш да НЕ ТРЕБА да одговараш на питање за које ниси сасвим сигуран да ћеш тачно одговорити а ипак урадиш управо то, мени се то десило пре пар година у ВН и тек сам тад постао свестан да нема поправног (вероватно је то познат осећај свима који су се излетели). Ипак, уследио је поправни пре пар недеља где сам због тог осећаја узео словну помоћ на питању из географије иако је то моја спец. област (ко се на млеко опече и у јогурт дува), многи су се чудили због тога али ја сам знао зашто морам да будем 100 % СИГУРАН :-) Опет, то ми ништа није помогло кад сам на тендеру звао Здравка Гулана упомоћ који ме је изгорео као и други часни тендераши који понуде високу суму па после замало па погоде тачан одговор. Свако има своју причу са снимања овог заиста незгодног квиза али тек када се то прође боље разумемо једни друге и онда је лакше схватити неке потезе који су у први мах изгледали, благо речено, чудно. Позз свима  
 

3 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-10-04
???

Puricu prosao si slicno kao i ja. s tim sto meni ostadose 3 vrste pomoci neiskoriscene a i bejah skroman na tenderu pa me ne izabrase. Ali idemo za koji mesec ponovo pa da dodamo jos jednu nulu na kraju. 

1 za
0 protiv
arg895ceo
2010-10-04
???

Душан Ивановић napisa...

Реално, Калимиста су развалили са веома незгодним питањима а Меда се залетео. Невероватно како знаш да НЕ ТРЕБА да одговараш на питање за које ниси сасвим сигуран да ћеш тачно одговорити а ипак урадиш управо то, мени се то десило пре пар година у ВН и тек сам тад постао свестан да нема поправног (вероватно је то познат осећај свима који су се излетели). Ипак, уследио је поправни пре пар недеља где сам због тог осећаја узео словну помоћ на питању из географије иако је то моја спец. област (ко се на млеко опече и у јогурт дува), многи су се чудили због тога али ја сам знао зашто морам да будем 100 % СИГУРАН :-) Опет, то ми ништа није помогло кад сам на тендеру звао Здравка Гулана упомоћ који ме је изгорео као и други часни тендераши који понуде високу суму па после замало па погоде тачан одговор. Свако има своју причу са снимања овог заиста незгодног квиза али тек када се то прође боље разумемо једни друге и онда је лакше схватити неке потезе који су у први мах изгледали, благо речено, чудно. Позз свима  
 

...To je ovaj isti Zdravko Gulan koji je u prošloj emisiji osvojio preko 700k ?? Ne mogu da vjerujem da se onako izblamirao na pitanje koje je bilo za tender.... Hajde što se on izblamirao,već što je tebe izbacio a baš si bio u naletu i čini mi se da si mogao mnogo da osvojiš!! Šteta...

2 za
0 protiv
limes5
2010-10-04
???

I sad, sta ja da radim? Koju taktiku predlazete?

0 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-04
???

KALIMIST-MEDA-Visoki napon je postao krajnje cudan i nepredvidiv kviz.Vise podseca na GREB LUTRIJU.Nekoga caste lakim pitanjima a nekoga ukopavaju.ja ne znam sta se desava sa tim ljudima.Pitanja tipa Kojim jezikom govori plavi zec duska Radovica? ili pitanja iz decje poezije J,J.Zmaja mi nisu uopste jasna.Bilo je pitanje kad su izbacili jednog radnika kome je to bio prvi nastup odgovor je bio kaki boja a kad se ono KAKI pojavilo na displeju,kao da su se izrugivali.A da ne govorim o pitanju za dvesta hiljada kakao se zove jednoclani algebarski izraz ili kako je pravo ime Djuleta pevaca van Goga..

Cestitao bih Kalimistu odlicno si isplivao.Pitanja su ti bila krajnje neugodna.70 000 je sasvim solidna cifra.

 

3 za
0 protiv
crni-2
2010-10-04
???

limes5 napisa...

Душан Ивановић napisa...

Реално, Калимиста су развалили са веома незгодним питањима а Меда се залетео. Невероватно како знаш да НЕ ТРЕБА да одговараш на питање за које ниси сасвим сигуран да ћеш тачно одговорити а ипак урадиш управо то, мени се то десило пре пар година у ВН и тек сам тад постао свестан да нема поправног (вероватно је то познат осећај свима који су се излетели). Ипак, уследио је поправни пре пар недеља где сам због тог осећаја узео словну помоћ на питању из географије иако је то моја спец. област (ко се на млеко опече и у јогурт дува), многи су се чудили због тога али ја сам знао зашто морам да будем 100 % СИГУРАН :-) Опет, то ми ништа није помогло кад сам на тендеру звао Здравка Гулана упомоћ који ме је изгорео као и други часни тендераши који понуде високу суму па после замало па погоде тачан одговор. Свако има своју причу са снимања овог заиста незгодног квиза али тек када се то прође боље разумемо једни друге и онда је лакше схватити неке потезе који су у први мах изгледали, благо речено, чудно. Позз свима  
 

...To je ovaj isti Zdravko Gulan koji je u prošloj emisiji osvojio preko 700k ?? Ne mogu da vjerujem da se onako izblamirao na pitanje koje je bilo za tender.... Hajde što se on izblamirao,već što je tebe izbacio a baš si bio u naletu i čini mi se da si mogao mnogo da osvojiš!! Šteta...#

# Надалина

То је он, неким људима је очигледно лако да понуде високу своту у тендеру и после погађају одговор без обзира на последице, ипак, Гулан се није поигравао са својим учешћем и на питањима на којима није био сигуран вукао је замену, чак ни на замени није био сигуран па је тражио замену за замену, освојио је високу суму али квизомани памте и препричавају многа учешћа и видело се какав је ко и као човек а не само да ли има знање или не (ту такође мислим и на онај детаљ кад он на освојених пола милиона хоће да направи преседан и одустане јер наводно није дошао због пара а Деки водитељ му не дозвољава и он мора да настави да одговара, освоји затим још 250 000 и кад је отворио бонус одустаје и не поставља питање којим даје новац у хуманитарне сврхе, а ми сви као већ заборавили да није дошао због пара :-) Многи успешни учесници остају запамћени али и они други, да не користим неке теже квалификације (ионако сам их рекао њему лично а нису примерене форуму).

Што се савета за учешће тиче, само без срљања, јер кад постанеш свесна да си превремено завршила учешће нећеш моћи да вратиш време уназад, и још нешто, пре свега СРЕЋНО, требаће ти :-)

9 za
1 protiv
Душан Ивановић
2010-10-04
???

MEDA-Nista ne brini Medo bice jos kvizova.Mislim da je ova koncepcija visokog napona postala krajnje sumorna.

Kako ja da zakljucim na osnovu dva pitanja koliko Meda zna.I kako ti mozes u nekoliko pitanja da pokazes svoje znanje.Trebalo bi uvesti pocetni SET OD DAVADESETAK PITANJA IZ OPSTE KULTURE KAO KVAL;IFIKACIJU ZA TEZA PITANJA I VECE SUME.Ili neku slicnu koncepciju

gde bi se videlo znanje takmicara ali da ima pravo nagresku bar u kvalifikacionom delu.

Ovako kviz postaje sumoran i apsurdan

2 za
1 protiv
crni-2
2010-10-04
???

limes5 napisa...

Душан Ивановић napisa...

Реално, Калимиста су развалили са веома незгодним питањима а Меда се залетео. Невероватно како знаш да НЕ ТРЕБА да одговараш на питање за које ниси сасвим сигуран да ћеш тачно одговорити а ипак урадиш управо то, мени се то десило пре пар година у ВН и тек сам тад постао свестан да нема поправног (вероватно је то познат осећај свима који су се излетели). Ипак, уследио је поправни пре пар недеља где сам због тог осећаја узео словну помоћ на питању из географије иако је то моја спец. област (ко се на млеко опече и у јогурт дува), многи су се чудили због тога али ја сам знао зашто морам да будем 100 % СИГУРАН :-) Опет, то ми ништа није помогло кад сам на тендеру звао Здравка Гулана упомоћ који ме је изгорео као и други часни тендераши који понуде високу суму па после замало па погоде тачан одговор. Свако има своју причу са снимања овог заиста незгодног квиза али тек када се то прође боље разумемо једни друге и онда је лакше схватити неке потезе који су у први мах изгледали, благо речено, чудно. Позз свима  
 

...To je ovaj isti Zdravko Gulan koji je u prošloj emisiji osvojio preko 700k ?? Ne mogu da vjerujem da se onako izblamirao na pitanje koje je bilo za tender.... Hajde što se on izblamirao,već što je tebe izbacio a baš si bio u naletu i čini mi se da si mogao mnogo da osvojiš!! Šteta...

# limes 5

Пардон, одговорио сам и Надалини на пост и теби, мада сам насловио само на њу, знам да да си сконтао, позз

0 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-10-04
???

VISOKI NAPON-Da pojasnim par predloga za poboljsanje kviza.

PRVA ZAGARANTOVANA SUMA-Mogla bi da se sasatoji od recimo 15 pitanja iz opste kulture,

gde bi takmicar trebao da odgovori na recimo deset da bi dobio prvu sumu i kvalifikovao sse za drugi krug.

DRUGA ZAGARANTOVANA SUMA-Deset tezih pitanja igrac da odgovori na recimo sest da bi isao dalje.

Itd Itd pa sve do najtezih pitanja pa ko dogura.

Mislim da jedna slicna koncepcija postoji u Spaniji i da je taj kviz druga emisija po gledanosti u Spaniji

1 za
3 protiv
crni-2
2010-10-04
???

crni-2 napisa...

MEDA-Nista ne brini Medo bice jos kvizova.Mislim da je ova koncepcija visokog napona postala krajnje sumorna.

Kako ja da zakljucim na osnovu dva pitanja koliko Meda zna.I kako ti mozes u nekoliko pitanja da pokazes svoje znanje.Trebalo bi uvesti pocetni SET OD DAVADESETAK PITANJA IZ OPSTE KULTURE KAO KVAL;IFIKACIJU ZA TEZA PITANJA I VECE SUME.Ili neku slicnu koncepciju

gde bi se videlo znanje takmicara ali da ima pravo nagresku bar u kvalifikacionom delu.

Ovako kviz postaje sumoran i apsurdan

...Crni hvala na utesnim recima smiley

 
Ne brinem ja mnogo, zao mi je sto nisam iskoristio priliku, ali je i to jedno iskustvo vise, samo sam se naostrio da ponovo dodjem! Nazalost treba cekati godinu dana. A sto se tice prava na gresku, kviz je takav kakav je. Ima svoja pravila na koja smo pristali kad smo se prijavili. Nisam jedini koji nije imao pravo na gresku, mnogi su tako ispali pre mene.
 
