NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

VELIKI IZAZOV

U utorak 18. oktobra u studiju RTS na Kosutnjaku obavice se prezentacija novog kviz koncepta pos imenom "Veliki izazov". Snimanja kviza pocinju par dana po tom. Snimace se prvih pet epizoda.

16 za
6 protiv
Aleksandar Simic
2011-10-13
???

Aleksandar Simic napisa...

U utorak 18. oktobra u studiju RTS na Kosutnjaku obavice se prezentacija novog kviz koncepta pos imenom "Veliki izazov". Snimanja kviza pocinju par dana po tom. Snimace se prvih pet epizoda.

...Pa neka je sa srecom.

19 za
2 protiv
Arapesku
2011-10-13
???

Aleksandar Simic napisa...

U utorak 18. oktobra u studiju RTS na Kosutnjaku obavice se prezentacija novog kviz koncepta pos imenom "Veliki izazov". Snimanja kviza pocinju par dana po tom. Snimace se prvih pet epizoda.

...Je'l to znaci da ce tad biti nesto na TV-u (neka emisija) o kvizu?

6 za
9 protiv
Zare1054
2011-10-13
???

Možda je ta prezentacija promocija unutar RTS-a ( za zainteresovane ), a premijera za TV obična emisija.
 

3 za
5 protiv
Paun93
2011-10-13
???

Paun93 napisa...

Možda je ta prezentacija promocija unutar RTS-a ( za zainteresovane ), a premijera za TV obična emisija.
 

...Pozvani su takmicari na koje racunaju u prvih pet epizoda,da bi bili upoznati sa samim konceptom.

9 za
3 protiv
Aleksandar Simic
2011-10-13
???

I, je l' bio neko?

8 za
1 protiv
baron-samedi
2011-10-19
???

Svi junaci nikom ponikoše...smiley

2 za
1 protiv
Čika Paja
2011-10-19
???

Po informaija koje ja imam Profesor Zoran Vranes juce na snimanju osvojio je 2 miliona dinara...

12 za
3 protiv
mjaguar
2011-10-20
???

mjaguar napisa...

Po informaija koje ja imam Profesor Zoran Vranes juce na snimanju osvojio je 2 miliona dinara...

...informacijama

3 za
7 protiv
mjaguar
2011-10-20
???

A kad pocinje emitovanje kviza?

2 za
1 protiv
kotopaksi
2011-10-28
???

pa bas ni sa malima ne izlazim na kraj frown

5 za
3 protiv
masxa
2011-10-28
???

kotopaksi napisa...

A kad pocinje emitovanje kviza?

...Ne paziš na času...smiley Deki (legendalaugh) jutros u Jutarnjem programu reče - u četvrtak, 2011-11-03.

Dakle, uskoro (dok odgledamo prve emisije) možemo očekivati pozive za snimanjewink.

6 za
4 protiv
Čika Paja
2011-10-28
???

Čika Paja napisa...

kotopaksi napisa...

A kad pocinje emitovanje kviza?

...Ne paziš na času...smiley Deki (legendalaugh) jutros u Jutarnjem programu reče - u četvrtak, 2011-11-03.

Dakle, uskoro (dok odgledamo prve emisije) možemo očekivati pozive za snimanjewink.

ebg, ust'o sam tek za dnevnik u 12h :) znaci nece biti u terminu kao napon, cetvrtkom ce ici?

5 za
4 protiv
kotopaksi
2011-10-28
???

 

kotopaksi napisa...

 

..., cetvrtkom ce ici?

...Jeste, verovatno u 21 h (u današnjim sedmičnim programima iz dnevnih novina u tom terminu je film, pretpostavljam da je taj podatak neažuriran).

 

3 za
2 protiv
Čika Paja
2011-10-28
???

Evo stoji na sajtu RTS-a, u četvrtak u 21h.

http://www.rts.rs/page/tv/ci/broadcast/17/РТС+1.html?month=11&year=2011&day=3&

2 za
1 protiv
baron-samedi
2011-10-30
???

kviz je bolji,Deki je isti.Mrzim pitanje sve ili nista

7 za
3 protiv
dell boy
2011-11-03
???

dell boy napisa...

...Mrzim pitanje sve ili nista

...Ali ono je sada ključnowink. Sve u svemu, lepo smišljeno da bude zabavno za gledaoce, a da RTS ne košta mnogo. Sada će dobici biti po principu: "Ili jesi LAV, ili nisi".smiley

8 za
3 protiv
Čika Paja
2011-11-04
???

Lepa novina sto se tice objasnjenja vezana za odgovore ali kao sto postoji testiranje za takmicare tako bi trebalo da postoji selekcija za voditelje , onaj covek ne znam sta trazi na televiziji katastrofa je blaga rec za ono , najgore sto je ubedjen da su njegove upadice smesne.....inace kviz je zanimljiv ali tesko da ce se neko leba najesti od para zaradjenih na istom, ako sam dobro shatio potrebno je da podedis 7 partija za redom? Ako kvalitet takmicara ostane isti apsolutno nemoguce!!!

6 za
4 protiv
Gale Djordjevic
2011-11-04
???

Izem ti kviz u kome je poenta da neko osvoji pare (nagradu) svake prestupne godine. To je kao da gledam fudbalski sampionat u kome svi uvek igraju nereseno...

9 za
2 protiv
Teska Divljina
2011-11-04
???

Gale Djordjevic napisa...

... ako sam dobro shatio potrebno je da podedis 7 partija za redom?

...Ako sam ja dobro shvatio, dovoljno je da pobediš sa pozicije šampiona i novac je tvoj. Ako pobediš 7 partija za redom, onda dobijaš bonus - novac koji se do tada nakupio u bamci (a koji su takmičari za pogrešne odgovore gubili).

9 za
2 protiv
Čika Paja
2011-11-04
???

Nisam bas sve to oko osvajanja para pohvatao. Sto se tice kviza, utisak je da je sve to dosta klimavo. Cini mi se da je nekako evoluirao iz visokog napona, sto ce rec da je isti autor. Mozda. Sad sve je nekako sareno, leprsavo i cini mi se da se akcenat stavlja na sve drugo sem na znanje. Pitanja su bila srednje tezine, cak i lagana, ali racunam da je to tek pocetak. Da se malo navuku takmicari i gledaoci.

Vidjecemo kako ce sve to ici. U svakom slucaju dobro je da se nesto desava. :)

4 za
7 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-11-04
???

Nisam gledao od početka poslednju emisiju, pa ne znam zašto je nestao sav onaj novac iz banke. Je l' bilo neko objašnjenje na početku?

1 za
2 protiv
baron-samedi
2011-12-22
???

Reče Pantelic, kada se sampion povuce, onda se i ta suma povlaci, mada do sada mi se cini da to nije bilo. Menjaju pravila usred ciklusa.

4 za
2 protiv
Rasim Veličanstveni
2011-12-22
???

 

 Da li neko zna šta se dešava sa parama osvojenim na tenderu: srećnik ih nosi kući ili postoji

"kvaka 22"? 

0 za
2 protiv
dehar2
2011-12-23
???

To je, izgleda, kao i sa parama iz banke. Moze da bude ali ne mora da znaci! Pravila i postoje da bi se menjala. Trebalo bi da ih nosi taj srecnik, ako ga uopste i ima. Ko zna sta se krije iza onih silueta!

1 za
2 protiv
Milos Milutinovic
2011-12-23
???

Sa tim parama koje tenderaš osvoji on počinje igru kao izazivač, ali čini mi se da se to do sada nije desilo.

2 za
1 protiv
baron-samedi
2011-12-23
???

baron-samedi napisa...

Sa tim parama koje tenderaš osvoji on počinje igru kao izazivač, ali čini mi se da se to do sada nije desilo.

Pravila ovog kviza imaju valjda 150 paragrafa i 21 amandman. Mogla bi se polagati na faksu

 

...

3 za
0 protiv
PetarJ
2011-12-23
???

PetarJ napisa...

baron-samedi napisa...

Sa tim parama koje tenderaš osvoji on počinje igru kao izazivač, ali čini mi se da se to do sada nije desilo.

Pravila ovog kviza imaju valjda 150 paragrafa i 21 amandman. Mogla bi se polagati na faksu

 

...

...obaska sto na "kvizu znanja" mozes biti rasturen tri puta (po znanju) i uzeti npr milion na dva potencijalno glupa pitanja

8 za
0 protiv
PetarJ
2011-12-23
???

baron-samedi napisa...

Sa tim parama koje tenderaš osvoji on počinje igru kao izazivač,

Tako nam je rečeno, ali pitam se šta ako njega ni jedan šampion ne izabere za protivnika. A možda su svi izazivači u igri dok ne budu izabrani? Ili za njega važi narodna mudrost "mož' da bidne, al ne mora da znači". B.t.w, meni još nisu isplatili tender iz emisije "Visokog napona" prikazane u aprilu; doduše, kad sam se zadnji put raspitivao, rečeno mi je - do kraja godine. Nije im ostalo još mnogo vremena.indecision

6 za
1 protiv
Čika Paja
2011-12-23
???

baron-samedi napisa...

Nisam gledao od početka poslednju emisiju, pa ne znam zašto je nestao sav onaj novac iz banke. Je l' bilo neko objašnjenje na početku?

...Novac se brise jer je proslo 7 epizoda...valjda da se ne bi isuvise para nakupilo. Besmislena zabrinutost, to je potpuno imaginarno. Nema tog hazardera koji bi se 7 puta uzastopce izlozio riziku da pukne za velike i vece novce na jednom pitanju!!!

5 za
2 protiv
milancem
2011-12-23
???

milancem napisa...

...Novac se brise jer je proslo 7 epizoda

...Milancem, nisi "pazio na času" kad je Deki govorio. Kao što Rasim Veličanstveni napisa, novac je povučen jer se i šampion povukao. Inače, i ja bih voleo da vidim onog ko bi se usudio da ide na 8 uzastopnih pobeda.

1 za
3 protiv
Čika Paja
2011-12-23
???

Čika Paja napisa...

milancem napisa...

...Novac se brise jer je proslo 7 epizoda

...Milancem, nisi "pazio na času" kad je Deki govorio. Kao što Rasim Veličanstveni napisa, novac je povučen jer se i šampion povukao. Inače, i ja bih voleo da vidim onog ko bi se usudio da ide na 8 uzastopnih pobeda.

...Video sam sta je Rasim napisao, ja sam gledao pocetak ali nesto nisam dobro cuo sta je Pantelic rekao. Ovo za 7 partija bi recimo bilo i kako tako logicno(?), ovakva izmena je sustinsko menjanje te pocetne ideje u hodu (a 6 meseci su testirali!), iz kao sto se slazemo besmislenog razloga jer ne postoji takav superhazardmen.     

Ali je i tacno da s obzirom na ta sasava pravila suma posle sedam pobeda bi mogla biti zaista zastrasujuca, jer "superhazardmenmen bi mogao 6 puta skoro da duplira sumu+ko zna koliki novac u banci (recimo da se takav pojavi posle 20 epizoda).

6 za
1 protiv
milancem
2011-12-23
???

...Zaista mucno.

7 za
1 protiv
milancem
2011-12-29
???

milancem napisa...

...Zaista mucno.

Kviz je ciljano pravljen da gledaoci ne ostanu ravnodusni posle emisije, i u tome su uspeli, dok kvalitetniji takmicar uopste nije zasticen; nema ko se nece sloziti da je Sanja veceras zasluzila da uzme novac, jer je za devojku svojih godina pokazala odlicno znanje, daleko iznad proseka, dok protivnik, ocigledno opterecen nerealizovanom politickom karijerom, i kada bi dobio svoju sansu rekacija bi bila tabula rasa. Cak nije ni samostalno dosao u poziciju da se koliko-toliko pita o svojoj sudbini vec ga je tender spasio bankrota u 3. igri. Brutalno...

7 za
2 protiv
Erazmo
2011-12-29
???

Erazmo napisa...

milancem napisa...

...Zaista mucno.

Kviz je ciljano pravljen da gledaoci ne ostanu ravnodusni posle emisije, i u tome su uspeli, dok kvalitetniji takmicar uopste nije zasticen; nema ko se nece sloziti da je Sanja veceras zasluzila da uzme novac, jer je za devojku svojih godina pokazala odlicno znanje, daleko iznad proseka, dok protivnik, ocigledno opterecen nerealizovanom politickom karijerom, i kada bi dobio svoju sansu rekacija bi bila tabula rasa. Cak nije ni samostalno dosao u poziciju da se koliko-toliko pita o svojoj sudbini vec ga je tender spasio bankrota u 3. igri. Brutalno...

...U Visokom naponu je ista televizija izbacila kurtoazno oprastanje nakon greske posto je jedan covek-cak je bio i bez zaposlenja,-izgubio 300000 na bonusu, siroma covek nije skoro mogao da potrefi izlaz iz studija, a sad ovo...

4 za
2 protiv
milancem
2011-12-29
???

2 pitanja u vezi sa pravilima kviza:

1. Ako u trećoj igri neko ne osvoji nijedan bod, onda je ovaj drugi takmičar pobednik i on dobija novac koji je osvojio do tada?

2. U četvrtoj igri mislio sam da samo onaj koji prvi odgovara ima pravo da postavlja pitanja. Ali sad vidim da su umanjili sumu i kad je ovaj drugi postavio pitanje. Zašto on postavlja pitanje? Ja sam mislio da drugi takmičar, ako prvi propusti, mora da odgovara na pitanje i ako ne zna ili da pogrešan odgovor, on gubi. Ovako ne vidim poentu.