Nadalina, imas iskustva u kvizovima, znanja imas, fali ti samo malo srece pa da napravis dobar rezultat. Nemoj srljati, nemas bas puno vremena za razmisljanje, Ako si nesigurna koristi pomoc. Po meni, posle ovog snimanja, Dusanova taktika sa velikim ceiframa na pocetku je bolja, jer kako se pokazalo danas a i u zadnjih par emisija koje sam gledao, vrednost pitanja ne mora da odgovora njegovoj tezini. Odnosno, niti su pitanja za 200k nemoguca niti su ova za 10k prelaka, ima i ovakvih i onakih.
 
Jos jednom srecno!
4 za
0 protiv
Meda
2010-10-04
???

Meda napisa...

vkrnac napisa...

Nije valjda da nisi znao da je Marseljeza Borbena pesma Rajnske armije.

...Nisam, tek sam kasnije saznao da je to pitanje bilo na kvizovima, jednostavno nikad nisam na to naleteo.

...eto vidis ja sam znao, i sad kad sam video pitanje nisam mogao da se setim...

0 za
0 protiv
mjaguar
2010-10-05
???

Auuuu kakvo ludilo :(

Znaci da se ne nadam mnogo sutra kad dodjem na snimanje :)

Odakle im kriterijum za ovakva pitanja? Ja najbolje da pucam samo na ova od 200 hiljada i poneko od 100, posto definitvno ova od 10 i 50 nemam pojma :)

3 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-10-05
???

vkrnac napisa...

Nije valjda da nisi znao da je Marseljeza Borbena pesma Rajnske armije.

...Phah,gotovo da sam siguran da je pitanje bilo ranije na kvizu,ili ga mozda cak ima i kod Ace na blogu,steta,steta...

Teska Divljina napisa...

Auuuu kakvo ludilo :(

Znaci da se ne nadam mnogo sutra kad dodjem na snimanje :)

...Naprotiv,ako krenes sa takvim stavom bolje i da ne ides,video/cuo si Medine greske,Kalimistov (ispostavice se pogresan) rezon,razmisljaj i o tome da ce se mozda kviz i ukinuti,i sto onda ne bi pokusao (i uspeo) da osvojis fin iznos?

Mozda zvuci kao demagogija,ali zaista sam ubedjen da onaj ko prodje onakav test mora da puca od samopouzdanja!

2 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

Ma to se ja salim malo, hvala u svakom slucaju.

Meni je draze sto sam prosao taj test, jer znam da je u kvizu je potrebnija sreca nego znanje, sto se da videti iz prilozenog.

Hvala na zeljama :)

0 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-10-05
???

Interesuje me da li postoji broj telefona preko kojeg bi mogao da saznam kako sam uradio testiranje. Ovo pitam pošto su na testiranju rekli da ćemo ukoliko smo prošli biti obavešteni za dve nedelje, a ako nismo da o tome kako smo prošli možemo saznati za četiri nedelje. Pošto je prošlo dve nedelje, i pošto vidim da su snimanja već počela očigledno je da nisam prošao testiranje, ali me interesuje kako sam uradio test.

0 za
0 protiv
Novakov
2010-10-05
???

 

    Voleo bih da kažem nešto na ovu temu. Pre dva meseca je prikazana emisija VN u kojo sam učestvovao. U toj emisiji je bio i Kalimist. Pao sam iz čiste gluposti- etimološko poreklo prefiksa mikro. Najžalije mi je što sam iskoristio samo jednu pomoć (zamenu) angry . Savet- bez srljanja, mora da krene!

6 za
1 protiv
dehar2
2010-10-05
???

Nadalina,Divljina,Rasime,i ostali sa ovog sajta koji sutra idete - hocu da cujem lepse komentare nakon snimanja od Medinih i Kalimistovih,samo napred!!!

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-06
???

Svim gorepomenutima zelim puno srece, mada mislim da ce vam biti izuzetno tesko. Naime, danas je izvesni profesor iz Panceva uzeo koferce, sa nekih 1.9 miliona, cini mi se, tako da je jasno da ce RTS malo da zavrne slavinu i krene sa nerezonskim vrednovanjem pitanja, sto i ja osetih na svojoj kozi ( pitanje "ko je kompozitor Vostani Serbije" upuceno meni je vrednovano svega 100k, a pitanje iz skorasnje emisije "kako se zove jednoclani matematicki izraz" je bilo za 200k, a objektivno je za 10k ).
 

4 za
1 protiv
Kalimist
2010-10-06
???

Hvala vam na bodrenju. Ne ocekujem puno. Trudicu se da poslusam vase savete i ne srljam na ono sto mi prvo padne na pamet. Koristicu pomoci, pa sta bude. Svima je jasno da je ovo vrlo nezgodan kviz i da se malo toga moze kontrolisati i predvideti. Svi mi pre svega volimo da se takmicimo, radoznali smo da vidimo pitanja, a pare od kviza nam ne menjaju zivot. To smo sto smo. Maksim u Zagreb, Maksim iz Zagreba.  Ja cu ici na frizuru i lepo cu se doterati. smiley

8 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-06
???

Evo da vam i ja javim ponesto.

Jeste, taj dingospo iz Panceva ih je razbio u utorak, sve pogodio i cjapio koferce, svi su pricali o njemu.

Ja sam danas imao srece, bolje reci dosta srece, uzeo sam im nesto para :) , mislim da sam mogao jos bolje ali pitanja su bila blagi uzas, bar za mene.

Ne znam da li ovo cita momak koji me je spasio na tenderu ali zaista mu veliko hvala, bilo je bas povuci, a Boga mi mi ga i potegni :)!!!

I kao sto to obicno biva pao sam na pitanju za 10 000 koje je najblaze receno smesno, ali eto...

7 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-10-06
???

Ево и мене обешена носа! Шта да кажем? Могло ј бити и горе.  Извукоше ме прву! Ужас. Ја се надала као Меда да ћу седети, меркати и евентуално неком помоћи у тендеру. Мој редни број је био 4, а ја мислила да ћу четврта на столицу. Марко Тасић је био број 1. Рекох, добро је, он и јесте да разбије трему. Али, не лези враже. Ја прва на мегдан, а нисам се ни опасуљила. Прво питање од 50000: Из које земље потиче филозоф Елијадес? Нисам знала. Узмем замену  из културе: Која културна уманифестација у 2010 има слоган ПАМЕТ У ГЛАВУ?  што такође нисам знала. Узмем опет замену из филма: У којој бањи се одржава фестивал филмског сценарија? Коначно нешто знадох. Како је кренуло, видим, нећу далеко догурати. Смањим амбиције и тражим питање за 10  и то два којих се овог часа не сећам, а знала сам одговоре. Четврто за затварање круга, такође од 10 било је: Колико континената ЦЕЛОМ  својом површином леже на јужној хемисфери. То ЦЕЛОМ није било болдирано, ни увећано, па га  нисам ни видела и кренем да бројим. Ту ме Деки спаси и каже, Ви нисте разумели питање, само они који су целом површином. Време истиче, ја у паници кажем, тендер. Наравно да су знали као и ја. Улазим у други круг са 22 000 и словном помоћи. Са толико сам и дошла кући. Питање које сам отворила ѕа 100 000 било је: Како се звао гроф из Севиљског берберина коме је овај (берберин) помогао да освоји своју вољену? Немам појма. Тражим словну помоћ реда ради. Одговор је Алмавива.

После мене Марко. Мало боље је прошао, али мислим да је разочаранији отишао кући, јер га је тендераш изгорео. Да сам му ја била у тендеру, обоје бисмо профитирали. Његово питање за пропаст је било: У којем филму је Бата Живојиновић играо шумара Марка Лабудана.  Ни остали не би знали, то је  па није тако страшно. После њега, млада професорка српског оде без динара. Шта је оракулум је било њено смрт-питање.

Све у свему, питања траже неколико ствари које мени нису јача страна: праћење актуелних догађаја, праћење РТС овог програма, познавање спорта, брзе кликере и наравно срећу.

А да не дају паре, не дају.

 

11 za
2 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-07
???

Е, да. Лепо сам се дотерала, па ме је касирка при повратку питала: Комшинице, јесте ли то Ви? Не могу да Вас познам.smiley

8 za
1 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-07
???

Sta covek da kaze na ovo? Ponasanje ekipe ovog kviza je postalo sramno. Od jedne sjajne emisije, koja je predstavljala biser, sa jako lepim pitanjima, doslo se do, najblaze receno, rugla. Razlog za ovo je prost. Ekipa kviza ocigledno ima odredjeni limit koji sme da potrosi, a dalje od toga jednostavno ne sme da se ide. Dva sjajna takmicara, Kosta Zeljski i vec pomenuti profesor iz Panceva su uzeli velike sume novca, i bilo je jasno kao dan da ce slavine da se zatvore. Upravo u tom grmu lezi zec. Kada rese da prestanu da daju novac, ljudi iz kviza reaguju tako sto naprave idiotski disbalans u vrednovanju pitanja, pa pitanja od 10k, 50k i 100k postaju nebulozno teska, i znatno teza od mase pitanja za 200k iz prethodnih emisija. Ocit primer je Nadino pitanje od 100k i Gulanovo pitanje za 200k vezano za monom. Da biste znali odgovor na pitanje u vezi sa monomom trebali ste da prodjete osnovnu skolu i da poznajete NAJOSNOVNIJE pojmove matematike. Da biste znali odgovor na Nadino pitanje, ne samo da treba da poznajete opersku muziku, vec i da pratite, gledate i pamtite sve glavne likove svih poznatijih opera, pa koja vam upadne. Kompletan idiotizam. Eh, da. Ni pitanje za 50k ne spada u osnove filozofije, i ja odgovorno tvrdim da se doticni nigde ne pominje u knjigama filozofije za srednju skolu, bar ne do pre 15 godina, a ne vidim zasto bi to bilo promenjeno.

Dakle, Nado, budite zadovoljni, bila vam je losa sreca, ucestvovali ste u emisiji u kojoj se znalo da ne mozete da uzmete velike pare, kao sto sam uostalom i najavio pre nego sto ste i otisli na snimanje. Sve sto na kraju mogu da kazem je da mi je izuzetno drago sto im gledanost konstanto opada, i da se nadam da ce ovaj sljam od kviza prekinuti sa emitovanjem u sto skorije vreme, i biti zamenjeno necim znatno kvalitetnijim.

9 za
2 protiv
Kalimist
2010-10-07
???

 

Ovo su pre bila pitanja za Acin blog i pripremu za svetko prvenstvo nego za normalan kviz :). 
 
- Mircu Elijadesa nadjoh na Vikipediji (mada se tamo zove Elijade) ako su napisali Elijades onda to uopste nije korektno, zvuci kao da je grk.
- Brezu sam gledao par put jos kao klinac, pa se ne secam kako se Bata tamo zvao, a gde ce neko mladji koji mozda ni za film nije cuo.
- O Seviljskom berberinu ne vredi ni trositi reci
- A za orakulum, sta da kazem? Nazalost suvise smo pod uticajem americke kulture. Da su pitali sta je orakl (oracle) mozda bi profesorka i znala, ovako se taj izraz kod nas stvarno retko moze cuti.
 
Sve u svemu, uzasno tezak set. 
4 za
0 protiv
Meda
2010-10-07
???

Pitanja su bila zesce koske! Dobro je te me nisu izvukli, mozda kad me ponovo pozovu postanu normalni!

A tasteri za ponudu tendera su me odusevili!smiley

2 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-10-07
???

Jel je Bata-sumar sa onom devojcicom koja dolzi kod njega/dede? Cik da bi se setio,valjda Ptice koje ne polete,ili tako nesto? 

2 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-07
???

Bas to je odgovorio tenderas i sprzio Marka. Odgovor je Breza!

3 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2010-10-07
???

Nije Neparni, u pitanju je Breza, film Ante Babaje iz 1967. Ali nema sanse da bih se bez IMDB.com setio. Za svakog mladjeg od 40 godina to je pitanje ne za 200k nego za milion!!!

5 za
0 protiv
Meda
2010-10-07
???

Rasim Veličanstveni napisa...

Bas to je odgovorio tenderas i sprzio Marka. Odgovor je Breza!

...

Meda napisa...

Nije Neparni, u pitanju je Breza, film Ante Babaje iz 1967. Ali nema sanse da bih se bez IMDB.com setio. Za svakog mladjeg od 40 godina to je pitanje ne za 200k nego za milion!!!

...Ajoj,pa to je skroz ubitacno,em ludo tesko,em navlaci po inerciji na pogresan odgovor...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-07
???

Nadalina napisa...

Ево и мене обешена носа! Шта да кажем? Могло ј бити и горе.  Извукоше ме прву! Ужас. Ја се надала као Меда да ћу седети, меркати и евентуално неком помоћи у тендеру. Мој редни број је био 4, а ја мислила да ћу четврта на столицу. Марко Тасић је био број 1. Рекох, добро је, он и јесте да разбије трему. Али, не лези враже. Ја прва на мегдан, а нисам се ни опасуљила. Прво питање од 50000: Из које земље потиче филозоф Елијадес? Нисам знала. Узмем замену  из културе: Која културна уманифестација у 2010 има слоган ПАМЕТ У ГЛАВУ?  што такође нисам знала. Узмем опет замену из филма: У којој бањи се одржава фестивал филмског сценарија? Коначно нешто знадох. Како је кренуло, видим, нећу далеко догурати. Смањим амбиције и тражим питање за 10  и то два којих се овог часа не сећам, а знала сам одговоре. Четврто за затварање круга, такође од 10 било је: Колико континената ЦЕЛОМ  својом површином леже на јужној хемисфери. То ЦЕЛОМ није било болдирано, ни увећано, па га  нисам ни видела и кренем да бројим. Ту ме Деки спаси и каже, Ви нисте разумели питање, само они који су целом површином. Време истиче, ја у паници кажем, тендер. Наравно да су знали као и ја. Улазим у други круг са 22 000 и словном помоћи. Са толико сам и дошла кући. Питање које сам отворила ѕа 100 000 било је: Како се звао гроф из Севиљског берберина коме је овај (берберин) помогао да освоји своју вољену? Немам појма. Тражим словну помоћ реда ради. Одговор је Алмавива.

После мене Марко. Мало боље је прошао, али мислим да је разочаранији отишао кући, јер га је тендераш изгорео. Да сам му ја била у тендеру, обоје бисмо профитирали. Његово питање за пропаст је било: У којем филму је Бата Живојиновић играо шумара Марка Лабудана.  Ни остали не би знали, то је  па није тако страшно. После њега, млада професорка српског оде без динара. Шта је оракулум је било њено смрт-питање.

Све у свему, питања траже неколико ствари које мени нису јача страна: праћење актуелних догађаја, праћење РТС овог програма, познавање спорта, брзе кликере и наравно срећу.

А да не дају паре, не дају.

 

...stvarno bruka pitanja, nemam sta vise da kazem...

2 za
0 protiv
karlosboki
2010-10-07
???

e da pitanje za sve vas, da li vam nedostaju Pitanja za Sampiona kao svakodnevna gimnastika?

8 za
0 protiv
karlosboki
2010-10-07
???

Iskreno, ja stvarno retko gledam TV, ali kviz tog tipa bih rado gledao svaki dan, jer je, bas kako ti odlicno rece, sjajan vid gimnastike za mozak.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-07
???

karlosboki napisa...

e da pitanje za sve vas, da li vam nedostaju Pitanja za Sampiona kao svakodnevna gimnastika?

...Meni jako nedostaje. Tamo sam bar sa svakog snimanja deci donosio sokove :) a ne kao ovde, kako Deki rece "krompir" i to jos ponovi dva-tri puta...

3 za
0 protiv
Meda
2010-10-07
???

Nadalina-Kalimist -Citam nadin izvestaj i ne mogu da verujem.Kakav crni Mirce Elijades pa njega nema ,bar ga jja nisam nasao ,na srpskoj wikipediji.nasao sam ga tek na engleskoj wikipediji.A da ne govorim o grofu iz opere.A dva kontinenta su zamka meni je trebalo vremena da se setim da su toverovatno Antarktik i Australija.

Opet da ponovim kao da nekoga CASTE a nekoga namerno ukopavaju.

Sad se setih skoro pitanja za teranje iz studija,bilo je pre par emisija.Ide ovako

KOJI BANACANIN SE  PROSLAVIO GLUMECI U GACAMA OD ZIVOTONJSKE KOZE?

Odgovor je bio TARZAN.

Sa Kalimistom bih se apsolutno slozio kao da je iz moje glave komentar.

Nemam nista protiv toga da se asovi kakav je Kosta Zeljski ili Todor Milak malo caste kao nagradu za sve dosad pokazano.Ali ne da se to radi na racun drugih takmicara.Pogotovo ovako ocigledno i lakrdijaski

1 za
1 protiv
crni
2010-10-07
???

Karlos boki-PITANJA ZA SAMPIONA-Boki apsolutno si u pravu.taj kviz je pruzao sansu velikom broju ljudi.Postave ti veliki broj pitanja iz svih mogucih oblasti svi imaju sansu.To je najblize koncepciji sustine kviza znanja.

A mnigi veliki asovi su na tom kvizu i te kakao pakazali sasavim prosecno znanje i veliki broj oblasti koje uopste nisu znali.Iako im je pruzena sansa da odgovore na veci broj pitanja i pokazu sta znaju.

Sad necu da ih imenujem.

Kakao sam cuo B 92 je u finansijskoj krizi pa zato nema kviza.Treba naci sponzora

2 za
0 protiv
crni
2010-10-07
???
Naravno da nedostaje Bojane.Usput se zagubila Najslabija karika,Narod protiv,Kviskoteka pa i Brzotrz,ali zato imamo gomilu realiti gluposti,koje mentalno zdrav covek ignorise.
8 za
0 protiv
vkrnac
2010-10-07
???

Prosetala sam malo, sela sa drugaricom na caj, procitala vase komentare i sad sam sasvim spokojna. Divno je sto postoji ovakvo mesto na kojem se razmenjujemo i odlicno razumemo.  Ziveo supervizor! Ziveli svi sa ove liste!

11 za
0 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-07
???

Auuu al su vas zaklali danas :(

1 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-10-07
???

Mene ce sutra da zakolju na pitanju za 10 000 (ko bude gledao videce)

2 za
0 protiv
arg895ceo
2010-10-07
???

Ja sam sam sebe zaklao na 10 000 :) doduse u drugom krugu, ali ostaje zal uvek za onim sta bi bilo kad bi bilo (tj da sam otvorio jos koje pitanje).

Ali kad procitam kako su drugi prosli odlucio sam da ubuduce mudro cutim.

Ono sto mi jako smeta je sto se od osvojene sume odbija cak 20% posto na ime pdv-a, toliko su jadni da nece da plate ni pdv na dobitke vec sakate ionako tugaljive nagrade.

Ono sto mi jako smeta pod br.2 je sto se izgleda za nagrade ceka jako jako dugoooo, komentari ostalih takmicara su mi to isto potvrdili, naime isplata je 3 meseca posle EMITOVANJA emisije!? Sto ce u prevodu znaciti nema novaca pre proleca garant. Taman do tad da evro ode na 200 a pdv da se podigne na bar 57%.
 

4 za
2 protiv
Teska Divljina
2010-10-07
???

Nije PDV već porez na dobitak.  Za rok pročitaj ugovor koji si potpisao pre snimanja.

4 za
0 protiv
dehar2
2010-10-07
???

vkrnac napisa...

Naravno da nedostaje Bojane.Usput se zagubila Najslabija karika,Narod protiv,Kviskoteka pa i Brzotrz,ali zato imamo gomilu realiti gluposti,koje mentalno zdrav covek ignorise.

...U pravu si,a taman sam se utrenirao! Godinama nisam pratio nista od kvizova (secas se da sam i na snimanju Slagalice imao utisak da sam zalutao),sad bi mi bas prijali Karika ili N.Protiv gde se takmicari biraju metodom slucajnog uzorka,a pritom se ne trazi nivo znanja kao u V.Naponu...

Nego,zna li neko koliko je (hiljada) poruka otprilike potrebno da bi se ucestvovalo u Milioneru? Neki poznanici,komsije... zale se da su ranije slali poruke i poruke - i nista! I da li se resetuju poruke nakon nekog vremena pa se krece od nule,ili,da li je algoritam takav da je veca verovatnoca da se uspe ukoliko se posalje vise poruka odjednom?

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-07
???

Orakulum je prorociste i uopste ne znam cemu toliko lupanje glavom. Po ovim komentarima se vidi stvarno stanje kvizova u Srbiji. Kad god gledam na televiziji sve to izgleda super, uigrano a ustvari je sve mucak. Strasno.

2 za
1 protiv
imagine
2010-10-07
???

dehar2 napisa...