1 za
0 protiv
baron-samedi
2011-12-29
???

baron-samedi napisa...

2 pitanja u vezi sa pravilima kviza:

1. Ako u trećoj igri neko ne osvoji nijedan bod, onda je ovaj drugi takmičar pobednik i on dobija novac koji je osvojio do tada?

2. U četvrtoj igri mislio sam da samo onaj koji prvi odgovara ima pravo da postavlja pitanja. Ali sad vidim da su umanjili sumu i kad je ovaj drugi postavio pitanje. Zašto on postavlja pitanje? Ja sam mislio da drugi takmičar, ako prvi propusti, mora da odgovara na pitanje i ako ne zna ili da pogrešan odgovor, on gubi. Ovako ne vidim poentu.

U slucaju da jedan takmicar ne osvoji novac u trecoj igri, tj. njegov bilans na kraju igre bude 0, drugi takmicar automatski je pobednik i cetvrta igra se onda ne igra, jer bankrotirani takmicar nema sta u nju da unese.

Izazivac mora u cetvrtoj igri da odgovara na pitanje ako mu ga sampion prepusti i on ima pravo da postavi potpitanja, suma se i u tom slucaju umanjuje za 10%, ali kao sto si i sam primetio u takvoj situaciji nesvrsishodno je postavljati bilo kakva pitanja, bar iz takmicarskog ugla.

2 za
0 protiv
Erazmo
2011-12-29
???

milancem napisa...

...Zaista mucno.

..."Javni servis" porucuje odlikasima: nije sve u znanju i pameti,  nego u ...kocki?

7 za
2 protiv
milancem
2011-12-29
???

Svaki put kad gledam kviz, naučim neko novo pravilo. Ovi što sede u tenderu su uvek isti, samo menjaju "zanimanja", tj. tri su ista iz prethodne emisije, a jedan dođe novi. Jedino mi se čini da onaj referent ne želi da se učestvuje u ovoj igri "menjanja zanimanja", pa se uvek zove referent.

Na testiranju su rekli da će svi učestvovati koji su se pojavili na testiranju, a sudeći po tempu kojim kviz ide (jedan novi takmičar u jednoj emisiji), možemo se nadati učešću kroz koji godinu. Zna li neko koliko je bilo ljudi na testiranju?

3 za
1 protiv
baron-samedi
2012-01-05
???

Po mojoj ličnoj proceni, ukupno u dve grupe oko 300. Ali, bio si i ti valjda pa si mogao i sam da proceniš. A ne verujem da neko od "naših" sa sajta zna tačno.

2 za
0 protiv
Čika Paja
2012-01-08
???

Čika Paja napisa...

Po mojoj ličnoj proceni, ukupno u dve grupe oko 300. Ali, bio si i ti valjda pa si mogao i sam da proceniš. A ne verujem da neko od "naših" sa sajta zna tačno.

...Mislim da je bilo manje od 300, max 250...

2 za
2 protiv
Zare1054
2012-01-08
???

U tom slučaju, prema mojoj računici trebaće nam približno 5 godina da svi stignemo na redsmiley.

10 za
0 protiv
Čika Paja
2012-01-08
???

Čika Paja napisa...

U tom slučaju, prema mojoj računici trebaće nam približno 5 godina da svi stignemo na redsmiley.

...Nakon ekstenzivnih (!?) testiranja organizator je predvidjao prosecno 4 takmicara po emisiji??

6 za
1 protiv
PetarJ
2012-01-09
???

PetarJ napisa...

Čika Paja napisa...

U tom slučaju, prema mojoj računici trebaće nam približno 5 godina da svi stignemo na redsmiley.

...Nakon ekstenzivnih (!?) testiranja organizator je predvidjao prosecno 4 takmicara po emisiji??

...testiranja "konceota"...

3 za
2 protiv
PetarJ
2012-01-09
???

Bio sam na testiranju i zauzeo 90. mesto! Ako idu redom pojaviću se početkom 2013!

6 za
0 protiv
jagodinsky
2012-01-19
???

P.S. Kviz nije dinamičan (tj. malo je dosadan), samo jedan nov takmišar po epizodi! Al zato je Dejan u glavnoj ulozi! Uz dosta lupnjavine!

12 za
0 protiv
jagodinsky
2012-01-19
???

Nešto se Nuredin Gebreselasije ne javlja - da li je bar zauzeo mesto u "čekaonici" kao kandidat? On se plasirao među prvih 10.

4 za
1 protiv
Čika Paja
2012-01-19
???

Šokiran sam! Ne mogu da verujem da Deki opet poziva na prijavljivanje za testiranje!!!surprise

9 za
2 protiv
Čika Paja
2012-02-02
???

Prespavao sam prve dve trecine (tesko je izdrzati budan), je li uopste bilo reklama?

8 za
3 protiv
PetarJ
2012-02-03
???

Kakva dominacija u jučerašnjoj emisiji !

4 za
6 protiv
Paun93
2012-02-10
???

Da li neko zna kako se preziva takmičar koji je sinoć pobedio, onaj što mu je brat nekadašnji fudbaler Partizana? Hvala!

3 za
2 protiv
Igor 86
2012-02-10
???

Sinoc je pobedio Aco Brajkovic, legenda srpskog kviza a onaj sto mu je brat bivsi fudbaler se preziva Vjetrovic ali sam zaboravio ime

5 za
6 protiv
Zare1054
2012-02-10
???

Zare1054 napisa...

Sinoc je pobedio Aco Brajkovic, legenda srpskog kviza a onaj sto mu je brat bivsi fudbaler se preziva Vjetrovic ali sam zaboravio ime

...Hvala Žarko ;-)

2 za
3 protiv
Igor 86
2012-02-10
???

Zar je moguće da do sada niko od naših ("slagaličara"; gens una sumus) nije dobio poziv za snimanje "Velikog izazova"? Ne mogu da verujem da sam ja prvi pozvan, a ima ih koji su se bolje plasirali (da ih ne "prozivam", sami će se prepoznati). Mene su pozvali za 17. o.m. Ako ima još nekog takvog, neka se javi. Možda ćemo jedan drugom dobro doći kao tenderaši.wink

8 za
1 protiv
Čika Paja
2012-03-06
???

Čika Paja napisa...

Zar je moguće da do sada niko od naših ("slagaličara"; gens una sumus) nije dobio poziv za snimanje "Velikog izazova"? Ne mogu da verujem da sam ja prvi pozvan, a ima ih koji su se bolje plasirali (da ih ne "prozivam", sami će se prepoznati). Mene su pozvali za 17. o.m. Ako ima još nekog takvog, neka se javi. Možda ćemo jedan drugom dobro doći kao tenderaši.wink

...

Imao sam na testiranju malo više poena od Vas, ali me nisu zvali. Sve u svemu, malo su "promešali" redosled - no ne mari.

Rado ću Vas kontaktirati, ukoliko me pozovu u toku nedelje za martovsko snimanje.

6 za
1 protiv
nocnik
2012-03-06
???

Čika Paja napisa...

Zar je moguće da do sada niko od naših ("slagaličara"; gens una sumus) nije dobio poziv za snimanje "Velikog izazova"? Ne mogu da verujem da sam ja prvi pozvan, a ima ih koji su se bolje plasirali (da ih ne "prozivam", sami će se prepoznati). Mene su pozvali za 17. o.m. Ako ima još nekog takvog, neka se javi. Možda ćemo jedan drugom dobro doći kao tenderaši.wink

...Mene su zvali za 15-ti mart, mozda se i sretnemo u studiju ako ne snimim odmah emisiju...

4 za
1 protiv
Zare1054
2012-03-06
???

Zare1054 napisa...

...Mene su zvali za 15-ti mart, mozda se i sretnemo u studiju ako ne snimim odmah emisiju...

...I, šta bi? Jesi li stigao na red?

2 za
0 protiv
Čika Paja
2012-03-15
???

Nisam, tek treba da stignem, mozda cu sutra biti izvucen, ali verovatnije je prekosutra...

4 za
1 protiv
Zare1054
2012-03-15
???

Koliko je vremena od prilike potrebno da se pregledaju rezultati testiranja i jel svima jvaljaju rezultate ili samo onima koji su prošli?

4 za
0 protiv
Словић Славко
2012-03-16
???

Je l' to bilo još neko testiranje u skorije vreme?

3 za
1 protiv
baron-samedi
2012-03-16
???

Словић Славко napisa...

Koliko je vremena od prilike potrebno da se pregledaju rezultati testiranja i jel svima jvaljaju rezultate ili samo onima koji su prošli?

...Koliko znam, oni su u oktobru svima saopstili rezultate i svi prolaze osim ako nije kasnije bio jos neki test...

0 za
2 protiv
Zare1054
2012-03-16
???

Deki je 2. februara pozivao na prijavljivanje za novo testiranje (vidi moj post pod tim datumom gore), a da li je testiranje i obavljeno, ne znam. Uglavnom, meni su danas javili da se sutra planirano  snimanje na koje sam pozvan odlaže za negde polovinom majasad. Očigledno su nečto istumbali.

3 za
0 protiv
Čika Paja
2012-03-16
???

Словић Славко napisa...

Koliko je vremena od prilike potrebno da se pregledaju rezultati testiranja i jel svima jvaljaju rezultate ili samo onima koji su prošli?

...

Све зависи од броја људи који су се пријавили  за тестирање. Прво тестирање за квиз "Велики изазов" било је 24. септембра прошле године, а резултате су саопштили после десетак дана - прве недеље октобра, али само такмичарима који су прошли тест. Тада нас је на тестирању било око 250 (2 групе од по 120-130 потенцијалних такмичара) и мислим да су подвукли црту испод 120. такмичара, који је имао око 60 поена.

2 za
3 protiv
nocnik
2012-03-16
???

 

A koliko vremena važi uspešno testiranje, tačnije, da li neko ko je prošao testiranje u septembru može učestvovati i u sledećoj sezoni kviza ili će posle nekog novog testiranja izabrati samo nove takmičare za određeni ciklus ?

3 za
0 protiv
Paun93
2012-03-16
???

Paun93 napisa...

 

A koliko vremena važi uspešno testiranje, tačnije, da li neko ko je prošao testiranje u septembru može učestvovati i u sledećoj sezoni kviza ili će posle nekog novog testiranja izabrati samo nove takmičare za određeni ciklus ?

...

Мислим да важи све док се не исцрпи листа. То значи следеће - ако сте прошли септембарски тест, позваће Вас у догледно време. Тако је, бар, било у случају "Високог напона".

Имајте на уму да су се држали ранг-листе када су у питању били првих 20-30 такмичара, а касније су мало "промешали" позиције. Није чак искључено да направе комбинацију, па позови и понеког високорангираног такмичара са овогодишњег тестирања. 

2 za
0 protiv
nocnik
2012-03-17
???

U vecerasnjoj emisiji su promenili prvo pitanje u trecoj igri (ono na koje je Vesna ulozila mnogo para). Naime, bio sam na snimanju i pitanje je tamo glasilo "Sta je Bog stvorio cetvrtog dana?" I kao odgovor su naveli svetlost uz objasnjenje da je Bog cetvrtog dana odvojio svetlist i tamu. Za ovu emisiju izgleda da su snimili novo pitanje i novo Bojanino objasnjenje.

5 za
0 protiv
Zare1054
2012-04-12
???

A večeras je bilo pitanje ko je pored Prokofieva komponovao koncert za klavir za levu reku, a evo na ovoj stranici su mogući odgovori:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_works_for_piano_left-hand_and_orchestra

 

mada Ravelov jeste najpoznatiji.

1 za
0 protiv
baron-samedi
2012-04-12
???

Ponovo se pokazalo da je bonus pitanje mač sa dve oštrice, nikada se ne zna da li će biti lako ili teško, očekivao sam neko pitanje kao što bi bilo, na primer, ime kapitena vaterpolo reprezentacije Srbije, ali sam bio iznenađen ( verujem, kao i ostali gledaoci ) kada sam video da je pitanje vezano za pisca teksta srpske himne !  Može se reći da je pitanje bilo teško ( s obzirom da odgovor nije znao ni izazivač, inače poznati kvizoman, ako se ne varam ) i pretpostavio sam da će Vesna odgovoriti Davorin Jenko i pogrešiti, jer jednostavno, pitanje u vezi pisca teksta himne se ne postavlja toliko, koliko se postavlja pitanje -  Ko je komponovao himnu - ,,Bože pravde ?"

5 za
2 protiv
Paun93
2012-04-12
???

...jedno je sigurno,,,Pantelic je katastrofalan...IMO veoma ruzno...bez imalo osecaja za situaciju

6 za
0 protiv
milancem
2012-04-13
???

 

Paun napisa...

Ponovo se pokazalo da je bonus pitanje mač sa dve oštrice, nikada se ne zna da li će biti lako ili teško, očekivao sam neko pitanje kao što bi bilo, na primer, ime kapitena vaterpolo reprezentacije Srbije, ali sam bio iznenađen ( verujem, kao i ostali gledaoci ) kada sam video da je pitanje vezano za pisca teksta srpske himne !  Može se reći da je pitanje bilo teško ( s obzirom da odgovor nije znao ni izazivač, inače poznati kvizoman, ako se ne varam ) i pretpostavio sam da će Vesna odgovoriti Davorin Jenko i pogrešiti, jer jednostavno, pitanje u vezi pisca teksta himne se ne postavlja toliko, koliko se postavlja pitanje -  Ko je komponovao himnu - ,,Bože pravde ?"