Nije PDV već porez na dobitak.

...i to je sramotno. Sa tom politikom su krenuli od proslogodisnjeg serijala, i iskreno ne znam zasto. Slagalica je u isto vreme podelila brdo novca i UVEK je sama placala porez na dobitak, a takmicari su dobijali ceo iznos.

NeparniValjak napisa...

Nego,zna li neko koliko je (hiljada) poruka otprilike potrebno da bi se ucestvovalo u Milioneru? Neki poznanici,komsije... zale se da su ranije slali poruke i poruke - i nista! I da li se resetuju poruke nakon nekog vremena pa se krece od nule,ili,da li je algoritam takav da je veca verovatnoca da se uspe ukoliko se posalje vise poruka odjednom?

...sve sto znam je da se poruke nedeljno resetuju, a kojim danima - to vec ne znam. Mislim da cu i sam probati da se prijavim uskoro, posto mi se cini da je, ako se ne brza, relativno lako doci do 150k, jedini problem je sto, kao i Napon, i ovaj kviz podosta forsira informisanost, a ne znanje, i sto je ( da li je moguce da cu ovo reci ) voditelj jos gori nego u Visokom naponu.

1 za
2 protiv
Kalimist
2010-10-07
???

Kalimist napisa...

...i ovaj kviz podosta forsira informisanost, a ne znanje, i sto je ( da li je moguce da cu ovo reci ) voditelj jos gori nego u Visokom naponu.

...Ipak je u Milioneru mnogo lakse doci do desetog pitanja nego u Naponu uzeti upola manju sumu. Prvih 7-8 pitanja nisu vredna pomena,a onda treba doza znanja,srece i obavestenosti. Onomad je devojka uzela 300.000  lagano,uz suludo i beskorisno trosenje pomoci,trazila je pomoc publike,pa na istom pitanju glas javnosti - gde su opet dizali ruke oni koji su u najvecem procentu dali odgovor i samo ga potvrdili,pomoc prijatelja je protracila ne cuvsi (na srecu,jer je bio pogresan) savet...

7 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-07
???

dehar2 napisa...

Nije PDV već porez na dobitak.  Za rok pročitaj ugovor koji si potpisao pre snimanja.

...ok greska za pdv, to je zbog svakodnevnog baratanja istim, a rok sam naveo upravo kako i pise u ugovoru, tri meseca - tj 60 radnih dana, a mnogi se zale da i u tom roku nisu dobili taj "osakaceni" iznos.

2 za
0 protiv
Teska Divljina
2010-10-07
???

NeparniValjak napisa...

...Ipak je u Milioneru mnogo lakse doci do desetog pitanja nego u Naponu uzeti upola manju sumu.

...slazem se.

Teska Divljina napisa...

 tri meseca - tj 60 radnih dana, a mnogi se zale da i u tom roku nisu dobili taj "osakaceni" iznos.

...recimo, jedan od njih je Bojan Perunicic, koji je cekao novac oko pola godine, ako se ne varam, mozda cak i duze od toga.

1 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-07
???

Kalimist napisa...

...voditelj jos gori nego u Visokom naponu.

...Ne slazem se,ipak je Mega Deki - Mega Deki...

5 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-10-07
???

NeparniValjak napisa...

Kalimist napisa...

...voditelj jos gori nego u Visokom naponu.

...Ne slazem se,ipak je Mega Deki - Mega Deki...

...stvar ukusa. Obojica su ocajni, samo nijanse odlucuju.

2 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-07
???

Emisija je emitovana, tema vraćena na forum...
 

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-10-30
???

Supervizore, "paziš na času", svaka čast!smiley

2 za
0 protiv
Čika Paja
2010-10-30
???

Čika Paja napisa...

Supervizore, "paziš na času", svaka čast!smiley

... u stvari ne. Verovali ili ne, skoro da ne gledam TV uopšte. Javio mi je jedan od takmičara.

3 za
1 protiv
Supervizor
2010-11-01
???

naci omg

1 za
1 protiv
anja99
2010-11-06
???

Kosta igras li slagalicu? 

2 za
0 protiv
Meda
2010-11-06
???

Al se deki veceras nalupao! Na stranu okolotrbusni pantalotrzac i druge duhovitosti, ali kad rece da su i mon blan i elbrus na alpima i jos da je armagedon sudnji dan (armagedon je po biliji mesto gde ce se odigrati poslednja bitka izmedju dobra i zla)... 

7 za
0 protiv
Meda
2010-11-19
???

Meda napisa...

Al se deki veceras nalupao! Na stranu okolotrbusni pantalotrzac i druge duhovitosti, ali kad rece da su i mon blan i elbrus na alpima i jos da je armagedon sudnji dan (armagedon je po biliji mesto gde ce se odigrati poslednja bitka izmedju dobra i zla)... 

...evo za Medu( a i za sve ostale koje žele) jedan moj može se reći malo teži anagram za čije rešavanje je potrebno znanje o bici izmeđ dobra i zla na Armagedonu,anagram glasi:

 

                               TRI SLOŽNA TIRANINA-PAKAO I STRAH

REŠENJE-(6),(9),1 1 (5 ,6)

 

p.s.Anagram je nastao ovih dana posle gledanja emisije o Armagedonu i sudnjem danu na Tv Avala.

3 za
0 protiv
Слађан
2010-11-19
???

Sladjane svaka cast na anagramu ali to ipak prevazilazi moje mogucnosti. Ovo je posao za Neparnog ili nekog koje isto tako dobar u kombinatorici smiley

2 za
0 protiv
Meda
2010-11-20
???

Meda napisa...

Sladjane svaka cast na anagramu ali to ipak prevazilazi moje mogucnosti. Ovo je posao za Neparnog ili nekog koje isto tako dobar u kombinatorici smiley

...anagram sam postavio jer se poklopio u temu o kojoj si pisao, a u anagramu je reč o tri stuba(ličnosti) zla protiv koje će se kako proročanstvo kaže boriti sile dobra na čelu sa Isusom...

 

p.s.Mislim da je sad jasnije o koje troje tiranina je reč...

0 za
0 protiv
Слађан
2010-11-20
???

Da li su to možda: SATANA, ANTIHRIST i LAŽNI PROROK ?

SLAĐAN1982 napisa...

Meda napisa...

Al se deki veceras nalupao! Na stranu okolotrbusni pantalotrzac i druge duhovitosti, ali kad rece da su i mon blan i elbrus na alpima i jos da je armagedon sudnji dan (armagedon je po biliji mesto gde ce se odigrati poslednja bitka izmedju dobra i zla)... 

...evo za Medu( a i za sve ostale koje žele) jedan moj može se reći malo teži anagram za čije rešavanje je potrebno znanje o bici izmeđ dobra i zla na Armagedonu,anagram glasi:

 

                               TRI SLOŽNA TIRANINA-PAKAO I STRAH

REŠENJE-(6),(9),1 1 (5 ,6)

 

p.s.Anagram je nastao ovih dana posle gledanja emisije o Armagedonu i sudnjem danu na Tv Avala.

...

2 za
1 protiv
Veselin
2010-11-21
???

Veselin napisa...

Da li su to možda: SATANA, ANTIHRIST i LAŽNI PROROK ?

SLAĐAN1982 napisa...

 

                               TRI SLOŽNA TIRANINA-PAKAO I STRAH

REŠENJE-(6),(9),1 1 (5 ,6)

 

 

...

...bravo Veseline sigurno si imao A viška,pa bi moje traženo rešenje sa tom ispravkom bilo:

SATANA , ANTIHRIST a i LAŽNI PROROK

 

Pozdrav

 

4 za
0 protiv
Слађан
2010-11-21
???

ma super....

0 za
6 protiv
goran trifkovic
2010-11-23
???

Khm...

Sto rece onaj glumac, u onom filmu :"vreme je da odvojimo male decake od odraslih muskaraca". Naravno, nemojte ovu moju opasku shvatiti bukvalno.

Citam sve  ove vase jadikovke, hvalospeve i vajkanja, pa sam resio da kazem nekoliko reci koje se mozda nekima nece dopasti, ali, sve je podkrepljeno argumentima, tako da, ako imate nameru da zapocnete pljuvacinu, ucinite to argumentovano, a ne zbog povredjene sujete.

Prvo, nebulozno ponasanje redakcije "Visokog napona" kada je test u pitanju, bilo po tezini pitanja, bilo po nekim drugim parametrima je vec dokazan, ali da se napravi nekoliko grupa, a u svakoj da budu ista pitanja, u vreme kada su komunikaciona sredstva dostigla takav nivo kakav je danas, izvrcu ruglu sam test, jer vispreniji medju nama (reseni po svaku cenu da pobede, a ima takvih, verujte mi na rec) mogu da dodju na, na primer, sledecu ideju : ako nisu u prve dve-tri grupe, lepo sacekaju da se zavrse testovi, pa od takmicara koji izlaze sa testiranja pokupe pitanja, pozovu nekog kod svoje kuce sa mobilnog telefona ("omiljeni broj" i 0 dinara u mrezi, nikakav trosak), izdiktiraju pitanja, njihov ukucanin otvori lepo internet, vikipediju, i sl., izdiktira odgovore i mirna Backa. Odes zadovoljan na test. Nista lakse. Oni medju vama koji se prvi upecaju i pocnu da se bune zbog ovog mog zapazanja, osetice se prozvani i dokazace da su to i uradili. Zato imamo takvu propast u prvim emisijama kada su u pitanju izlasci sa nulom. Gomila takmicara nije zavrsila ni prvi krug.

Iz odgovora koji su dati u prvoj emisiji, zakljucujem da je "meda" u stvari Viskovic. Ne znam koliko si puta ucestvovao u "Pitanjima za sampiona", (tek za taj "kviz" imam municiju) ja znam za proslogodisnji veb-ciklus, u kome su ucestvovali, izmedju ostalih, i Branko Josipovic i mladjani Milutin Kojic iz Panceva, cija su se imena mogla videti na nekoliko strana tokom veb-testa, sto uopste nije u fer-plej, takmicarskom, sportskom i sl. duhu, jer po propozicjiama, mozes samo jednom da se prijavis pod istim imenom i mejl adresom. Ovako su pecali najbolji rezultat. Umesto da zbog toga budu diskvalifikovani, pozvani su da ucestvuju. Takodje, ne znam za tebe kako si mogao da budes pozvan, jer si po mojim podacima bio tek deseti. Imam i dokaz za to, ako zelis da vidis, ili bilo ko od vas, lako mogu da objavim. Ako ti imas bolji podatak, molim, dokumentuj. Tako da, ako si mislio da uzmes veliki novac, a dvoumis se izmedju epicentra i hipocentra, jer ti je jedan od pojmova "poznatiji",  (kako se kaze pravilno - Irak ili Iran?), mislim, stvarno...

Neko rece "Pitanja za sampiona"? Mozda u Francuskoj, kod nas su to potpuno druga pitanja.Uzdrzacu se od politikih konotacija i stranacki ostrascenih komentara na racun televizije koja ga je emitovala, jer to nije u mom stilu (potpuno sam apolitican, ali mislim da sve politicare treba proterati na neki od polova i to tako da se nikada ne vrate odande), ali cinjenica je da su svi kvizovi kod njih emitovani, pocev od gore pomenutog PZS preko "Narod protiv" (nekadasnjeg "Sam protiv svih" na RTS-u), "Milioner"-a do najnovijeg "otkrica", "Pera Kojot Super Genije", leglo nepotizma, kumovskih, "skolsko-drugarskih", "burazerskih" (kakva nam je, inace, i cela drzava) i slicnih  veza, jer je prosto protiv svih zakona verovatnoce koliko se cesto jedni te isti takmicari stalno pojavljuju i to takmicari koji nisu pokazali ni elementarno znanje. I to po kom kriterijumu? SMS poruke? Pfff, svasta!  Morate priznati da je po tom pitanju "Napon" mnogo korektniji, jer ipak treba zasluziti da dodjes na kviz , tako sto prodjes odgovarajui test (ako izuzmemo onu zamerku sa pocetka ovog posta). Ali, ovde prosto "bode oci" koliko je ocigledno da su veze i poznanstva jedini razlog za ucesce na kvizu. Tako imamo, na primer, vlasnika menjacnice, pa onda bildera iz Nisa, koji je cak poveo i jednu, sta mu vec dodje, on rece da mu je devojka, ali na pitanje voditelja da li joj je doticni bilder poklanjao orhideje, ona je rekla : "Ne, on nije, ali drugi jesu"...cccc...strasno ("U, gotivna ti riba, ti mora da si neka zesca...", replika iz poznatog domaceg filma, 'ajde, kviz!) . Ponedeljak u "Milioneru", utorak u "Narod protiv", a petak u "PZS". Jedan te isti covek cele nedelje u nekoliko razlicitih kvizova!!!!! Na jednoj te istoj televiziji!!!!!!! Onu nesrecu od kutija za cipele, u kojima se nalazi novac, bolje i da ne pominjem (to je ipak "reality"), jer tu za tri coveka koji su bili znam da je jedan u rodbinskoj vezi sa Irenom iz "Svadbe"(Emotion), jedan je Mandin skolski drug, (Milan iz kruga dvojke), a profa sa bradom a la "Svet na dlanu", ima zeta na cijem se imanju snima "Selo i baba, cesljanje, gorenje, velenje...", gle, opet Manda. Tri za koje znam imaju vezu, ostale ne znam, ali bolje i da ne znam, dovoljno je i ovo. Dalje, vlasnik menjacnice okrenu dva kruga od po 100.000 dinara, a pitanja su mu bila : "Sta belese Biljana na Ohridskite izvori", "koja je purpurna boja" i slicne trivijalnosti, dok je nesrecnika posle njega, vec u trecem setu pitanja, posle kanonade katastrofalno teskih pitanja, dokrajcilo "koje godine su Kotromanici dosli na vlast" (iako i na vikipediji pise "priblizno" te i te godine, ovi su trazili tacno). Zbog ovoga je i Bauer svojevremeno izgubio licencu za "Sam protiv svih", odnosno, zbog protekcije nekih svojih omiljenih takmicara, ali, neki, izgleda ne uce na greskama drugih...

Kompjuter? Neeee, molim vas, na kolenima vas sve preklinjem, samo nemojte dozvoliti sebi da se spustite toliko nisko, pa da neko od vas kaze da je kompjuter taj koji proizvoljno izbacuje pitanja,  jer ako se neko razume u kompjutere, to sam ja, i recicu vam nesto sto mozete pricati kome god hocete, i komsijama, i rodbini, i unucima jednog dana, reci cu glasno da me cuju i oni na tribinama :KOMPJUTER JE GLUPA MASINA KOJA RADI SAMO ONO STO JOJ NAREDI COVEK!!!!!!!!!!! To vazi uvek i svuda, i vadjenje na to da se ne moze uticati na pitanja je jednostavno nebulozno. Uvek se od srca nasmejem kada mi neko dodje sa takvom konstatacijom.

Naravno, ni vlasnici licenci za ove kvizove nisu bas od juce, ili vide sta se radi, ili se neko zali, pa je po kratkom postupku, programska sema sto se toga tice izgleda zauvek promenjena, a ne zbog toga sto,  kako neko rece, nema para, jer ne bi pravili onaj sareni "Pera Kojot" (kviz, bese?) gde opet dele milion pobedniku. Neko ko nema para ih  ne daje u toj kolicini.. I tu, kao sto rekoh, ponavlja se ustaljena sema: jedni te isti, uvek na pocetku moraju da se pojave, kao i na pocetku svih ostalih kvizova na toj televiziji, jedni te isti takmicari: Cuk, Simic, i tako redom, do onih koji nemaju veze sa kvizom (vlasnici menjacnica, etc.), ali, izgleda, imaju veze sa Kizom...

Naravno, ako je neko uspesan kviz-takmicar, to nije garancija kvaliteta, to ne znaci da je on automatski i dobar covek. Ne znam da li prati ovaj forum, ali ima tu, medju nama, jedan koji je svojevremeno, dolazeci na snimanje jednog od gorepomenutih kvizova, ostalim takmicarima saopstio : "sto ste dolazili, mozete svi da idete kuci, ja cu da pobedim, moje lice je na spici "Visokog napona" i na najavi za "Sam protiv svih". Cak i da je u pitanju sala, osnovno kucno vaspitanje (onome ko ga je stekao) ne bi dozvolilo ni u ludilu nekome da izjavi tako nesto. Nije opravdanje ni to sto je, kada je to izjavio, imao manje od 25 godina.

To nas dovodi do toga da sam "heavy  artillery" ostavio za kraj.

Ivanovicu...naravno, o Gulanu ne treba trositi reci, jer osim sto njegov poslednji nastup u "Naponu" moze da se okarakterise u najmanju ruku kao histerican, on i privatno ne ume da se ponasa, mnogo voli da pametuje iako nije preterano pametan, "soli pamet" drugome i mesa se u stvari koje ga se, najblaze receno, ne ticu. Oni sa boljim pamcenjem setice se njegovog prvog nastupa od pre par godina, kada je osvojio nekih 185.000 (tada je to za njega bilo nekih "tricavih", malo vise od 2.000 evra, pih, sica...) i kada je ispao jer nije mogao da se seti da je Asteriksov najbolji drug Obeliks. Toliko o njegovim pitanjima, vidim da se istorija ponovila sa monomom (jel'  to neko rekao kompjuter, a, a ?).

Medjutim,ono sto meni nikako nije jasno to je da se ti bunis za nesto sto si i sam uradio. Kazes da te je Gulan izgoreo tako sto je ponudio veliku sumu na tenderu, a nije znao odgovor, a ti si ove godine to isto uradio, ali to ovde nigde ne pominjes. Jel' treba ja da te podsecam? I da obavestavam ove ljude ovde? Ti si rekao Gulanu u lice nesto sto nije primereno ovom forumu, ali, da li je i taj covek koga si ti skinuo sa stolice to isto rekao tebi? Ne?

Najvise od svega me zanima jedna stvar : ove godine, negde od februara pa narednih nekoliko meseci, dok nisi drugi put seo u stolicu,  ti si u "Visokom naponu" ucestvovao toliko puta da sam ja i prestao da brojim, svake tri-cetiri nedelje ti si bio medju 7 takmicara, (uz par neuspesnih tendera, ne racunajuci predhodno ucesce), tako da sam se pitao da li ces, ako otvorim frizider, ti da iskocis iz njega. Jesi li ti to uzeo neku pretplatnu, mesecnu markicu za "Visoki napon", kao, recimo, za GSP ili je nesto drugo u pitanju? Sta ti to znas sto mi ostali ne znamo? Kazi, da i mi znamo, pa da vec jednom ucestvujemo.

Uh, bas sam se raspisao, hteo sam jos ponesto da kazem, ali mi se misao negde u celom ovom haosu izgubila. Nema veze, ostavicu je za sledeci post, ukoliko ga uopste i bude. Kao sto rekoh, samo argumente uzimam u obzir. Sve sto sam ovde napisao je surova istina i samo istinu zelim da cujem od bilo koga ko uputi nesto na moju adresu. Ostalo necu ni da komentarisem.

 

 

 

 

 

7 za
10 protiv
srdjanpet
2010-11-27
???

Vladimir Pistinjat napisa...

srdjanpet napisa...

Khm...

Sto rece onaj glumac, u onom filmu :"vreme je da odvojimo male decake od odraslih muskaraca". Naravno, nemojte ovu moju opasku shvatiti bukvalno.

Citam sve  ove vase jadikovke, hvalospeve i vajkanja, pa sam resio da kazem nekoliko reci koje se mozda nekima nece dopasti, ali, sve je podkrepljeno argumentima, tako da, ako imate nameru da zapocnete pljuvacinu, ucinite to argumentovano, a ne zbog povredjene sujete.

Prvo, nebulozno ponasanje redakcije "Visokog napona" kada je test u pitanju, bilo po tezini pitanja, bilo po nekim drugim parametrima je vec dokazan, ali da se napravi nekoliko grupa, a u svakoj da budu ista pitanja, u vreme kada su komunikaciona sredstva dostigla takav nivo kakav je danas, izvrcu ruglu sam test, jer vispreniji medju nama (reseni po svaku cenu da pobede, a ima takvih, verujte mi na rec) mogu da dodju na, na primer, sledecu ideju : ako nisu u prve dve-tri grupe, lepo sacekaju da se zavrse testovi, pa od takmicara koji izlaze sa testiranja pokupe pitanja, pozovu nekog kod svoje kuce sa mobilnog telefona ("omiljeni broj" i 0 dinara u mrezi, nikakav trosak), izdiktiraju pitanja, njihov ukucanin otvori lepo internet, vikipediju, i sl., izdiktira odgovore i mirna Backa. Odes zadovoljan na test. Nista lakse. Oni medju vama koji se prvi upecaju i pocnu da se bune zbog ovog mog zapazanja, osetice se prozvani i dokazace da su to i uradili. Zato imamo takvu propast u prvim emisijama kada su u pitanju izlasci sa nulom. Gomila takmicara nije zavrsila ni prvi krug.