...Pitanje je pretesko obzirom kakva su do sada bilabonus pitanja,mada je nekoliko puta bilo u slagalici na fejsu pa sam znao,inace ne bih.Izazivac je inace pobjednik i jednog ciklusa slagalice,finalista 2 podciklusa superfinala(izgubio od Vlastimira u finalu a predhodno eliminisao 2 pobjednika Kostu Zeljskog i Dragana Isailovica),pobjednik srpske kviskoteke,pa kad on nje znao odgovor onda zna se kako je tesko bilo pitanje.Sto se Dekija tice nekad zna biti zanimljiv,ali je uglavnom dosadan i koristi otrcane fore,mislim da je krajnje vreme da  RTS razmisli o promeni voditelja.P.S.Bojanu ne bih mjenjao.

11 za
1 protiv
novica.a
2012-04-13
???

Nisam mislio na smisao za salu, on to dokazano nema, bar na  televiziji, nego na  terorisanje takmicarke na kraju emisije, zamalo da zena, kojoj , logicno, vise nije bilo ni  do cega, zaplace.

10 za
0 protiv
milancem
2012-04-13
???

Paune, ako izazivac, renomirani kvizoman, nije znao odgovor na pitanje Ko je autor teksta srpske himne, ja bih rekao da je pre do izazivaca nego do pitanja. smiley Pitanje ne spada u grupu najlaksih, ali svakako spada u grupu onih koje bi ozbiljan kvizoman trebalo da ispali kao iz topa. To naravno ne znaci da je pomenuti izazivac neozbiljan ili slab takmicar, naprotiv, nego samo da je u selekciji i obradi informacija taj podatak negde promakao, a ne da nije bio vredan pamcenja, za razliku od nekih drugih pitanja iz istog kviza (Koje godine je osnovana neka fabrika?, Kako se zvao prvi srpski padobran? ili Sta je po zanimanju vodja nekih bajkerskih probisveta?, koje, uzgred, iz Nocnih vukova prekrste u Nocne vitezove, itd.). To moze da se desi i najboljim takmicarima i kod dosta laksih pitanja. Ovo pitanje ima opravdanje barem po tri razlicita osnova: nesumnjivo spada u kategoriju podataka reprezentativnih za pojam opste kulture, bez obzira na nivo opste kulture nije sramota, ali nije ni pohvalno ne znati pisca teksta nacionalne himne i na kraju, pre nekoliko godina kada se vecalo o predlogu drzavne himne, ova informacija je bila dosta eksponirana u medijima.

Sve u svemu, ne mislim da je ovo bilo najteze 'bonus pitanje' u Velikom izazovu do sada, ali moze se reci da su u tom segmentu kviza, uz nekoliko izuzetaka, uglavnom bila laksa pitanja.

11 za
1 protiv
Erazmo
2012-04-13
???

24. maja ce biti jos teze pitanje, videcete...

6 za
0 protiv
Zare1054
2012-04-13
???

nesto ne pominju, da li onih 10%, ako takmicar pita, i dalje ide u dobrotvorne svrhe?

0 za
0 protiv
milancem
2012-04-13
???

 

 

Erazmo napisa...

Paune, ako izazivac, renomirani kvizoman, nije znao odgovor na pitanje Ko je autor teksta srpske himne, ja bih rekao da je pre do izazivaca nego do pitanja. smiley Pitanje ne spada u grupu najlaksih, ali svakako spada u grupu onih koje bi ozbiljan kvizoman trebalo da ispali kao iz topa. To naravno ne znaci da je pomenuti izazivac neozbiljan ili slab takmicar, naprotiv, nego samo da je u selekciji i obradi informacija taj podatak negde promakao, a ne da nije bio vredan pamcenja, za razliku od nekih drugih pitanja iz istog kviza (Koje godine je osnovana neka fabrika?, Kako se zvao prvi srpski padobran? ili Sta je po zanimanju vodja nekih bajkerskih probisveta?, koje, uzgred, iz Nocnih vukova prekrste u Nocne vitezove, itd.). To moze da se desi i najboljim takmicarima i kod dosta laksih pitanja. Ovo pitanje ima opravdanje barem po tri razlicita osnova: nesumnjivo spada u kategoriju podataka reprezentativnih za pojam opste kulture, bez obzira na nivo opste kulture nije sramota, ali nije ni pohvalno ne znati pisca teksta nacionalne himne i na kraju, pre nekoliko godina kada se vecalo o predlogu drzavne himne, ova informacija je bila dosta eksponirana u medijima.

Sve u svemu, ne mislim da je ovo bilo najteze 'bonus pitanje' u Velikom izazovu do sada, ali moze se reci da su u tom segmentu kviza, uz nekoliko izuzetaka, uglavnom bila laksa pitanja.

... Slažem se, ali sam ocenio težinu pitanja iz ugla prosečnog takmičara, a ne iz ugla ozbiljnog kvizomana. To što izazivač nije znao pitanje ne znači da je pitanje teško ( ono pre što sam napisao je više bio argument vezan za težinu pitanja ), naprotiv, svim učesnicima kvizova, pa i vrhunskim, se dešavao kiks na nekim "lakim" pitanjima, ali svakako, pitanje od juče se po težini ne može porediti sa težinom nekih lakših bonus pitanja, ali bilo je i težih, tako da i nisu nepravedno postupili sinoć, razlog više da budući takmičari obrate pažnju na svaki, ali baš svaki detalj inserta u poslednjoj igri. 

 
3 za
0 protiv
Paun93
2012-04-13
???

Izgleda da će sledeća emisija biti tek posle izbora.

3 za
0 protiv
baron-samedi
2012-04-19
???

Moja greška, samo je pomereno za petak 22:10. Izvinjavam se.

4 za
0 protiv
baron-samedi
2012-04-19
???

Poslao sam prijavu za kviz krajem decembra. Moze li neko da mi kaze kada bih mogao da dobijem poziv za testiranje? Hvala unapred.

1 za
0 protiv
Vladimir M,
2012-05-10
???

Testiranja su tradicionalno u septembru, kao što je to bilo i u slučaju "Visokog napona". 

2 za
0 protiv
Čika Paja
2012-05-10
???

Zare1054 nam se nije pohvalio da li je došao na red u kvizu i kako je prošao.  A možda nema čime da se hvali? Nema veze, ipak nas interesuje (ja ću za uzvrat "prijaviti" kako sam prošao 17. o.m, za kada sam pozvan na snimanje).

3 za
0 protiv
Čika Paja
2012-05-14
???

Čika Paja napisa...

Zare1054 nam se nije pohvalio da li je došao na red u kvizu i kako je prošao.  A možda nema čime da se hvali? Nema veze, ipak nas interesuje (ja ću za uzvrat "prijaviti" kako sam prošao 17. o.m, za kada sam pozvan na snimanje).

...Pozvan sam i ja 17. tako da ćete saznati prvi moj rezultat. I ne bi trebalo da dodjete odmah na red u sredu nego tek u cetvrtak jer morate biti u publici dve emisije (osim ako jedan takmičar ne izbaci dva protivnika u jednoj emisiji)...

3 za
0 protiv
Zare1054
2012-05-14
???

 

Zare1054 napisa...

... ne bi trebalo da dodjete odmah na red u sredu nego tek u cetvrtak ...

...Ali, Zare, na mom kalendaru 17. i jeste četvrtak, a ne sreda .smiley

3 za
0 protiv
Čika Paja
2012-05-14
???

Čika Paja napisa...

 

Zare1054 napisa...

... ne bi trebalo da dodjete odmah na red u sredu nego tek u cetvrtak ...

...Ali, Zare, na mom kalendaru 17. i jeste četvrtak, a ne sreda .smiley

...Auu ja sam onda pobrkao datume, ja snimam u sredu 16-tog, tako da se nećemo videti, ali računajte da snimate emisije u petak, male su šanse za četvrtak...

3 za
1 protiv
Zare1054
2012-05-14
???

Mada mi je rečeno da će biti snimane tri emisije, a ja da dođem na početak prve, tako da možda ipak  planiraju da završim istog dana. Na kraju krajeva, kako bude. A ako uđem u trećoj emisiji pa obezbedim plasman za dalje, neće mi biti teško da sačekam i petak.smiley

3 za
2 protiv
Čika Paja
2012-05-15
???

Čika Paja napisa...

Mada mi je rečeno da će biti snimane tri emisije, a ja da dođem na početak prve, tako da možda ipak  planiraju da završim istog dana. Na kraju krajeva, kako bude. A ako uđem u trećoj emisiji pa obezbedim plasman za dalje, neće mi biti teško da sačekam i petak.smiley

...Ne mogu da se snime više od dve emisije dnevno, nešto više od dva sata traje snimanje jedne... Inače, jedan ciklus traje od srede do nedelje, tako da ako vas ne izabere neko za protivnika onda se snima sledeći krajem jula (valjda)

3 za
1 protiv
Zare1054
2012-05-15
???

A ko još može biti u publici, osim potencijalnih takmičara i njihove rodbine?

3 za
1 protiv
Terminator
2012-05-15
???

Terminator napisa...

A ko još može biti u publici, osim potencijalnih takmičara i njihove rodbine?

...

Osim navedenih osoba, u publici su učenici jedne beogradske gimnazije i rodbina zaposlenih na RTS-u. Ovo saopštavam iz iskustva i bez ironije, jer publika dobija dnevnicu.

5 za
1 protiv
nocnik
2012-05-15
???

Koliko iznosi dnevnica, ako nije tajna?

3 za
0 protiv
Vladimir M,
2012-05-15
???

nocnik napisa...

Terminator napisa...

A ko još može biti u publici, osim potencijalnih takmičara i njihove rodbine?

...

Osim navedenih osoba, u publici su učenici jedne beogradske gimnazije i rodbina zaposlenih na RTS-u. Ovo saopštavam iz iskustva i bez ironije, jer publika dobija dnevnicu.

...Da li ste Vi jedan od poznatijih kvizomana, pošto vidim da ste dobro upućeni u strukturu kvizova?

3 za
1 protiv
Terminator
2012-05-15
???

Zare1054 napisa...

...Inače, jedan ciklus traje od srede do nedelje, tako da ako vas ne izabere neko za protivnika onda se snima sledeći krajem jula (valjda)

...A za koji termin prikazivanja se sada snimaju emisije?

3 za
1 protiv
Čika Paja
2012-05-15
???

Čika Paja napisa...

Zare1054 napisa...

...Inače, jedan ciklus traje od srede do nedelje, tako da ako vas ne izabere neko za protivnika onda se snima sledeći krajem jula (valjda)

...A za koji termin prikazivanja se sada snimaju emisije?

...Sutra će se snimiti emisije za 31.5. i 7.6. Vi dolazite kad bude 14.6. i 21.6...

3 za
0 protiv
Zare1054
2012-05-15
???

@ Zare1054

Gospodine Zare1054, SRECNO!
Leskovčani imaju izreku - "Ne se znaje, Zare igra"!


@ Vladimir M

Ako Vas baš zanima... Dakle, takmičari i prijatelji/rodbina takmičara
ne dobijaju dnevnicu. Jedino što se takmičaru refundiraju putni troškovi.
Godine 2008. dnevnica za člana publike je iznosila 1.000 dinara. Kolika
je sada, zaista ne znam.

@ Terminator

Ne, nisam kvizoman - već sam bio samo običan takmičar.
Možda su nekome moji saveti u vezi kviza "Slagalica" koristili. Uvek se
prisetim jedne istinite groteskne priče -  stariji gospodin je nekoliko
godina slao popunjene prijave iz enigmatskog časopisa, ne znajući da
prijave koje stižu preko PTT-a redakcija kviza ne uzima u obzir.

3 za
1 protiv
nocnik
2012-05-15
???

nocnik napisa...

@ Zare1054

Gospodine Zare1054, SRECNO!
Leskovčani imaju izreku - "Ne se znaje, Zare igra"!


@ Vladimir M

Ako Vas baš zanima... Dakle, takmičari i prijatelji/rodbina takmičara
ne dobijaju dnevnicu. Jedino što se takmičaru refundiraju putni troškovi.
Godine 2008. dnevnica za člana publike je iznosila 1.000 dinara. Kolika
je sada, zaista ne znam.

@ Terminator

Ne, nisam kvizoman - već sam bio samo običan takmičar.
Možda su nekome moji saveti u vezi kviza "Slagalica" koristili. Uvek se
prisetim jedne istinite groteskne priče -  stariji gospodin je nekoliko
godina slao popunjene prijave iz enigmatskog časopisa, ne znajući da
prijave koje stižu preko PTT-a redakcija kviza ne uzima u obzir.

......Na šta to liči, kako mogu tako da obmanjuju narod u vezi slanja prijava iz enigmatskih časopisa? Tačno je da je Slagalica naš najbolji i najpopularniji kviz, ali što se tiče organizacije, tu vlada opšte rasulo.    

5 za
0 protiv
Terminator
2012-05-16
???

I, da li je došao neko na red?

1 za
0 protiv
Terminator
2012-05-17
???

Terminator napisa...

I, da li je došao neko na red?

...Jesam ja još davno, videćete svi uskoro...

2 za
1 protiv
Zare1054
2012-05-17
???

Ali, izgleda nećeš skoro, jer nema uopšte u programu na www.rts.rs.