Iz odgovora koji su dati u prvoj emisiji, zakljucujem da je "meda" u stvari Viskovic. Ne znam koliko si puta ucestvovao u "Pitanjima za sampiona", (tek za taj "kviz" imam municiju) ja znam za proslogodisnji veb-ciklus, u kome su ucestvovali, izmedju ostalih, i Branko Josipovic i mladjani Milutin Kojic iz Panceva, cija su se imena mogla videti na nekoliko strana tokom veb-testa, sto uopste nije u fer-plej, takmicarskom, sportskom i sl. duhu, jer po propozicjiama, mozes samo jednom da se prijavis pod istim imenom i mejl adresom. Ovako su pecali najbolji rezultat. Umesto da zbog toga budu diskvalifikovani, pozvani su da ucestvuju. Takodje, ne znam za tebe kako si mogao da budes pozvan, jer si po mojim podacima bio tek deseti. Imam i dokaz za to, ako zelis da vidis, ili bilo ko od vas, lako mogu da objavim. Ako ti imas bolji podatak, molim, dokumentuj. Tako da, ako si mislio da uzmes veliki novac, a dvoumis se izmedju epicentra i hipocentra, jer ti je jedan od pojmova "poznatiji",  (kako se kaze pravilno - Irak ili Iran?), mislim, stvarno...

Neko rece "Pitanja za sampiona"? Mozda u Francuskoj, kod nas su to potpuno druga pitanja.Uzdrzacu se od politikih konotacija i stranacki ostrascenih komentara na racun televizije koja ga je emitovala, jer to nije u mom stilu (potpuno sam apolitican, ali mislim da sve politicare treba proterati na neki od polova i to tako da se nikada ne vrate odande), ali cinjenica je da su svi kvizovi kod njih emitovani, pocev od gore pomenutog PZS preko "Narod protiv" (nekadasnjeg "Sam protiv svih" na RTS-u), "Milioner"-a do najnovijeg "otkrica", "Pera Kojot Super Genije", leglo nepotizma, kumovskih, "skolsko-drugarskih", "burazerskih" (kakva nam je, inace, i cela drzava) i slicnih  veza, jer je prosto protiv svih zakona verovatnoce koliko se cesto jedni te isti takmicari stalno pojavljuju i to takmicari koji nisu pokazali ni elementarno znanje. I to po kom kriterijumu? SMS poruke? Pfff, svasta!  Morate priznati da je po tom pitanju "Napon" mnogo korektniji, jer ipak treba zasluziti da dodjes na kviz , tako sto prodjes odgovarajui test (ako izuzmemo onu zamerku sa pocetka ovog posta). Ali, ovde prosto "bode oci" koliko je ocigledno da su veze i poznanstva jedini razlog za ucesce na kvizu. Tako imamo, na primer, vlasnika menjacnice, pa onda bildera iz Nisa, koji je cak poveo i jednu, sta mu vec dodje, on rece da mu je devojka, ali na pitanje voditelja da li joj je doticni bilder poklanjao orhideje, ona je rekla : "Ne, on nije, ali drugi jesu"...cccc...strasno ("U, gotivna ti riba, ti mora da si neka zesca...", replika iz poznatog domaceg filma, 'ajde, kviz!) . Ponedeljak u "Milioneru", utorak u "Narod protiv", a petak u "PZS". Jedan te isti covek cele nedelje u nekoliko razlicitih kvizova!!!!! Na jednoj te istoj televiziji!!!!!!! Onu nesrecu od kutija za cipele, u kojima se nalazi novac, bolje i da ne pominjem (to je ipak "reality"), jer tu za tri coveka koji su bili znam da je jedan u rodbinskoj vezi sa Irenom iz "Svadbe"(Emotion), jedan je Mandin skolski drug, (Milan iz kruga dvojke), a profa sa bradom a la "Svet na dlanu", ima zeta na cijem se imanju snima "Selo i baba, cesljanje, gorenje, velenje...", gle, opet Manda. Tri za koje znam imaju vezu, ostale ne znam, ali bolje i da ne znam, dovoljno je i ovo. Dalje, vlasnik menjacnice okrenu dva kruga od po 100.000 dinara, a pitanja su mu bila : "Sta belese Biljana na Ohridskite izvori", "koja je purpurna boja" i slicne trivijalnosti, dok je nesrecnika posle njega, vec u trecem setu pitanja, posle kanonade katastrofalno teskih pitanja, dokrajcilo "koje godine su Kotromanici dosli na vlast" (iako i na vikipediji pise "priblizno" te i te godine, ovi su trazili tacno). Zbog ovoga je i Bauer svojevremeno izgubio licencu za "Sam protiv svih", odnosno, zbog protekcije nekih svojih omiljenih takmicara, ali, neki, izgleda ne uce na greskama drugih...

Kompjuter? Neeee, molim vas, na kolenima vas sve preklinjem, samo nemojte dozvoliti sebi da se spustite toliko nisko, pa da neko od vas kaze da je kompjuter taj koji proizvoljno izbacuje pitanja,  jer ako se neko razume u kompjutere, to sam ja, i recicu vam nesto sto mozete pricati kome god hocete, i komsijama, i rodbini, i unucima jednog dana, reci cu glasno da me cuju i oni na tribinama :KOMPJUTER JE GLUPA MASINA KOJA RADI SAMO ONO STO JOJ NAREDI COVEK!!!!!!!!!!! To vazi uvek i svuda, i vadjenje na to da se ne moze uticati na pitanja je jednostavno nebulozno. Uvek se od srca nasmejem kada mi neko dodje sa takvom konstatacijom.

Naravno, ni vlasnici licenci za ove kvizove nisu bas od juce, ili vide sta se radi, ili se neko zali, pa je po kratkom postupku, programska sema sto se toga tice izgleda zauvek promenjena, a ne zbog toga sto,  kako neko rece, nema para, jer ne bi pravili onaj sareni "Pera Kojot" (kviz, bese?) gde opet dele milion pobedniku. Neko ko nema para ih  ne daje u toj kolicini.. I tu, kao sto rekoh, ponavlja se ustaljena sema: jedni te isti, uvek na pocetku moraju da se pojave, kao i na pocetku svih ostalih kvizova na toj televiziji, jedni te isti takmicari: Cuk, Simic, i tako redom, do onih koji nemaju veze sa kvizom (vlasnici menjacnica, etc.), ali, izgleda, imaju veze sa Kizom...

Naravno, ako je neko uspesan kviz-takmicar, to nije garancija kvaliteta, to ne znaci da je on automatski i dobar covek. Ne znam da li prati ovaj forum, ali ima tu, medju nama, jedan koji je svojevremeno, dolazeci na snimanje jednog od gorepomenutih kvizova, ostalim takmicarima saopstio : "sto ste dolazili, mozete svi da idete kuci, ja cu da pobedim, moje lice je na spici "Visokog napona" i na najavi za "Sam protiv svih". Cak i da je u pitanju sala, osnovno kucno vaspitanje (onome ko ga je stekao) ne bi dozvolilo ni u ludilu nekome da izjavi tako nesto. Nije opravdanje ni to sto je, kada je to izjavio, imao manje od 25 godina.

To nas dovodi do toga da sam "heavy  artillery" ostavio za kraj.

Ivanovicu...naravno, o Gulanu ne treba trositi reci, jer osim sto njegov poslednji nastup u "Naponu" moze da se okarakterise u najmanju ruku kao histerican, on i privatno ne ume da se ponasa, mnogo voli da pametuje iako nije preterano pametan, "soli pamet" drugome i mesa se u stvari koje ga se, najblaze receno, ne ticu. Oni sa boljim pamcenjem setice se njegovog prvog nastupa od pre par godina, kada je osvojio nekih 185.000 (tada je to za njega bilo nekih "tricavih", malo vise od 2.000 evra, pih, sica...) i kada je ispao jer nije mogao da se seti da je Asteriksov najbolji drug Obeliks. Toliko o njegovim pitanjima, vidim da se istorija ponovila sa monomom (jel'  to neko rekao kompjuter, a, a ?).

Medjutim,ono sto meni nikako nije jasno to je da se ti bunis za nesto sto si i sam uradio. Kazes da te je Gulan izgoreo tako sto je ponudio veliku sumu na tenderu, a nije znao odgovor, a ti si ove godine to isto uradio, ali to ovde nigde ne pominjes. Jel' treba ja da te podsecam? I da obavestavam ove ljude ovde? Ti si rekao Gulanu u lice nesto sto nije primereno ovom forumu, ali, da li je i taj covek koga si ti skinuo sa stolice to isto rekao tebi? Ne?

Najvise od svega me zanima jedna stvar : ove godine, negde od februara pa narednih nekoliko meseci, dok nisi drugi put seo u stolicu,  ti si u "Visokom naponu" ucestvovao toliko puta da sam ja i prestao da brojim, svake tri-cetiri nedelje ti si bio medju 7 takmicara, (uz par neuspesnih tendera, ne racunajuci predhodno ucesce), tako da sam se pitao da li ces, ako otvorim frizider, ti da iskocis iz njega. Jesi li ti to uzeo neku pretplatnu, mesecnu markicu za "Visoki napon", kao, recimo, za GSP ili je nesto drugo u pitanju? Sta ti to znas sto mi ostali ne znamo? Kazi, da i mi znamo, pa da vec jednom ucestvujemo.

Uh, bas sam se raspisao, hteo sam jos ponesto da kazem, ali mi se misao negde u celom ovom haosu izgubila. Nema veze, ostavicu je za sledeci post, ukoliko ga uopste i bude. Kao sto rekoh, samo argumente uzimam u obzir. Sve sto sam ovde napisao je surova istina i samo istinu zelim da cujem od bilo koga ko uputi nesto na moju adresu. Ostalo necu ni da komentarisem.

 

 

 

 

 

...a sto si se raspiso

...dobro je sto neki ne mogu ni ovo napisat smiley

0 za
7 protiv
Vladimir Pistinjat
2010-11-28
???

srdjanpet napisa... to što je napisao (ili napisala, jer u profilu u rubrici "Pol" stoji Z?!). Prilično detaljna i, rekao bih, realna analiza kvizova i stvari koje ih prate na ovim našim prostorima. Šta reći, nego - hvala na informacijama. Možda će mi dobro doći prilikom sedanja u "stolicu znanja", čemu se nadam za par meseci, kada počnu snimanja za sledeći ciklus. Ako budem u situaciji da tražim pomoć tendera, vodiću računa koga biram (gore pomenuti su mi već na "crnoj listi").