3 za
0 protiv
baron-samedi
2012-05-17
???

Zare1054 napisa...

Terminator napisa...

I, da li je došao neko na red?

...Jesam ja još davno, videćete svi uskoro...

...Izgleda da će sledeća emisija biti tek 31. maja, jer danas nije emitovana, a sledećeg četvrtka je Eurosong.

3 za
0 protiv
Terminator
2012-05-17
???

Terminator napisa...

Zare1054 napisa...

Terminator napisa...

I, da li je došao neko na red?

...Jesam ja još davno, videćete svi uskoro...

...Izgleda da će sledeća emisija biti tek 31. maja, jer danas nije emitovana, a sledećeg četvrtka je Eurosong.

...Ma mutljavine RTS-a, ili možda namerno neće da puste moje emisije što može i dobro da bude laugh

5 za
2 protiv
Zare1054
2012-05-17
???

StvarnoZare1054 napisa...

Terminator napisa...

Zare1054 napisa...

Terminator napisa...

I, da li je došao neko na red?

...Jesam ja još davno, videćete svi uskoro...

...Izgleda da će sledeća emisija biti tek 31. maja, jer danas nije emitovana, a sledećeg četvrtka je Eurosong.

...Ma mutljavine RTS-a, ili možda namerno neće da puste moje emisije što može i dobro da bude laugh

...Stvarno su mutljavine, ne zovu ponovo u Slagalicu one koji su učestvovali... Što može da bude dobro?

3 za
1 protiv
Terminator
2012-05-17
???

Zare1054 napisa...

...možda namerno neće da puste moje emisije što može i dobro da bude laugh

...A što, Zare, jesi li propao? Ako si bio u dve emisije onda je očekivano da si dobro prošao (možda ne baš kako si želeo, ali...).

2 za
2 protiv
Čika Paja
2012-05-18
???

Što nema Omera Ekića u kvizovima? Pratim ih redovno, ali nikako da se on pojavi.

3 za
0 protiv
Terminator
2012-06-06
???

ima ga ovde

 

http://www.olimpijac.rs/

1 za
1 protiv
baron-samedi
2012-06-06
???

baron-samedi napisa...

ima ga ovde

 

http://www.olimpijac.rs/

...a bogami i Jovan Cuk je odmah iza Omera Ekica na listi. Bice zanimljivo u nedelju u  polufinalu i finalu ...

2 za
0 protiv
dejan86
2012-06-06
???

Baš teško bonus pitanje je bilo juče, možda i najteže do sada.

4 za
1 protiv
Paun93
2012-06-08
???

Narod kaže "Prema svecu i tropar"; takmičarisu bili jaki, pa je i pitanje na istom nivou. Vodi režija računa o tome.smiley

0 za
5 protiv
Čika Paja
2012-06-10
???

pre bih rekao da rezija vodi racuna o tome da li ce da ostane bez 2 000 000 dinara za jedno vece ili nece da iskesira nista.

8 za
0 protiv
milutin stefanovic
2012-06-10
???

To ne bih mogao da tvrdim, ali pretpostavljam da će taj novac mladi "naslednik" najvećim delom da izgubi u trećoj igri narednog četvrtka (jedva čekam da vidim kakva će biti ta pitanja). smiley

1 za
1 protiv
Čika Paja
2012-06-10
???

onaj doktor, retko nabedjen, egocentrican, i umisljen lik.  par puta ga gledao i svaki put isti takav. ja ovo, ja ono, cek da dopunim ja ovo cek  da dopunim ja ono. ma idi.  trebao da ga pita voditelj ne koliko ima zadovoljnih pacijenata (to mu je i bio posao, nije ih lecio za dzabe), nego koliko se mita, poklona, i ostalih darova od bolesnog naroda naprimao dok je radio (kao i svaki drugi hirurg), a to mu nije u opisu posla.

5 za
12 protiv
klasicna budala
2012-06-10
???

klasicna budala napisa...

onaj doktor, retko nabedjen, egocentrican, i umisljen lik.  par puta ga gledao i svaki put isti takav. ja ovo, ja ono, cek da dopunim ja ovo cek  da dopunim ja ono. ma idi.  trebao da ga pita voditelj ne koliko ima zadovoljnih pacijenata (to mu je i bio posao, nije ih lecio za dzabe), nego koliko se mita, poklona, i ostalih darova od bolesnog naroda naprimao dok je radio (kao i svaki drugi hirurg), a to mu nije u opisu posla.

...Naprotiv, meni je bilo  zadovoljstvo da vidim takmicara (verovatno ih ima jos dosta takvih) koji ima i uspesnu profesionalnu karijeru. A recimo njegov komentar o homeopatiji mi je bio zanimljiv..

Vas komentar za mito je zaista ruzan (eufemizam), jedino ako znate nesto konkretno...

9 za
2 protiv
PetarJ
2012-06-11
???

PetarJ napisa...

klasicna budala napisa...

onaj doktor, retko nabedjen, egocentrican, i umisljen lik.  par puta ga gledao i svaki put isti takav. ja ovo, ja ono, cek da dopunim ja ovo cek  da dopunim ja ono. ma idi.  trebao da ga pita voditelj ne koliko ima zadovoljnih pacijenata (to mu je i bio posao, nije ih lecio za dzabe), nego koliko se mita, poklona, i ostalih darova od bolesnog naroda naprimao dok je radio (kao i svaki drugi hirurg), a to mu nije u opisu posla.

...Naprotiv, meni je bilo  zadovoljstvo da vidim takmicara (verovatno ih ima jos dosta takvih) koji ima i uspesnu profesionalnu karijeru. A recimo njegov komentar o homeopatiji mi je bio zanimljiv..

Vas komentar za mito je zaista ruzan (eufemizam), jedino ako znate nesto konkretno...

...a jel zna mozda voditelj konkretno nekog zahvalnog pacijenta ili  ga to pita samo iz uctivosti. za to ne treba konkretan primer, a za ovo moje treba, jel tako.  ja jos nisam sreo ni jednog hirurga koji prvo ne uzima pare pa onda radi, a sreo sam ih nazalost mnogo, a ako nemas pare umri ko stoka. a sto se tice egocentricnosti, iza toga cvrsto stojim jer to nije utisak samo na osnovu te jedne emisije, nego na osnovu jos mnogih drugih emisija i izjava.

4 za
9 protiv
klasicna budala
2012-06-11
???

klasicna budala napisa...

PetarJ napisa...

klasicna budala napisa...

onaj doktor, retko nabedjen, egocentrican, i umisljen lik.  par puta ga gledao i svaki put isti takav. ja ovo, ja ono, cek da dopunim ja ovo cek  da dopunim ja ono. ma idi.  trebao da ga pita voditelj ne koliko ima zadovoljnih pacijenata (to mu je i bio posao, nije ih lecio za dzabe), nego koliko se mita, poklona, i ostalih darova od bolesnog naroda naprimao dok je radio (kao i svaki drugi hirurg), a to mu nije u opisu posla.

...Naprotiv, meni je bilo  zadovoljstvo da vidim takmicara (verovatno ih ima jos dosta takvih) koji ima i uspesnu profesionalnu karijeru. A recimo njegov komentar o homeopatiji mi je bio zanimljiv..

Vas komentar za mito je zaista ruzan (eufemizam), jedino ako znate nesto konkretno...

...a jel zna mozda voditelj konkretno nekog zahvalnog pacijenta ili  ga to pita samo iz uctivosti. za to ne treba konkretan primer, a za ovo moje treba, jel tako.  ja jos nisam sreo ni jednog hirurga koji prvo ne uzima pare pa onda radi, a sreo sam ih nazalost mnogo, a ako nemas pare umri ko stoka. a sto se tice egocentricnosti, iza toga cvrsto stojim jer to nije utisak samo na osnovu te jedne emisije, nego na osnovu jos mnogih drugih emisija i izjava.

...Vi gospodine...'klasicna budalo" ... tvrdite daje stari gospodin, deciji hirurg u penziji, trazio mito da bi operisao decu?...

Uzgred on meni nije izgledao egocentricno...

11 za
1 protiv
PetarJ
2012-06-11
???
Mitrovicu sram da te bude iznositi takve gadosti za coveka sa kim se poznajes i vrlo dobro znas da od onog sto si napisao nista nije tacno.Doktor je za tebe gospodin a ti svoje komplekse leci na drugi nacin.
17 za
2 protiv
vkrnac
2012-06-11
???

Doktora Cvetanovića sam lično upoznao (bili smo protivnici na jednom kvizu).

Posle snimanja smo zajedno putovali gradskim busom do centra i fino se ispričali.

Moram da naglasim da se radi o izuzetno prijatnom čovjeku kome su kvizovi hobi i on ih shvata kao igru u kojoj se nekad pobjeđuje a nekad ne.

Nisam primjetio kod njega sujetu i egocentrizam. Ako ih i ima (a skoro svako ih ima u određenoj mjeri) - ima  ih manje nego što bi ih imala većina da iza sebe imaju njegovu profesionalnu karijeru i rezultate na kvizovima.

10 za
0 protiv
bookresh
2012-06-11
???

 

 Poznajem dr. Cvetanovića, dečijeg hirurga - opis korisnika "klasična budala" ne odgovara stvarnom stanju.

7 za
0 protiv
dehar2
2012-06-12
???

Ovde se desilo nedopustivo vredjanje jednog coveka i citave jedne profesije.

9 za
1 protiv
PetarJ
2012-06-12
???

Младене, опет га претерујеш, био сам на снимању кад и Цветановић и Жарко, Пантелић је у паузама изнео много лепих ствари о Цветановићу које је чуо на Институту где води своју децу. Иначе Цветановић је први хирург на Балкану (можда и у Европи) који је вршио операције на фетусу. Ради се о врхунском стручњаку у својој области, врхунском квиз играчу и јако пристојном човеку.

11 za
0 protiv
mjaguar
2012-06-12
???

mjaguar napisa...

Младене, опет га претерујеш, био сам на снимању кад и Цветановић и Жарко, Пантелић је у паузама изнео много лепих ствари о Цветановићу које је чуо на Институту где води своју децу. Иначе Цветановић је први хирург на Балкану (можда и у Европи) који је вршио операције на фетусу. Ради се о врхунском стручњаку у својој области, врхунском квиз играчу и јако пристојном човеку.

...Nije ni čudo kakvo je nam društvo kada razni beskičmenjaci komentarišu ljude o kojima ne znaju apsolutno ništa. Mislim naravno na dotičnog koji se potpisuje sa, za njega, očigledno adekvatnim nadimkom!

8 za
4 protiv
Igor 86
2012-06-12
???

Gospodin prof. dr Cvetanović je primer pravog gospodina i po ponašanju i po načinu života. Zaista retko pristojan čovek. Što Mladen kaže da je primao mito, uopšte nije jer u vreme u kom je on radio nije bilo mita i korupcije (SFRJ). A u vreme SRJ i 90-tih je samo predavao, nije operisao. Čovek je bio dečji hirurg, oni ni danas ne uzimaju neki veliki mito (osim Eugena Slavika pre nekoliko godina) a povrh svega, mog brata je operisao kad je bio beba.

9 za
3 protiv
Zare1054
2012-06-12
???

 

Dr Eugenu Slaviku je 2011. oduzeta licenca za rad na 6 godina, i u zatvoru je od januara ove godine, a 2009. se desila ta afera sa mitom za  operaciju. Zanimljiv podatak je da je u toku istrage najnormalnije radio kao profesor hirurgije (predmet 5.godine studija) na Medicinskom fakultetu u Beogradu, a bilo je i nekih žalbi studenata zbog toga. Dosta ljudi je operisao najregularnije,bez traženja novca, i stvarno među kolegama uživa reputaciju dobrog stručnjaka, ali izgleda da je jedan mito dovoljan da uništi karijeru doktora (mada se ranije provlačilo po novinama i da je ucenjivao više puta 90-ih, ne znam koliko je to tačno ).
1 za
2 protiv
Paun93
2012-06-12
???

Seća li se neko nastupa dr Cvetanovića pre nekoliko godina u Visokom naponu? Tada je bonus pitanje (pitanje iz inserta, koliko se sećam, takmičar je odustao od bonusa pre postavljanja pitanja) bilo - Iz kog mesta je Miroslav Ilić ? Tada je rekao da je nešto na M (mislivši na Mrčajevce), ali da ne može da se seti (verovatno je znao odgovor, ali nije hteo da kaže). To je bio jedan od najboljih nastupa koje sam gledao u kvizovima. 

4 za
3 protiv
Paun93
2012-06-12
???

Igor 86 napisa...

mjaguar napisa...

Младене, опет га претерујеш, био сам на снимању кад и Цветановић и Жарко, Пантелић је у паузама изнео много лепих ствари о Цветановићу које је чуо на Институту где води своју децу. Иначе Цветановић је први хирург на Балкану (можда и у Европи) који је вршио операције на фетусу. Ради се о врхунском стручњаку у својој области, врхунском квиз играчу и јако пристојном човеку.

...Nije ni čudo kakvo je nam društvo kada razni beskičmenjaci komentarišu ljude o kojima ne znaju apsolutno ništa. Mislim naravno na dotičnog koji se potpisuje sa, za njega, očigledno adekvatnim nadimkom!

...Сад ћу ја мало да станем у заштиту Класичне Будале..., Колико га познајем ради се о чудном човеку, изузетно интелигентном, и изузетно безобразном, а уме да буде изузетно пристојан, веровали или не, уз све његове мане, којих има тушта и тма, он је све друго сем бескичмењак, како си га назвао.