2 za
2 protiv
Čika Paja
2010-11-28
???

@srdjanpet: iskreno, nisam video neki smisao vaseg posta, osim pljuvacine, pa bih samo par reci da kazem, a pre svega da bi bilo jako lepo, kada vec prozivate gore navedene, da kazete ko ste. Mnogo je lepo pljuvati po drugima, ali verujem da bi tim ljudima takodje bilo lepo kada bi znali ko ih pljuje.

Na ostatak posta necu davati komentar, jer nemam trenutno vremena, ali moram nesto da pitam. Kad vec krenu pljuvacina po svima, a opet ja nisam pomenut, da vi niste slucajno Buba Krenjtin? smiley

9 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-28
???

srdjanpet napisa...

Sta ti to znas sto mi ostali ne znamo? Kazi, da i mi znamo, pa da vec jednom ucestvujemo.

Sada sam malo detaljnije proučio tvoj "prilog". Ako navedeni citat znači da još nisi učestvovao/la (ispade oslovljavanje kao za Bokija 13, iako je on običan folirant) kao stariji (po godinama sigurno, a izgleda i po učešću na "Visokom naponu") savetujem ti malo strpljenja. Evo moj slučaj: prijavio sam se ne sećam se više kad. Test sam polagao 2008. (verovatno u avgustu ili septembru, sudeći po"redu vožnje" kviza). Na snimanje sam prvi put pozvan u februaru 2009, kada nisam došao na red. Sledeći put su me zvali u aprilu, kada sam seo u "stolicu znanja". Ta emisija emitovana je krajem juna (kad mi je novac isplaćen, ovog puta nije bitno). Uglavnom, sada sam u bazi podataka kviza i (na moje prijatno iznenađenje) sami su me po drugi put zvali za snimanje (koje je bilo 14. o.m.). NIsam došao na red za "stolicu" (samo sam "ubio" jedan tenderčič), a rekli su nam da mi koji smo ostali "po strani" očekujemo da nas ponovo zovu negde u aprilu.

Dakle, ne moramo svi biti kao oni navedeni u tvom tekstu (b.t.w. koji me je sad upravo asocirao na 95 teza Martina Lutera) da bi smo učestvovali u "Visokom naponu", i to po više puta. Možda nama treba samo malo više strpljenja nego nekima drugima (što reče onaj pisac u onoj knjizi: "sve životinje su jednake, samo su neke jednakije od drugih").

4 za
0 protiv
Čika Paja
2010-11-28
???

srdjanpet napisa...

To nas dovodi do toga da sam "heavy  artillery" ostavio za kraj.

Ivanovicu...naravno, o Gulanu ne treba trositi reci, jer osim sto njegov poslednji nastup u "Naponu" moze da se okarakterise u najmanju ruku kao histerican, on i privatno ne ume da se ponasa, mnogo voli da pametuje iako nije preterano pametan, "soli pamet" drugome i mesa se u stvari koje ga se, najblaze receno, ne ticu. Oni sa boljim pamcenjem setice se njegovog prvog nastupa od pre par godina, kada je osvojio nekih 185.000 (tada je to za njega bilo nekih "tricavih", malo vise od 2.000 evra, pih, sica...) i kada je ispao jer nije mogao da se seti da je Asteriksov najbolji drug Obeliks. Toliko o njegovim pitanjima, vidim da se istorija ponovila sa monomom (jel'  to neko rekao kompjuter, a, a ?).

Medjutim,ono sto meni nikako nije jasno to je da se ti bunis za nesto sto si i sam uradio. Kazes da te je Gulan izgoreo tako sto je ponudio veliku sumu na tenderu, a nije znao odgovor, a ti si ove godine to isto uradio, ali to ovde nigde ne pominjes. Jel' treba ja da te podsecam? I da obavestavam ove ljude ovde? Ti si rekao Gulanu u lice nesto sto nije primereno ovom forumu, ali, da li je i taj covek koga si ti skinuo sa stolice to isto rekao tebi? Ne?

Najvise od svega me zanima jedna stvar : ove godine, negde od februara pa narednih nekoliko meseci, dok nisi drugi put seo u stolicu,  ti si u "Visokom naponu" ucestvovao toliko puta da sam ja i prestao da brojim, svake tri-cetiri nedelje ti si bio medju 7 takmicara, (uz par neuspesnih tendera, ne racunajuci predhodno ucesce), tako da sam se pitao da li ces, ako otvorim frizider, ti da iskocis iz njega. Jesi li ti to uzeo neku pretplatnu, mesecnu markicu za "Visoki napon", kao, recimo, za GSP ili je nesto drugo u pitanju? Sta ti to znas sto mi ostali ne znamo? Kazi, da i mi znamo, pa da vec jednom ucestvujemo.

Uh, bas sam se raspisao, hteo sam jos ponesto da kazem, ali mi se misao negde u celom ovom haosu izgubila. Nema veze, ostavicu je za sledeci post, ukoliko ga uopste i bude. Kao sto rekoh, samo argumente uzimam u obzir. Sve sto sam ovde napisao je surova istina i samo istinu zelim da cujem od bilo koga ko uputi nesto na moju adresu. Ostalo necu ni da komentarisem.

...Зарад истине, тај спорни тендер у коме сам ја наводно безобразно изгорео човека није био ове већ прошле године уз веома битну разлику од Гулана, наиме, питање које је тај такмичар имао било је за 200 000 динара, ја сам имао идеју шта би могао да буде одговор али пошто НИСАМ БИО САСВИМ СИГУРАН, понудио сам 90 000 динара, што је, сложићеш се, испод пола, иначе, наш договор пре снимања емисије (као и пре сваке друге) био је да само сума преко пола значи да знаш 100%, као што видиш, нисам покушао да га обманем, на његову а и моју велику жалост, сви остали су понудили нулу и он је морао да изабере мене, притом није очекивао спас јер га моја понуђена сума у томе није ни охрабривала, тако да није то баш за поређење са Гуланом који на питање од 10 000 понуди свих 10 000 или Севић који на питање од 100 000 понуди 90 000, то је већ обмањивање. Притом, ја сам се са тим човеком људски поздравио након емисије и ако ми он није ништа замерио (а мислим да је јасно да није имао ШТА да ми замери) не видим што би се то толико секирао, ово је права истина и као што видиш уопште није примедба иста као и за Гулана, ако на тендеру понудиш суму испод пола ниси покушао да манипулишеш са такмичаром који је у столици и то је ФЕР!
Такође, у преостала три тендера у којима сам учествовао у ових неколико година увек сам стављао цифру преко пола, такмичари су бирали мене (и то не преко везе) и ја сам их спашавао и освајао новац.

Нико ме преко везе није убацио у Високи напон а тај утисак који си имао да ћеш отворити фрижидер и да ћу ја искочити је из разлога што сам ове године учествовао и у Слагалици (укупно у 15 епизода плус преко лета у још 6 репризних) и за екипу Смедеревске Паланке (на ФОКСУ) у квизу СРБИЈАН ОУПЕН (у четири епизоде) и у августу сам имао учешће на Високом напону тако да твоје мишљење дели и цела моја фамилија, јесте ме било пуно ове године али не зато што познајем целу ТВ екипу на РТС у или на ФОКСу већ зато што сам имао жељу да учествујем, тако се сада пријављујем и за овај квиз на Б92 што не значи да треба да добијеш нервни слом ако ме и ту буду позвали smiley, вероватно можеш да ми замериш и учешће на КВИЗ КУПУ СРБИЈЕ и на СВЕТСКОМ КВИЗ ПРВЕНСТВУ али мени је то занимљиво и нормално је да се квизомани врте по квизовима зато што у томе уживају... и, истине ради, СВИ познати српски квизомани су учествовали више пута у Високом напону а зашто тебе нису звали, не знам

П.С. потпиши се именом и презименом, културније је а ништа не боли...

13 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-11-28
???

Душан Ивановић napisa...

СВИ познати српски квизомани су учествовали више пута у Високом напону а зашто тебе нису звали, не знам

За Срђанпет-а:  (за промену, и ја мало да пишем ћирилицом, што иначе лично више и волим), бар у овом делу мислим да је Душан у праву. Ако се у мом случају настави овако како је почело, у то ћу бити и убеђен.

У погледу потписивања именом и презименом, тачно је да не боли, али је то ипак ствар твог личног опредељења.

 

Да оправдам свој аватар кловна Пјероа (Pierott) и мало релаксирам атмосферу, ево једног афоризма:

"Није све тако црно", рече џелат, "само су ти очи везане."

 

3 za
0 protiv
Čika Paja
2010-11-28
???

Čika Paja napisa...

У погледу потписивања именом и презименом, тачно је да не боли, али је то ипак ствар твог личног опредељења.

... Немам ништа против коришћења никова али ако неко неког прозове по имену и презимену лепо је и да стане иза тога, некако, ако осујеш, како је рекао тешку артиљерију лепо је да станеш иза ње главом и брадом а овако би то пре био снајпер smiley, нема љутње, то је мој став...

7 za
0 protiv
Душан Ивановић
2010-11-28
???

srdjanpet napisa...

... vispreniji medju nama (reseni po svaku cenu da pobede, a ima takvih, verujte mi na rec) mogu da dodju na, na primer, sledecu ideju : ako nisu u prve dve-tri grupe, lepo sacekaju da se zavrse testovi, pa od takmicara koji izlaze sa testiranja pokupe pitanja, pozovu nekog kod svoje kuce sa mobilnog telefona ("omiljeni broj" i 0 dinara u mrezi, nikakav trosak), izdiktiraju pitanja, njihov ukucanin otvori lepo internet, vikipediju, i sl., izdiktira odgovore i mirna Backa. 

... jer ako se neko razume u kompjutere, to sam ja....

...A-ha-ha-ha-ha-ha,kakva budalastina...Ne nego posalju pismo po golubu pismonosi,ovaj do stanice Poni Expresa,a-ha-ha-ha-ha... Pa ti se razumes u kompjutere kao moja pokojna baba,pa danas svaki telefon reda velicine 20 evra ima GPRS i Google aplikaciju,sto bi rekao Dardan/Zika Todorovic: "decko,pa ti si nerealan"...

7 za
3 protiv
BuridanovMagarac
2010-11-29
???

Kakve su ovo smicalice veceras u kvizu.Ko je letos "kucao na nebeska vrata" u Beogradu, a bili su i Dilan i Gunsi.A pogotovo ,kako se zvao (prethodno prezivao) svetitelj Justin a odgovor je Popovic.Em sto ih je zbunio voditelj, em sto se ponovilo pitanje.