9 za
4 protiv
mjaguar
2012-06-12
???

Verovatno je "Igor 86" u pravednom besu napravio gresku o kojoj sam govori,: poznaje coveka samo po dva komentara  (koja mozda mogu biti i  nedovoljno promisljena) ,koja su po meni  ispravno ocenjebna kao "gadosti kojih se treba stideti". Iz ta dva komentara on  objektivno ne moze znati da li je doticni "kicmenjak" ili "beskicmenjak"  i slicno.

Upravo zato sto se bojim prejakih reci ja sam komentare nazvao "ruznim", stavljajuci u zagradu da zapravo o njima mislim mnogo gore. Onda je covek koji "kb" poznaje upotrebio  prave reci, na sta on kao njegov poznanik, ne znam da li i prijatelj, ima vece pravo

4 za
2 protiv
PetarJ
2012-06-13
???

mjaguar napisa...

Igor 86 napisa...

mjaguar napisa...

Младене, опет га претерујеш, био сам на снимању кад и Цветановић и Жарко, Пантелић је у паузама изнео много лепих ствари о Цветановићу које је чуо на Институту где води своју децу. Иначе Цветановић је први хирург на Балкану (можда и у Европи) који је вршио операције на фетусу. Ради се о врхунском стручњаку у својој области, врхунском квиз играчу и јако пристојном човеку.

...Nije ni čudo kakvo je nam društvo kada razni beskičmenjaci komentarišu ljude o kojima ne znaju apsolutno ništa. Mislim naravno na dotičnog koji se potpisuje sa, za njega, očigledno adekvatnim nadimkom!

...Сад ћу ја мало да станем у заштиту Класичне Будале..., Колико га познајем ради се о чудном човеку, изузетно интелигентном, и изузетно безобразном, а уме да буде изузетно пристојан, веровали или не, уз све његове мане, којих има тушта и тма, он је све друго сем бескичмењак, како си га назвао.

...Bojane, svaka ti je na mestu! yes

6 za
6 protiv
Zare1054
2012-06-13
???

Da li je neko zapamtio kako se preziva večerašnja takmičarka Nevena, i čime se bavi, propustio sam početak emisije?

0 za
2 protiv
Terminator
2012-06-15
???

Video sam sada, ništa onda...

1 za
1 protiv
Terminator
2012-06-15
???

Sta bi, jesu li ukinuli kviz?

2 za
5 protiv
Zare1054
2012-07-05
???

NISU!!

4 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-07-05
???

Samo su ukinuli prikazivanje do jeseni (a meni nije jasno da li je Bodi drago ili žao; svejedno mu, izgleda, nije, inače ne bi pisao velikim slovima i na kraju stavio znak uzvikasmiley).

1 za
0 protiv
Čika Paja
2012-07-06
???

Je li zna neko kad ce biti novo testiranje?

2 za
1 protiv
onshort
2012-09-02
???

Zna neko, verovatno!

3 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-09-02
???

Moze jedna informacija: Poslao sam prijavu jos krajem decembra i jos me nisu kontaktirali. Da li neko ko se prijavio u slicno vreme pozvan?

1 za
1 protiv
Vladimir M,
2012-09-13
???

Vladimir M, napisa...

Moze jedna informacija: Poslao sam prijavu jos krajem decembra i jos me nisu kontaktirali. Da li neko ko se prijavio u slicno vreme pozvan?

...

Прошле године је тестирање било у септембру. Међутим, још увек нису исцрпли листу, а уједно су "проредили" емисије. Претпостављам да су у питању финансијски разлози.

Један од боље обавештених чланова овог форума  Zare1054, који је уједно био и такмичар и члан публике, може да нам пружи ближе информације. Зато му поново постављам питања и унапред се захваљујем на одговорима.

Када ће почети емитовање већ снимљених епизода квиза "Велики изазов" (према ТВ програму - неће скоро)?
Да ли РТС планира да настави снимање нових епизода овог квиза и када?

4 za
2 protiv
nocnik
2012-09-13
???

nocnik napisa...

Vladimir M, napisa...

Moze jedna informacija: Poslao sam prijavu jos krajem decembra i jos me nisu kontaktirali. Da li neko ko se prijavio u slicno vreme pozvan?

...

Прошле године је тестирање било у септембру. Међутим, још увек нису исцрпли листу, а уједно су "проредили" емисије. Претпостављам да су у питању финансијски разлози.

Један од боље обавештених чланова овог форума  Zare1054, који је уједно био и такмичар и члан публике, може да нам пружи ближе информације. Зато му поново постављам питања и унапред се захваљујем на одговорима.

Када ће почети емитовање већ снимљених епизода квиза "Велики изазов" (према ТВ програму - неће скоро)?
Да ли РТС планира да настави снимање нових епизода овог квиза и када?

...Iskreno, pojma nemam kada će početi sa emitovanjem mada me ne bi čudilo da uopšte i ne počne. To pitanje je jako važno jer je snimljeno 10 epizoda u periodu 16-20. maj. Meni je posebno najvažnije jer u prvoj emisiji ja učestvujem. Ako RTS planira da snima dalje ovaj kviz onda se tek može očekivati da to krene negde u decembru, možda i januaru, pod pretpostavkom da krene emitovanje emisija iz maja najkasnije početkom oktobra. Ja mogu da vam pomognem samo toliko.

5 za
2 protiv
Zare1054
2012-09-13
???

mrka kapa rts je svorc, ,mnogo vise "para"  : kad li ce to biti pare?,  a ne bi reko da je gledanost veca od VN?, elem...

5 za
1 protiv
milancem
2012-09-18
???

Ако је веровати програмској шеми Радио-телевизије Србије, емитовање квиза "Велики изазов" се наставља 11. октобра.

 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/broadcast/20/RTS+1.html?month=10&year=2012&day=11&

8 za
0 protiv
nocnik
2012-10-02
???

Da li je bilo u skorije vreme neko testiranje? Poslao sam prijavu proslog decembra i jos nisam pozvan.

0 za
0 protiv
Vladimir M,
2012-10-06
???

Vladimir M, napisa...

Da li je bilo u skorije vreme neko testiranje? Poslao sam prijavu proslog decembra i jos nisam pozvan.

Ako ste pratili ovaj forum i ako pratite medije (http://www.izjave.net/author/2554), shvatili biste da RTS ima problem sa finansiranjem od pretplate. Zbog toga su "proredili" emisije kviza  "Veliki izazov". Ne verujem ni da su svim dosadašnjim učesnicima kviza platili osvojene iznose.

U maju je snimljeno deset epizoda, što će biti emitovano do kraja ove godine.

Prema tome, dok ne reše problem finansiranja - od novog testiranja neće biti ništa.

Svakako pošaljite još jednu prijavu u narednih mesec dana, za svaki slučaj.

4 za
1 protiv
nocnik
2012-10-06
???

Definitivno najzanimljivija emisija za gledanje do sada...

2 za
3 protiv
Zare1054
2012-10-25
???

Samo se organizatorima potkrala jedna greška, na koju bih ja stavio prigovor da sam tad sedeo pred kamerama, a ne u "bekstejdžu" - Mol (kao ni Ada, koju spomenu Bojana) nije u Banatu, već u Bačkoj! Srećom, Bojan je bio dovoljno pametan da se seti na šta misle.

1 za
1 protiv
Čika Paja
2012-10-26
???

Čika Paja napisa...

Samo se organizatorima potkrala jedna greška, na koju bih ja stavio prigovor da sam tad sedeo pred kamerama, a ne u "bekstejdžu" - Mol (kao ni Ada, koju spomenu Bojana) nije u Banatu, već u Bačkoj! Srećom, Bojan je bio dovoljno pametan da se seti na šta misle.

Ovde će biti da je reč o neslaganju između administrativne podele, po kojoj Ada i Mol pripadaju Severnobanatskom okrugu, i geografske po kojoj su ova naselja nesumnjivo deo Bačke. Prigovor je svakako na mestu jer je Banat prvenstveno geografski pojam.

Greška koja je meni mnogo više zaparala oči i uši je pitanje - Koliko ima evropskih država koje se prostiru na dva kontinenta, ne računajući ostrva? Odgovor - Dve, Rusija i Turska, je ispod nivoa prosečnog učenika osnovne škole. Takvih transkontinentalnih država u slučaju Evrope i Azije, uz najstroži pristup, je četiri: Rusija, Turska, Azerbejdžan i Kazahstan (kvizaška je klasika pitanje - Koja je druga najveća država koja se prostire na tlu Evrope i Azije? (Kazahstan)). Manji deo teritorije svih pobrojanih država nalazi se zapadno od Urala, na evropskom kontinentu, sve da isključimo spornu Gruziju. Međutim, budući da se autor pitanja ograničio od država sa ostrvskim transkontinentalnim teritorijama, šta ćemo da radimo sa španskim eksklavama u Maroku, Seutom i Meliljom, koje su autonomni španski gradovi? Ili sa Francuskom Gijanom u Južnoj Americi, koja je deo unitrane francuske države i statusno-pravno je francuski departman isto koliko i Pariz (štaviše, FG se navodi kao najveći, a Pariz kao najmanji francuski departman).

A o pitanju - Ko je stariji, Dragan Marković Palma ili Vjerica Radeta?, suvišno je trošiti reči, jer takav primer kvizaškog teatra apsurda, kojeg nisu dostojni ni Nadrealisti, ne sreće se često ni u poslovično traljavim i nekreativnim domaćim kviz formatima.

4 za
0 protiv
Erazmo
2012-10-26
???

Erazmo napisa...

Čika Paja napisa...

Samo se organizatorima potkrala jedna greška, na koju bih ja stavio prigovor da sam tad sedeo pred kamerama, a ne u "bekstejdžu" - Mol (kao ni Ada, koju spomenu Bojana) nije u Banatu, već u Bačkoj! Srećom, Bojan je bio dovoljno pametan da se seti na šta misle.

Ovde će biti da je reč o neslaganju između administrativne podele, po kojoj Ada i Mol pripadaju Severnobanatskom okrugu, i geografske po kojoj su ova naselja nesumnjivo deo Bačke. Prigovor je svakako na mestu jer je Banat prvenstveno geografski pojam.

Greška koja je meni mnogo više zaparala oči i uši je pitanje - Koliko ima evropskih država koje se prostiru na dva kontinenta, ne računajući ostrva? Odgovor - Dve, Rusija i Turska, je ispod nivoa prosečnog učenika osnovne škole. Takvih transkontinentalnih država u slučaju Evrope i Azije, uz najstroži pristup, je četiri: Rusija, Turska, Azerbejdžan i Kazahstan (kvizaška je klasika pitanje - Koja je druga najveća država koja se prostire na tlu Evrope i Azije? (Kazahstan)). Manji deo teritorije svih pobrojanih država nalazi se zapadno od Urala, na evropskom kontinentu, sve da isključimo spornu Gruziju. Međutim, budući da se autor pitanja ograničio od država sa ostrvskim transkontinentalnim teritorijama, šta ćemo da radimo sa španskim eksklavama u Maroku, Seutom i Meliljom, koje su autonomni španski gradovi? Ili sa Francuskom Gijanom u Južnoj Americi, koja je deo unitrane francuske države i statusno-pravno je francuski departman isto koliko i Pariz (štaviše, FG se navodi kao najveći, a Pariz kao najmanji francuski departman).

A o pitanju - Ko je stariji, Dragan Marković Palma ili Vjerica Radeta?, suvišno je trošiti reči, jer takav primer kvizaškog teatra apsurda, kojeg nisu dostojni ni Nadrealisti, ne sreće se često ni u poslovično traljavim i nekreativnim domaćim kviz formatima.

...A Kirasap od pre par nedelja?

1 za
0 protiv
Zare1054
2012-10-26
???

Erazmo napisa...

A o pitanju - Ko je stariji, Dragan Marković Palma ili Vjerica Radeta?, suvišno je trošiti reči, jer takav primer kvizaškog teatra apsurda, kojeg nisu dostojni ni Nadrealisti, ne sreće se često ni u poslovično traljavim i nekreativnim domaćim kviz formatima.

...Da,ovo pitanje je dostojno jedino "Multimilionera" sa Pinka, što je već ranije neko na ovom forumu primetio.

3 za
1 protiv
Čika Paja
2012-10-27
???

Cika Paja-Cudne li emisije juce.Prvo je posle drugog pitanja u vezi lego kockica

nastao neki mrak na RTS-u.Tako da nisam video trece pitanje Rodica.

Program je uspostavljen tek kod cetvrtog pitanja u vezi Pantelije Topalovica.

Dali se secas Mozda kako je glasilo TRECE pitanje?Takodje  moram da primetim

da nisi imao srece sa izborom pitanja.Od pet mogucih pitanja iz prve grupe

cetiri su ti bila od 10.000 a jedno od 100.0000 (u vezi sveca Vukasina)

nije znao niko iz tendera pa cak ni iz publike.jednostavno nisi imao sanse da udjes u drugu grupu

pitanja sa nekim iznosom sa kojim bi izbegao bankrot.Ovo zapazam posto to moze da se desi bilo kome od nas koji tek treba da nastupamo.Mnogo srece treba za ovaj kviz.

takodje nas je Rodic iznenadio sa odlukom da rizikuje i ide dalje iako je imao sigurnih 420.000.

Vrlo hrabro ali i rizicno.

3 za
0 protiv
crni
2012-11-02
???

Drugar, hvala na razumevanju (saučešću?)smiley

Izgleda je sa tim mrakom bio opšti problem (ne znam ko ti je provajder CaTV - meni je čačanski "Telemark"), jer i kod mene se desilo isto. Ali, to nema veze, emisija je bila regularna (pitanja u međuvremenu se stvarno ne sećam - snimano je 17. maja, ali nije ni bitno). E, sad, što se "sreće" sa pitanjima tiče, potpuno si u pravu. Da li tu ima nameštanja ili ne, zaista ne mogu da tvrdim. Kao što pre nekog vremena pred kamerama ovog kviza lepo reče jedan veteran naših kvizova, "Veliki izazov" je kao gladijatorska borba: za gledaoce zanimljiv, za takmičare vrlo nezahvalan. Ali (takođe reće on, mada ne baš tim rečima) "tražili smo, eto nam ga na"smiley. Sami smo se prijavili i pristali da učestvujemo, pa moramo da prihvatimo sve što nas uz taj put snađe (narod kaže "Sam pao, sam se ubio.")smiley

Inače za protivnika ne mogu da kažem ništa loše, naprotiv. On je prihvatio da ide dalje čisto iz humanitarnih razloga (nisu prikazali njegovo objašnjavanje sa organizatorima kod četvrte igre), tako da mu ne bih zamerio ni da sam ja ostao do kraja, pa da me je tako eliminisao. Stoga sam mu poželeo sreću u daljem takmičenju, ali nisam mogao da ostanem na snimanju sledeće emisije (snimana je odmah zatim) tako da ne znam kako je posle prošao.

U svakom slučaju, tebi puno sreće (jer je, izgleda, ona najpotrebnija), i voleo bih da staviš do znanja kad budeš nastupao, da navijamo za tebesmiley

4 za
1 protiv
Čika Paja
2012-11-02
???

Још једно проблематично питање у емисији од пре две недеље је:"Како се зове аеродром у Лађевцима?". Ових дана сам причао са војним пилотима и сви су ми рекли да се он још увек званично зове "Лађевци", а не "Морава"!

1 za
0 protiv
mjaguar
2012-11-04
???

Kako to da se juče (22.XI 2012.)  u  Velikom izazovu,  takmičio  Kosta Željski,  kada  sam čula  da  on  sastavlja  pitanja  za  kviz  sa  Predragom Markovićem?

3 za
1 protiv
danaana
2012-11-23
???

danaana napisa...

Kako to da se juče (22.XI 2012.)  u  Velikom izazovu,  takmičio  Kosta Željski,  kada  sam čula  da  on  sastavlja  pitanja  za  kviz  sa  Predragom Markovićem?

...Ne sastavlja on, samo Peđa sastavlja. Inače, moram da kažem, ova emisija Velikog izazova mi je ogadila taj kviz, najgora moguća pitanja. Mislim, kome su još bitne takve trivijalnosti kao koliko je trajao put prvog voza u Srbiji, kako se zove knjiga nekog tamo levog pisca, najnoviji srpski avion, pogrešan poslednji Nobelovac... Strašno, nemam reči. Da nisam ranije učestvovao ili da ne poznajem većinu učesnika ne bih nikad više to gledao...

2 za
2 protiv
Zare1054
2012-11-23
???
         
   

Dodje tako vreme kada takmicari uzimaju previse novca, pa je neophodno da RTS zavrne slavinu. Isti scenario su primenjivali i u Visokom naponu - cim se obrne previse para, kvalitet pitanja pada ispod nivoa ribljeg izmeta: pitanja koja bi trebalo da budu laka su preteska, a pitanja koja bi trebalo da su teska ticu se najgore trivije. Problem je dakle u tome sto gospoda sa RTS ovo rade tako jadno i providno da postaju bedniji od Pinka, jer je su ovi drugi bar konzistentni u tome sto rade.

6 za
2 protiv
Kalimist
2012-11-23
???

Nije pogrešan poslednji Nobelovac, već tada kad je snimana emisija, onaj pomenuti Švedjanin je bio poslednji. A bila je i greška za Šagala, nije rodjen u SSSR, jer 1887. još nije postojala.

5 za
0 protiv
baron-samedi
2012-11-23
???

baron-samedi napisa...

Nije pogrešan poslednji Nobelovac, već tada kad je snimana emisija, onaj pomenuti Švedjanin je bio poslednji. A bila je i greška za Šagala, nije rodjen u SSSR, jer 1887. još nije postojala.

...To za Nobelovca je pogrešno jer je emisija trebalo da bude prikazana još davno, to je previd i nemar RTS-a...

1 za
1 protiv
Zare1054
2012-11-23
???

Kalimist napisa...

         
   

Dodje tako vreme kada takmicari uzimaju previse novca, pa je neophodno da RTS zavrne slavinu. Isti scenario su primenjivali i u Visokom naponu - cim se obrne previse para, kvalitet pitanja pada ispod nivoa ribljeg izmeta: pitanja koja bi trebalo da budu laka su preteska, a pitanja koja bi trebalo da su teska ticu se najgore trivije. Problem je dakle u tome sto gospoda sa RTS ovo rade tako jadno i providno da postaju bedniji od Pinka, jer je su ovi drugi bar konzistentni u tome sto rade.

Da, to je tacno, glavni razlog u zastranjivanju s pitanjima je potreba za 'susnim periodom' da bi prosek osvojenog novca u svodjenju racuna bio bas to - prosek. Najcrnje je sto se to radi na racun kvaliteta kviza, na jedan nezanimljiv i patetican nacin. Treba igrati otvorenih karata, ako druga igra treba da bude igra procene onda je treba i nazvati igrom procene. I onda postavljati pitanja kakva vidjamo na Conquiztadoru u pitanjima s brojevima (moguca su veoma kvalitetna pitanja procene kroz koja se dosta objektivno moze vrednovati znanje ili neznanje takmicara). A ne vredjati neciju inteligenciju s minutazom prvog voza u Srbiji 1884. godine ili nekim pitanjima koja, kako cujem, tek treba da uslede. Isto tako, pitanja otvorenog tipa ne moraju da izgube na kvalitetu ako je vec neophodno zavrnuti slavinu. Moj osnovni kriterijum u sastavljanju knockout pitanja bila bi pretpostavka da odgovor nece znati 9 od 10 dobrih kvizasa, ali i da ce se vecina njih slozitii oko toga da je pitanje kvizaski relevantno, edukativno i zanimljivo. Istina je da za takav proizvod treba mnogo vise truda od ispaljivanja trivijalnosti koje propusta i mozak ljudi sa fotografskim pamcenjem, pa RTS onda ili  treba da digne ruke od velikih kviz projekata ili da promeni ekipu koja vec godinama stoji iza potencijalno najprofitabilnijih kvizova Javnog servisa. Ono sto je takodje postalo odvratno u nekoliko poslednjih emisija su pitanja iz dnevne politike o krstenici Dragana Markovica Palme, nekom Nebojsi Lekovicu i jos par takvih.

@Zare1054, ne razumem primedbu za nobelovca. U trenutku snimanja emisije i bilo je predvidjeno da se emituje ranije i Transtremer je bio dobar odgovor. Nemarnost moze da se sastoji samo u tome sto je napravljena velika pauza izmedju snimanja i emitovanja kviza, a pitanje kao pitanje nije pogresno.

2 za
0 protiv
Erazmo
2012-11-23
???

Erazmo napisa...

@Zare1054, ne razumem primedbu za nobelovca. U trenutku snimanja emisije i bilo je predvidjeno da se emituje ranije i Transtremer je bio dobar odgovor. Nemarnost moze da se sastoji samo u tome sto je napravljena velika pauza izmedju snimanja i emitovanja kviza, a pitanje kao pitanje nije pogresno.

...Pa ja i govorim o nemaru RTS-a. Recimo da postoji prosečan stalan gledalac ovog kviza i da želi da kviz bude dinamičan, tačan i da daje dobre pare. Ako taj prosečan gledalac zna da je poslednji nobelovac za sad Mo Jan automatski može da utvrdi da je RTS ispao prilično nekorektan što se tiče snimanja ovog kviza. Mada bi još gore ispalo da su snimili novi odgovor i dodatno objašnjenje. Isto važi i za pitanje o Marku Šagalu.

2 za
2 protiv
Zare1054
2012-11-23
???

Zare1054 napisa...

Pa ja i govorim o nemaru RTS-a. Recimo da postoji prosečan stalan gledalac ovog kviza i da želi da kviz bude dinamičan, tačan i da daje dobre pare. Ako taj prosečan gledalac zna da je poslednji nobelovac za sad Mo Jan automatski može da utvrdi da je RTS ispao prilično nekorektan što se tiče snimanja ovog kviza. Mada bi još gore ispalo da su snimili novi odgovor i dodatno objašnjenje. Isto važi i za pitanje o Marku Šagalu.

Moram priznati da i dalje nisam siguran da li se tvoja i moja primedba svode na isto; kao redovan gledalac i ucesnik u kvizovima i sam znas da emitovanje ne moze da ide bas u korak s aktuelnim informacijama, tj. nuzno je da se ponekad u kvizu pojave out of date odgovori u pitanjima koja se ticu aktuelnih desavanja. Tako je i sa 'Slagalicom' i svim drugim kvizovima koji se nasnimavaju blokovski, u nekoliko ciklusa za duzi period unapred. Svedska akademija nauka objavila je 11. oktobra da je ovogodisnji laureat za knjizevnost Mo Jan, dakle, pre nesto vise od mesec dana. Pitanje je kad je trebalo da se nasnima emisija da bi legitiman odgovor bio Mo Jan? Jucerasnja emisija mogla je teorijski da bude nasnimana i 10. oktobra znaci, sto bi bio manji period izmedju snimanja i emitovanja i u odnosu na uobicajenu praksu, nezavisno od prevelike letnje pauze, pa bi odgovor opet bio bajat... Stavise, protivnik sam pitanja koja se temelje na potpuno svezim informacijama jer to moze da donese vise nevolja nego koristi. Pre nekoliko godina Jovan Cuk je okoncao svoj nastup u kvizu 'Narod protiv' na B92 posle prvog kruga (100 000 RSD) na pitanju - Za koji klub igra Vladimir Radmanovic? Odgovara kao iz topa LA Klipersi i ispada, jer je bukvalno tri dana pre snimanja ili manje Radmanovic presao u 'Lejkerse', tako da je bilo dovoljno to sto nije prelistao stampu dan pre snimanja. Medjutim, forma pitanja zadovoljavala je aktuelni trenutak i koliko god to bilo nesportski morao je da ustane iz stolice. Sagal je vec posebna prica i tu je prigovor na trabunjanje o SSSR-u vise nego opravdan; odgovor je mogao da bude ili Rusija ili Belorusija, nikako SSSR.

2 za
1 protiv
Erazmo
2012-11-23
???

Uzmi primer insert pitanja za Dan Vojske Srbije. To je praznik ustanovljen u januaru tekuce godine, a prvi put obelezen 23. aprila, znaci par nedelja pre snimanja emisije. Ja mislim da i neko ko je znao na koji datum je 1815. doneta odluka o pocetku Drugog srpskog ustanka (mnogo vaznije i korisnije), mogao je lako da ne zna kog datuma je Dan Vojske Srbije, jer iz razlicitih razloga nije bio u toku par nedelja ranije i propustio je do tada jedinu priliku da isprati obelezavanje tog praznika. Naravno da uspeh u kvizu zavisi i od redovnog obavestavanja i svakodnevnog apdejtovanja informacija, ali u svemu treba imati osecaja i mere.

4 za
1 protiv
Erazmo
2012-11-23
???

Slažem se ja za to da gledaoci makar pretpostavljaju da je snimljeno nešto ranije, a onda pitanje samo po sebi nije odgovarajuće jer se u oktobru i dodeljuje nagrada za književnost a RTS je prebacio emitovanje emisije još iza toga. U vreme kad je emisija snimljena i kad je bila predviđena za emitovanje odgovor je u redu. Ovako je RTS ispao nekorektan i emitovao je sa priličnim zakašnjenjem. A za Dan vojske možemo samo da se bunimo ali pitanje je ipak korektno jer se nije menjalo otkad je ustanovljeno. A to što takmičar nije ispratio štampu nekoliko dana pre toga to nije problem za organizatore već za same takmičare, ne prihvataju se nikakva opravdanja.

2 za
5 protiv
Zare1054
2012-11-24
???

Ja  se  opet  vracam  na  Kostu  Željskog,  jer  sam  sigurana  da  je  on  počeo  da  sarađuje  sa  Predragom  Markovićem  na  sastavljanju  pitanja.   Pitanje  u  vezi  datuma  Dana  vojske,  koji  se  prvi  put  primenio  ove  2012. godine,  po  meni  je  pokvarenije  bilo  postaviti,  nego  minutaža  prvog  voza  od  Bgd-a  do  Niša.

4 za
1 protiv
danaana
2012-11-24
???

danaana-Da li si ozbiljna ili se salis?Ako je to tacno to je vrlo ozbiljan prekrsaj fer pleja.

Prosto ne mogu da verujem u to.Moras da shvatis i nase sumnje kad se neko javi,

sa takvom informacijom ,a nama je nepoznat,uvek sumnjamo da li je to tacno ili je neka ubacena 

provokacija.Ako je to tacno onda nemam reci za dalji komentar.