12 za
0 protiv
raborg
2011-01-21
???

S tim što je Dilan bio 6. juna, Gunsi 23. septembra, te niko od njih nije bio letos, a Gunsi su svirali Knockin' on Heaven's door, a Dilan nije

http://www.setlist.fm/setlist/bob-dylan/2010/belgrade-arena-belgrade-serbia-7bd4727c.html

http://www.setlist.fm/setlist/guns-n-roses/2010/belgrade-arena-belgrade-serbia-5bd5cb10.html


 

8 za
0 protiv
baron-samedi
2011-01-22
???

Neka mi se Velicanstveni fotograf javi na mobilni, razmenili smo brojeve i posle slagalice i posle testiranja za VN, ali ja na zalost njegov nemam. BTW odlican nastup, falilo je malo srece.

1 za
1 protiv
Meda
2011-01-29
???

Jos jedan Gulan.Pretpostavljam da su i ostali tenderasi mislili na Rilu, ali je bezobrazno staviti 80% sume ako nisi sasvim siguran u odgovor

11 za
1 protiv
raborg
2011-02-18
???

Jeste, ubi ih čovek, i to dvoje... doduše, stavio je 60% sume wink

7 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-18
???

Vecerasnji 'Visoki napon' bio je odlicna ilustracija koliko je ceo taj kviz projekat potrosen, srozan na najnize grane, a sam autor pitanja postao veoma traljav i neinventivan u obavljanju svog posla. Pitanje - S kojim naucnikom je Tesla bio u neprijateljskim odnosima ili nesto slicno? Jedinstven odgovor, kakav bi trebalo da bude za jedno kviz pitanje, u jednoj kviz emisiji na nacionalnoj televiziji, je - Edison. Ok, Edison. A zasto ne Markoni i sta bi bilo da je neko odgovorio Markoni? Ili, mozda cak, Pupin? Dosta se zna o tom 'ljubavnom trouglu'. Vise pogledati, na primer, na - http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=3886, gde je na dnu dat popis literature iz koje se moze vise saznati.

Sledece pitanje - Koja organizacija je osnovana potpisivanjem Rimskog ugovora 1957.? Odgovor - Evropska unija!smiley Opste je poznato, naravno, da je 1957. godine osnovana Evropska ekonomska zajednica (European Economic Community), koju je cinilo svega 6 drzava, a da Evropska unija (European Union) nastaje tek 1992. godine potpisivanjem Mastrihtskog ugovora.

Mislim da je kviz programu na RTS-u potrebna ozbiljna reforma, ukljucujuci i TV Slagalicu, koja, istina, ima gledanost, ali taj kriterijum nije odgovarajuci za ocenu kvaliteta emisije. Samo izbacivanjem, na primer, vrlo cesto beskrajno dosadnih i za takmicare napornih, a neprofitabilnih Parova, odnosno vracanjem nekih starih, dobrih igara (na primer, Berza, Detektiv...) i objektivnijim sistemom bodovanja emisija bi se dosta osvezila i dobila na kvalitetu.

 

16 za
3 protiv
Erazmo
2011-02-19
???

Erazmo napisa...

Vecerasnji 'Visoki napon' bio je odlicna ilustracija koliko je ceo taj kviz projekat potrosen, srozan na najnize grane, a sam autor pitanja postao veoma traljav i neinventivan u obavljanju svog posla. Pitanje - S kojim naucnikom je Tesla bio u neprijateljskim odnosima ili nesto slicno? Jedinstven odgovor, kakav bi trebalo da bude za jedno kviz pitanje, u jednoj kviz emisiji na nacionalnoj televiziji, je - Edison. Ok, Edison. A zasto ne Markoni i sta bi bilo da je neko odgovorio Markoni? Ili, mozda cak, Pupin? Dosta se zna o tom 'ljubavnom trouglu'. Vise pogledati, na primer, na - http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=3886, gde je na dnu dat popis literature iz koje se moze vise saznati.

Sledece pitanje - Koja organizacija je osnovana potpisivanjem Rimskog ugovora 1957.? Odgovor - Evropska unija!smiley Opste je poznato, naravno, da je 1957. godine osnovana Evropska ekonomska zajednica (European Economic Community), koju je cinilo svega 6 drzava, a da Evropska unija (European Union) nastaje tek 1992. godine potpisivanjem Mastrihtskog ugovora.

Mislim da je kviz programu na RTS-u potrebna ozbiljna reforma, ukljucujuci i TV Slagalicu, koja, istina, ima gledanost, ali taj kriterijum nije odgovarajuci za ocenu kvaliteta emisije. Samo izbacivanjem, na primer, vrlo cesto beskrajno dosadnih i za takmicare napornih, a neprofitabilnih Parova, odnosno vracanjem nekih starih, dobrih igara (na primer, Berza, Detektiv...) i objektivnijim sistemom bodovanja emisija bi se dosta osvezila i dobila na kvalitetu.

 

...Sjajna analiza, potpuno tačna.

Istu stvar, vezanu za Teslu, Edisona i Markonija sam i ja sinioć komentarisao sa suprugom, uz tvrdnju da će sigurno odgovor biti Edison, jer je najpoznatiji rival.

Ista stvar i sa Rimom, i 1957. godinom...

Takva traljavost postaje već preterana,mimo uobičajenih stvari, poput čekanja na novac više od 6 meseci, iako nam je svima u ugovorima stajalo 60 radnih dana... u tom istom duhu su mi rekli i da će me sada već prošlog septembra ponovo pozvati u kviz, a kada se to nije desilo,nije bilo ni odgovora zašto se to desilo...

Zaista su se već istrošili, i možda je vreme za neko autorko osveženje, ili sasvim novi format kviza.

6 za
0 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-19
???

Mene mnogo nervira Deki, jer kad pročita odgovor imaš utisak da on to tad prvi put čuje, a onda ti objašnjava kao nešto o tom odgovoru. Recimo u zadnjoj epizodi je rekao Ardeni sa naglsaskom na prvom slovu "a".  Siguran sam da nije bio lapsus, nego on misli da se tako čita.

7 za
0 protiv
baron-samedi
2011-02-19
???

baron-samedi napisa...

Mene mnogo nervira Deki, jer kad pročita odgovor imaš utisak da on to tad prvi put čuje, a onda ti objašnjava kao nešto o tom odgovoru. Recimo u zadnjoj epizodi je rekao Ardeni sa naglsaskom na prvom slovu "a".  Siguran sam da nije bio lapsus, nego on misli da se tako čita.

...Utisak te ne vara, ja sam siguran da većinu odgovora on prvi put u životu čuje.

Samo treba obratiti pažnju kada je odgovor neka višesložna reč, ili, ne dao Bog nešto na latinskom, tu će tek da izvali glupost.

Crnjak je kada on krene da proziva takmičara za neki odgovor, u fazonu, "Pa kako to ne znate, c-c-c-c-c", a on sam ćuti sve dok mu se na ekranu ne pokaže odgovor.

Lagano je ovaj kviz već preživeo svoje najbolje dane, i ne bi bilo loše da nešto promene

6 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-20
???

Nije on džabe ponikao u Pink diskoteci sadangry

5 za
2 protiv
Fellow
2011-02-20
???

Naočare su mu bez dioptrije, nosi ih da bi izgledao pametniji wink

3 za
4 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-20
???

Koliko para toliko i muzike.

Kao i sve u ovoj jadnoj drzavi i kvizovi su propali. Za bolji koncept treba izdvojiti sredstva, i to se ne odnosi samo na napon. Miloner - smesno, da mogu skratili bi ga na 2x5min + 40 min reklame, za slagalicu se vec dovoljno zna sta i kako promeniti, napon - tuzno, pitanja bez kriterijuma, slavine zavrnute...

Da ne duzim, receno mi je iz rts da ni takmicarima cije su emisije emitovane u avgustu 2010. jos nisu isplacene nagrade, iako je ugovorni rok 3 meseca. Tuzba? Hahahaha. Sta onda da ocekujete od samog kviza i onih koji ucestuju u pravljenju istog?

5 za
0 protiv
Teska Divljina
2011-02-20
???

Teska Divljina napisa...

Koliko para toliko i muzike.

Kao i sve u ovoj jadnoj drzavi i kvizovi su propali. Za bolji koncept treba izdvojiti sredstva, i to se ne odnosi samo na napon. Miloner - smesno, da mogu skratili bi ga na 2x5min + 40 min reklame, za slagalicu se vec dovoljno zna sta i kako promeniti, napon - tuzno, pitanja bez kriterijuma, slavine zavrnute...

Da ne duzim, receno mi je iz rts da ni takmicarima cije su emisije emitovane u avgustu 2010. jos nisu isplacene nagrade, iako je ugovorni rok 3 meseca. Tuzba? Hahahaha. Sta onda da ocekujete od samog kviza i onih koji ucestuju u pravljenju istog?

...Kada sam zvao da se žalim što novac nije uplaćen posle 3... pa 4... pa 5 meseci, rekli su mi da mogu da tužim, i da ću dobiti spor, ali da ću posle dospeti na crnu listu RTS-a, i da nikada neću moći da učestvujem ni u jednom kvizu u njihovoj produkciji... eto, to je to...

 

Novac sam dobio nakon više od 6 meseci...

9 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-02-20
???

Марко Екмеџић napisa...

Teska Divljina napisa...

Koliko para toliko i muzike.

Kao i sve u ovoj jadnoj drzavi i kvizovi su propali. Za bolji koncept treba izdvojiti sredstva, i to se ne odnosi samo na napon. Miloner - smesno, da mogu skratili bi ga na 2x5min + 40 min reklame, za slagalicu se vec dovoljno zna sta i kako promeniti, napon - tuzno, pitanja bez kriterijuma, slavine zavrnute...

Da ne duzim, receno mi je iz rts da ni takmicarima cije su emisije emitovane u avgustu 2010. jos nisu isplacene nagrade, iako je ugovorni rok 3 meseca. Tuzba? Hahahaha. Sta onda da ocekujete od samog kviza i onih koji ucestuju u pravljenju istog?

...Kada sam zvao da se žalim što novac nije uplaćen posle 3... pa 4... pa 5 meseci, rekli su mi da mogu da tužim, i da ću dobiti spor, ali da ću posle dospeti na crnu listu RTS-a, i da nikada neću moći da učestvujem ni u jednom kvizu u njihovoj produkciji... eto, to je to...

 

Novac sam dobio nakon više od 6 meseci...

...kakva bre crna lista rts-a, ne palite se

4 za
2 protiv
klasicna budala
2011-03-03
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0135 sec.

Copyright © 2024