Ako se secate svi smo na testovima RTS-a morali da potpisemo na samom testu izjavu

da pod materijalnom i drugom odgovornoscu nemamo nikakve rodjake poznanstva i veze u RTS-u itd ....Inace ne bi mogli da se takmicimo.

2 za
0 protiv
crni
2012-11-25
???

Nije, ja poznajem Kostu i znam da nije sastavljao pitanja.

5 za
2 protiv
Zare1054
2012-11-25
???

Zare 1054-Moguce Zare da si u pravu.Ja sam Kostu samo jednom sreo  na nekom testu za kviz

I ne poznajerm ga dobro.Ali sam cuo da je posten i covek od digniteta.

cak i ako je ucestvovao u sastavljanju odredjenog broja pitanja,na primer kao spoljni saradnik

ili nesto slicno.Ne verujem da su mu dali njegova pitanja.Sto se iz poslednjeg nastupa u kvizu moze zakjluciti,s obzirom da je jedva odgovorio na par pitanja.

Uostalom videcemo njegov sledeci nastup iz koga bi mogli nesto zakljuciti.

Naravno pametan covek uvek sumnja.Bilo je toliko favorizovanja i nepravilnosti.

O cemu cu jos pisati ali da ne sirim temu.

2 za
1 protiv
crni
2012-11-25
???

Moraju da se vade kad su smislili da do pitanja o poznavanju RTS programa (najcesce) takmicari fakticki udruzenim snagama kupe "novce".

A ono: "Upravo ste bili nadomak zarade od 30 vasih neto  plata i ne htede vas kocka. Kako se osecate u ovom trenutku?" je dostojno Montipajtona kao i neka od poslednjih pitanja.

6 za
0 protiv
PetarJ
2012-11-26
???

Posle duze pauze ocekivao sam nastavak kviza veliki Izazov.

Poslednja emisija je emitovana 20 decembra 2012 godine.

To je bio duel Zeljski -Jovan Prodanovic.

Ocekivao sam nastavak posle duze pauze,to jest duel Jovana Prodanovica

protiv izabranog protivnika.Medjitim pojavio se Darko Krcmar sa osvojenom sumom od oko 270.000.

Dekijev komentar je bio da imamo pobednika nad Jovanom mozda buduceg sampiona.

Gde je nestala jedna emisija i kad je emitovana.Ja sam pazljivo pratio program RTS-a.

I nisamprimetio da je od 20 decembra 2012 do juce emitovana neka epizoda.

jedino ako nisam nesto propustio.

Ima li ko da me prosvetli?

3 za
0 protiv
crni
2013-01-11
???

Preskočili su emisiju, eto šta se desilo... I mislim da je ovo poslednja, neće se više snimati ovaj kviz.

2 za
0 protiv
Zare1054
2013-01-11
???

Zare-1054-Hvala Zare na odgovoru.

Tako sam i mislio preskocili su emisiju .Da li namerno ili slucajno,nije ni bitno.

To je slika totalnog rasula RTS-a i nemarnog odnosa prema gledaocima.

Niti nas je ko obavestio niti je kodao kakvo objasnjenje.

Verovatno je da se vise nece ni snimati kviz.

A sta mi ostali koji nismo nastupili?

4 za
0 protiv
crni
2013-01-11
???

Na kraju krajeva i dobro je što više nema ovog kviza. RTS se ponašao jako bahato što se tiče ovog kviza da i ne čudi što ovaj kviz prati samo uža familija učesnika. A vi ostali koji niste snimali kviz nećete ga ni snimati. A koliko znam pare je dobio samo Vraneš.

4 za
1 protiv
Zare1054
2013-01-12
???

Zare 1054-smiley nasmeja me zare sa komentarom.

Narocito tvrdnja da je kviz pratila"SAMO UZA FAMILIJA UCESNIKA"

Meni se cini da je samo uza familija i ucestvovala.

Koji je po tebi najgori trenutak kviza?

Za mene je to nastup Dzonija Vajsmilera.

1 za
2 protiv
crni
2013-01-13
???

crni napisa...

Zare 1054-smiley nasmeja me zare sa komentarom.

Narocito tvrdnja da je kviz pratila"SAMO UZA FAMILIJA UCESNIKA"

Meni se cini da je samo uza familija i ucestvovala.

Koji je po tebi najgori trenutak kviza?

Za mene je to nastup Dzonija Vajsmilera.

...Po meni je najgori bio nastup onog srpskog Denija de Vita a naročito mi je bilo žao Sanje kad je izgubila od njega. I trenutak kada je prof. Dr Cvetanović pogrešno odgovorio na poslednje pitanje, tada se neka žena iz publike rasplakala. Apsolutno je nebitno što me je taj njegov pogrešan odgovor odveo na šampionsku poziciju.

2 za
1 protiv
Zare1054
2013-01-13
???

Zare1054-da vidis dobro si se setio Denija de Vita .

Vrlo simpatican covek i sarmantan sa duhovitim upadicama aliskromnog znanja.

I meni je bilo zao Sanje simpaticna devojka dobrog znanja ali sama je rekla da ne prati sport,

 adobila je bas sportsko pitanje(bese jovana brakocevic).Zato sam posle navijao za njenog

brata koji je osvojio solidnu sumu.

Navijao sam i za mladog takmicara zvanog Dasa Legenda.

Samo iz jednog razloga da je osvojio vece sumu bila bi to dobra poruka za mlade 

DA SE ZNANJE ISPLATI!!

2 za
2 protiv
crni
2013-01-13
???

Od dobrih nastupa izdvojio bih simpaticnog pomalo depresivnog profu Vranesa

i nastup Novice Mancica koji su stvarno u velikom stilu osvojili najvece sume novca.

Dva tiha i skromna coveka nenametljiva kojih retko ili nikad nema na takmicenjima

tipa kvz kup srbije a imaju mozda najvece znanje  opste kulture u srbiji.

Duzan mi je ostao Aca Brajkovic.

Vidim da je na svetskom prvenstvu u Perlezu osvojio prvo mesto,

a takodje je skoro osvojio i Prvenstvo Srbije.nesumnjivo da raspolaze sa velikom kolicinom

informacija.bas sam iscekivao njegov nastup da vidim koliko zna.

Medjutim dobio je laka pitanja i lake protivnike tako da nista nism mogao da zakljucim

2 za
3 protiv
crni
2013-01-13
???

Pa hvala druže Crni smiley a znanje se svakako isplati...

Eh sad, ne bih se složio da oni imaju najviše opšteg znanja u Srbiji, za početak mislim da je to nemoguće sa apsolutnom sigurnošću proveriti a na kraju krajeva u ovom kvizu nisu učestvovali ni Todor Milak ni Omer Ekić koji su večito u vrhu na šampionatima. Inače se slažem da su ti nastupi možda i bili najbolji i čini mi se da i jesu rekordni po osvojenim nagradama. Dodao bih još briljantan nastup Veselina Sekulića, Slaviše Milovanovića i Aleksandra Divovića.

A što se tiče Brajkovića, njegov nastup je posebna priča. Možda ipak nije imao tako jake protivnike kao gore pomenuti ali baš reći za Sofiju Ikonić da je lak protivnik... Ne pije to vodu. Iako ipak nije jača od pojedinih protivnika pomenute gospode.

Ostaje nam samo da se nadamo da će se neka televizija urazumiti i osmisliti dobar kviz koji će imati dobar termin (za razliku od Velikog izazova), koji neće pretendovati da bude šou-program (za razliku od Puta oko sveta), da ne bude na nekoj Š televiziji (kao Naslovna strana) i da bude konstantan kao Slagalica.

6 za
0 protiv
Zare1054
2013-01-13
???

Po meni je Aca Brajković odigrao najbolje i jedino kako treba igrati u takvom kvizu. I ne sumnjam da je igrao treću partiju, da bi došao u situaciju da ne igra zadnju igru ( sa onolikom sumom novaca bi uvijek prvi odgovarao i sa onakvim znanjem... ). Ali problem je ta zadnja igra, gdje mogu da postave vrlo nezgodna pitanja , npr tipa koje igrao neku sporednu ulogu u nekoj bezveznoj seriji?

3 za
1 protiv
Sens
2013-01-19
???

Ko god je pratio redovno kvizove mogao je da zapazi cestu pojavu da i najbolji takmicari kada se

nadju pred lavinom sarolikih i nepredvidljivih pitanja cesto pogrese ( veliko je znanje a ljudski  je-

gresiti ) i ostanu bez ikakvog plasmana i bez velikih novcanih nagrada.

Navescu neke primere najboljih takmicara da ilustrujem tvrdnje,koje smo svi videli.

-Dr Cvetanovic-Zvanicno prvak sveta u kategoriji iznad 70 godina osvajao Pitanja Za Sampiona

i velike novcane iznose na kvizu Visoki Napon.Prilikom nastupa u kvizu Veliki  Izazov na Bonus pitanje

Kada je krunisan Kralj Petar Karadjordjevic pogresio je za jednu godinu umesto 1903 rakao je 1904 i ostao bez velike sume novca.Takodje u nastupu u kvizu Super Genije nije uspeo da se plasira dalje iako je imao sansu u 4 emisije.Mislim da mu tematika nije odgovarala posto sam 

primetio da izvanredno zna Nauku i Istoriju a da mu teme zabave sporta ili stripa mozda ne odgovaraju.A da ne govorim o njegovom nastupu u kvizu Slagalica gde je skupio 20-ak poena.

Ocigledno nije enigmata.

-Omer Ekic-verovatno najbolji takmicar.Mnogo je osvojio.Priliko njegovog drugog nastupa

na kvizu Visoki Napon dobio je pitanje"ako idete iz Nisa u Pirot kroz koju klisuru morate proci?"

Moram priznati krajnje neugodno,mozda nije za stanovnike Pirota i Nisa ali za 15-ak sekundiu studiju vrlo neprijatno.Trazio je zamenu i dobio jos gore da odgovori ko je pisac cini mi se nekih stihova.Jos neprijatnije.Nije odgovorio.I to je bio kraj nastupa.

U Super Slagalici je igubio u prvoj emisiji.njegov protivnik je jednostavno otvorio kljucni pojam u asocijaciji za korak ispred Ekica i on je ispao u prvoj emisiji/

Da i ne govorim o 60- kolo Super Slagalice gde su filomati listom ispadali od dobrih enigmaticara

o cemi smo vec diskutovali na ovom portalu.Posto je Slagalica pretezno Logicko Enigmatski kviz.

Gde filomati nisu imali sanse

1 za
2 protiv
crni
2013-01-20
???

Realno, evo Aleksandar Simić i Zoran Milićević su još neki od vrhunskih takmičara koji nisu osvajali ništa jer su imali zeznuta pitanja u četvrtoj igri. Kosta Željski bi osvojio mnogo više da su pitanja bila manje debilna a i ne mogu da grešim dušu za Dr Cvetanovića, on je imao samo teško pitanje u četvrtoj igri, ostala su bila korektna... I nije Aca nego Aco Brajković, svi živi prekrstiše čoveka smiley

3 za
2 protiv
Zare1054
2013-01-20
???

Zare1054-Hvala ti Zare sto uopste i diskutujes.Nekad je na ovom portalu bilo zive diskusije.

Sada je nesto zamrlo.Izgleda da se ljudi BOJE da iznesu misljenje.

rece mi jedan takmicar "kako da ih kritikujem kada od njih zavisim ( misli na redakciju kviza )

ako ih kritikujem imacu los tretman a svaki dinar mi treba".Apsulutno ga shvatam.

Znam da cu ija zbog kritika imati verovatno  los tretman.Ali to je jace od mene.

Moram da oznesem sta mislim pa sta kosta da kosta.Rec ima cene i svoju tezinu

Neke je i ubila.Nisam mozda uvek u pravu mozda sam i preostar ali volim da iznesem svoj stav.

Pa to nam je jos preostalo da bar slobodno govorimo na prakticno jedinom slobodnom

mediju,za sada,internetu.

0 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Zare1054-Odlicne si primere i sam izneo.

Mislim da je Milicevic pogresio za jedan dan u datumu a da je Simic imao super nezgodno Bonus pitanje u vezi imena fudbalskog selektora mislim da je rec bila o Todoru Veselinovicu.

I sam autor ovog teksta je imao takvih trenutaka losih procena i nezgodnih pitanja gresaka itd..

sto me je cesto kostalo plasmana.na nekim kvizovima sam bio odlican a na drugima zabelezim

losu igru ni sam neznam zasto.kad udjem u studio osecam se ponekad kao u kockarnici.

0 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Dakle da nastavim prethodnu diskusiju.Kako zastititi dobrog takmicara od pehova iznesenih

u prethodnim postovima,a zasluzio je veliku nagradu?Vrlo lako.Postave mu se laka pitanja

ili pitanja koja su vec bila na kvizovima (pa su laka jer su dobro poznata) ili dobije malo teza pitanja

ali iz oblasti koje dobro poznaje, a njegovprotivnik se sabije teskim pitanjima tako da nema sanse.

Sto bi rekao Terencije  SAPIENTI SAT.

Ali ja cu izneti neke primere za ove tvrdnje.

0 za
2 protiv
crni
2013-01-20
???

Kviz je Veliki Izazov.Nastupaju Aco Brajkovic protiv Vjetrovica.Vjetrovicu je ovo prvi nastup

naravno nedovoljno iskusan.Aco dobija pitanje za 200.000 koje glasi.

GDE JE NAS PROSLAVLJENI ODBOJKAS IVAN MILJKOVIC ZAPOCEO KARIJERU?

I sam Aco je zastao misleci da je neka zamka,sto je kasnije i sam rekao,

Odgovorio je "pa u Nisu" odgovor je bio tacan.

Da li neko misli da je ovo pitanje za 200.000 dinara?Da li ima nekog ko prati sport u srbiji

da uopste receno ne zna za Ivana Miljkovica i da je on iz Nisa?

Ko misli da je ovo pitanje za 200.000 morao bi da mi to podrobno objasni i da aargumentuje.

Naravno Aco dobija veliku sumu i nadmocnu prednost.

5 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Evo neka pitanja koja je dobio Vjetrovic i sluze naravno za sabijanje.

 1)Odakle je Pop Dukljanin?

2) Sta znaci rec Spacek na jednom od nasih jezika?

3)Gde su zadnji put igrali Kukoc Divac i Petrovic?

4)Koliko je Srbija imala premijera posle 2000 godine?

Naravno prvu grupu pitanja Aco je zavrsio sa 446.00 dinara a Vjetrovic sa 60.000 dinara

sto je vodilo u njegov bankrot u drugoj grupi pitanja.

Voleo bih da cujem diskusiju o ovome ali argumentovano

0 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Nema na čemu, ja sam uvek otvoren za diskusiju ako imam šta pametno da kažem smiley Jeste, Zoran je imao pitanje u vezi najboljeg dana srpskog sporta i pogrešio je za jedan dan a Simić je imao pitanje o Tozi Veselinoviću.

Čini mi se da se desilo u Velikom izazovu ovo poslednje pomenuto i to u slučaju Milice Jokanović (Milice, ako čitaš ovo, nisam mislio ništa licno wink) u emisiji protiv Lazara Doklestića, po mom mišljenju pitanja koja je Milica dobijala su bila znatno lakša od Lazarevih. Ali ipak ima mnogo više slučajeva da dobre takmičare izbacuju teškim pitanjima. Bez lažne skromnosti, to se meni desilo upravo u ovom kvizu jer, mislim, u našoj zemlji ne verujem da ima 100 ljudi mojih godina koji znaju za Dašu Legendu... A i na testiranju za Veliki izazov sam prepoznao dosta pitanja sa Visokog napona, i to su neka čak bila u poslednjoj emisiji.

2 za
1 protiv
Zare1054
2013-01-20
???

crni napisa...

Evo neka pitanja koja je dobio Vjetrovic i sluze naravno za sabijanje.

 1)Odakle je Pop Dukljanin?

2) Sta znaci rec Spacek na jednom od nasih jezika?

3)Gde su zadnji put igrali Kukoc Divac i Petrovic?

4)Koliko je Srbija imala premijera posle 2000 godine?

Naravno prvu grupu pitanja Aco je zavrsio sa 446.00 dinara a Vjetrovic sa 60.000 dinara

sto je vodilo u njegov bankrot u drugoj grupi pitanja.

Voleo bih da cujem diskusiju o ovome ali argumentovano

...I za ovo je ipak moguće da Desimir nije imao sreće prilikom izbora pitanja. Ne verujem da oni menjaju pitanje koje se krije iza nekog broja samo da bi sabili Desimira. Na kraju krajeva, Aco je vrhunski odigrao protiv Sofije Ikonić, narednog protivnika u toj emisiji, i malo je neumesno govoriti da je pobedio zato što je njegov protivnik dobio mnogo teža pitanja jer verujem da bi ga Aco pobedio i bez toga.

0 za
3 protiv
Zare1054
2013-01-20
???

OK  Zare Uvazavam sve sta si rekao.Ako nista drugo ti bar diskutujes i iznosis misljenje.

Mislim da smo nabacili mnogo tema,diskusiji nikad kraja

1 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Crni, ja sam od onih koji ukazuju na nepravilnosti organizatorima kviza, pa im zato nisam bio baš simpatičan, da ne kažem nešto grublje. U mom nastupu u Superfinalu sam 10 puta prekidao emisije zbog kojekakvih nepravilnosti i 8 puta sam bio u pravu. Naravno da me je gospođa Canić uzela na zub (čak je jedna takmičarka, koja je bolje poznaje, rekla da nije nikad vidjela da je ista bila bezobrazna tako prema nekom). I Ćiri sam rekao da je njima bitno samo da što prije snime emisije, a da ih za takmičare uopšte nije briga.  Ova posljednja je i dosta zaslužna za moj poraz u četvrtfinalu. To naravno niste mogli da vidite.

3 za
1 protiv
Sens
2013-01-20
???

 

Zare1054 napisa...

crni napisa...

Evo neka pitanja koja je dobio Vjetrovic i sluze naravno za sabijanje.

4)Koliko je Srbija imala premijera posle 2000 godine?

 

...Nijednog, naravno, pošto po tadašnjem (i sadašnjem) Ustavu imamo predsednika Vlade Republike Srbije.

Ovo bi bilo dovoljno, da svako ko je ovako odgovorio "dobije na sudu" one koji tvrde nešto drugo. :-)

3 za
1 protiv
Tuzor
2013-01-20
???

Sens-Pa gde si prijatelju otkad tebe nisam cuo.Nekad sam se na ovom portalu dobro 

zabavljao diskutujuci sa tobom Kalimistom Medom i Neparnim Valjkom.

za mene si bio i ostao uvek pravi pobednik Super Slagalice.A sad prvi put cujem da si 

imao ove probleme na snimanju.Po to pogubno utice na koncentraciju.To i objasnjava

tvoj peh u cetvrtfinalu i ociglednu dekoncentraciju u prvoj igri.Mogu da zamislim koji 

cu ja daimam tretman posle ovih kritika ako uopste i bude kviza i ako me uopste i pozovu.

2 za
0 protiv
crni
2013-01-20
???

Kviz Veliki Izazov-Susret Aco Brajkovic vs Sofija Ikonic.Aco sa prenesenih 446.ooo iz 

prethodne emisije ulazi u III najvazniju grupu pitanja sa nadmocnih 706.000 hiljada

a Sofija sa 195.000.Aco Odgovara tacno na 9 od deset pitanja.A to su idemo redom

1)KAKO SE ZOVE GLUMAC KOJI GLUMI HARIJA  POTER?odgovr Danijel Redklif

da li ima neko dete da ovo ne zna?

2) AKO PATKA GACE,PETAO KUKURICE A SOVA HUKCE STA RADI SOKO?odgovor Klikce

Ovo ne bih ni komentarisao, mozda klikce na kompjuter.

3)KOJI MITSKI JUNAK JEOSLEPEO DIVA POLIFEMA? odgovor Odisej

Da li uopste ima nekog deteta u obdanistu ili bilo koga da nezna za Odiseja i Polifema?

Ovaj odgovor donosi fantazmagoricnih 220.000 hiljada dinara i slovima dvesta dvadeset hiljada dinara.

4)KO  JE REKAO "PANTA REI"? Odgovr Heraklit

Bez komentara ovo je toliko puta bilo na kvizovima da cak i moj drug PANTA trazi autorsko pravo na ime.

5)KOG POPULARNOG JUNAKA JE STVORIO MET GRONING? odgovor Simpsonove.

Ima li nekog na planeti da nije cuo za Simpsonove.

Da ne duzim puno nastup imate na YOU TUBE.

najgoti je bio Mega Deki koji je na kraju nastupa freneticno govorio" Kakav kviz, kakav kviz

ko sad moze reci da ovaj kviz nije zanimljiv"Nezabelezeno CASCAVANJE JEDNOG TAKMICARA

 

5 za
4 protiv
crni
2013-01-23
???

Crni odlicno se secam njegovog nastupa, i tada sam komentarisao lakocu njegovih pitanja... Recimo kad kompariram sa pitanjima u ovih par poslednjih, proredjenih epizoda, jednom u mesec i po dana, pitanje se samo namece, da li se pojedini takmicari favorizuju... Takodje sam se i smejao onom tupadziji sto nije ni Zeljko, ni Dzej, vec Deki di dzej koji pada u magnovenje dok ovaj rafalise odgovore... 

Evo recimo emisija pre, sada vec ima  i dva meseca, ako ne i vise , ne mogu da se setim takmicara koji su ucestvovali, veoma mali procenat tacnih odgovora, sto i ne cudi s obzirom da su pitanja bila ni malo laka, vezana uglavnom za dogadjanja u neposrednoj proslosti . Secam se da je par pitanja bilo vezano za one koji sada borave u Holandiji...  Jedno od pitanja je bilo kako se zove selo u kojem je uhapsen Ratko Mladic ??? Zatim kako se zove crnogorski pisac, ovo je u mojoj slobodnoj interpretaciji, koji  je napisao da bi sa smrcu Borisa Tadica, civilizacija ili ovaj narod krenuo napred, u tom kontekstu... ??? Bilo je pitanje i za Radovana, ajde ono jos  i moze da prodje, pod kojim imenom se skrivao ? Secam se da je bilo jedno vezano za aferu, cini mi se Prvoslava Davinica, mada nisam siguran...  I jos par nebuloznih, kojih sada, nazalost, ne mogu da se setim. 

Evidentno je da su tada zavrnuli slavinu, i evo koliko pratim ovde, nece vise ni snimati ovaj kviz...

6 za
1 protiv
Paulie Gualtieri
2013-01-23
???

crni napisa...

Sens-Pa gde si prijatelju otkad tebe nisam cuo.Nekad sam se na ovom portalu dobro 

zabavljao diskutujuci sa tobom Kalimistom Medom i Neparnim Valjkom.

za mene si bio i ostao uvek pravi pobednik Super Slagalice.A sad prvi put cujem da si 

imao ove probleme na snimanju.Po to pogubno utice na koncentraciju.To i objasnjava

tvoj peh u cetvrtfinalu i ociglednu dekoncentraciju u prvoj igri.Mogu da zamislim koji 

cu ja daimam tretman posle ovih kritika ako uopste i bude kviza i ako me uopste i pozovu.

...Crni, pozdrav, tu sam ja. S vremena na vrijeme pročitam komentare, ali kao što i sam reče, nekad je to mnogo ljepše bilo. Sve je manje kvizova, pa nema šta da se ni komentariše (jedino da se prisjećamo nekadašnjih spornih situacija). 

5 za
0 protiv
Sens
2013-01-25
???

Sens napisa...

crni napisa...

Sens-Pa gde si prijatelju otkad tebe nisam cuo.Nekad sam se na ovom portalu dobro 

zabavljao diskutujuci sa tobom Kalimistom Medom i Neparnim Valjkom.

za mene si bio i ostao uvek pravi pobednik Super Slagalice.A sad prvi put cujem da si 

imao ove probleme na snimanju.Po to pogubno utice na koncentraciju.To i objasnjava

tvoj peh u cetvrtfinalu i ociglednu dekoncentraciju u prvoj igri.Mogu da zamislim koji 

cu ja daimam tretman posle ovih kritika ako uopste i bude kviza i ako me uopste i pozovu.

...Crni, pozdrav, tu sam ja. S vremena na vrijeme pročitam komentare, ali kao što i sam reče, nekad je to mnogo ljepše bilo. Sve je manje kvizova, pa nema šta da se ni komentariše (jedino da se prisjećamo nekadašnjih spornih situacija). 

...Сенс, поздрав и од мене. Нисмо се видели од смимања финала Суперслагалице и оне кафане близу железничке станице. Недавно се баш повела полемика међу квизашима о томе да те нема и нико нема контакт са тобом. Доста људи би волело да успостави контакт са тобом.Поздрав и све најбоље!

2 za
1 protiv
mjaguar
2013-01-25
???

mjaguar napisa...

Sens napisa...

crni napisa...

Sens-Pa gde si prijatelju otkad tebe nisam cuo.Nekad sam se na ovom portalu dobro 

zabavljao diskutujuci sa tobom Kalimistom Medom i Neparnim Valjkom.

za mene si bio i ostao uvek pravi pobednik Super Slagalice.A sad prvi put cujem da si 

imao ove probleme na snimanju.Po to pogubno utice na koncentraciju.To i objasnjava

tvoj peh u cetvrtfinalu i ociglednu dekoncentraciju u prvoj igri.Mogu da zamislim koji 

cu ja daimam tretman posle ovih kritika ako uopste i bude kviza i ako me uopste i pozovu.

...Crni, pozdrav, tu sam ja. S vremena na vrijeme pročitam komentare, ali kao što i sam reče, nekad je to mnogo ljepše bilo. Sve je manje kvizova, pa nema šta da se ni komentariše (jedino da se prisjećamo nekadašnjih spornih situacija). 

...Сенс, поздрав и од мене. Нисмо се видели од смимања финала Суперслагалице и оне кафане близу железничке станице. Недавно се баш повела полемика међу квизашима о томе да те нема и нико нема контакт са тобом. Доста људи би волело да успостави контакт са тобом.Поздрав и све најбоље!

... Hvala. I meni nedostaju ta druženja. Najveća vrijednost svih ovih kvizova i jeste što se upoznaju izuzetno kvaltetni ljudi. Iako nisam prisutan u Srbiji dvije godine, redovno pratim kvizove i raduju me uspjesi meni dragih prijatelja (usput , čestitke za tvoje nastupe). A za kontakt, trenutno je najlakše preko fejsbuka,(ime i prezime i Banja Luka). Pozdrav .

2 za
0 protiv
Sens
2013-01-26
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0151 sec.

Copyright © 2024